שתף קטע נבחר

"שוטר נוקם" יצא מבית הכנסת בנהריה - ונורה

אלדד חדד, שהורשע עם שלושה מחבריו בניסיון לפגוע במיכאל מור ושוחרר לפני מספר חודשים ממאסר, נפצע בינוני מפגיעת כמה קליעים - אחרי תפילה. המפכ"ל: "רואה את האירוע בחומרה, לא נעבור לסדר היום". המשטרה תבחן הגברת האבטחה לנוקמים

חודשים ספורים לאחר ששוחרר מבית הכלא, נורה הערב (שבת) בנהריה אלדד חדד, אחד מארבעת "השוטרים הנוקמים". חדד נפצע באורח בינוני מפגיעת כמה קליעים, לאחר שיצא מבית הכנסת שבו הוא מתפלל, בחזרה אל ביתו. הוא פונה על ידי צוות מד"א אשר לבית החולים בעיר. לזירת הירי, בדרך סטרומה בשכונת כצנלסון בנהריה, הגיעו כוחות משטרה גדולים, שהציבו מחסומים בניסיון לתפוס את החשודים. 

 

מספר תושבים סיפרו שראו שני אלמונים רעולי פנים נמלטים מהמקום, כנראה באופנוע שהמתין להם. מסוק משטרתי חג מעל. במשטרה אומרים שלא התקבלו התראות או איומים לפגוע בשוטר. שעה קלה לאחר הירי בנהריה התייחס לכך המפכ"ל יוחנן דנינו: "אני רואה את האירוע בחומרה רבה. לא נעבור על כך לסדר היום". הוא החליט להעביר את החקירה לרמה הארצית, ליחידת להב 433.

 

מפקד מרחב הגליל במשטרה, תת-ניצב מנחם חבר, קיים הערכת מצב במקום האירוע ולאחר מכן התייחס לפרטיו: "אלמונים ירו לעבר השוטר לשעבר אלדד חדד שיצא מתפילה בבית הכנסת סמוך לשעה 20:30. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה וגם מפכ"ל המשטרה עודכן עליו. היאחב"ל מעורבת אף היא בחקירת הנסיבות. השוטרים הנוקמים זוכים לסל מיוחד, שנבנה בתיאום איתם להגנה עליהם ועל בני משפחותיהם. בתום הערכת מצב אנו נקשיח את הסל בהתאם לדרוש". 


בבית החולים בנהריה (צילום: אבישג שאר ישוב)

 

לשאלה אם ידוע על מעורבות של העבריין מיכאל מור, סירב חבר להתייחס בשלב זה וציין שכאשר ייעצרו חשודים - הציבור יידע. במשטרה אמרו כי חדד ושלושת האחרים, שנכלאו אף הם בעקבות הניסיון לנקום בעבריין מיכאל מור, מאובטחים באורח קבע על ידי ניידות שמסיירות באזור, ובביתם אף הוצבו מצלמות. בעקבות הירי תיערך הערכת מצב, לבחינה מחודשת של אבטחת "השוטרים הנוקמים".  

 

"מקווים שזו לא תחילת גל אירועים חדש"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שעודכן על אירוע הירי הביע דאגה ואיחל החלמה לשוטר הפצוע: "אני סמוך ובטוח כי משטרת ישראל תרכז מאמץ לחקירת האירוע על מנת ללכוד את מבצעי הירי".

 

"מצאנו אותו שוכב על שביל, כשהוא סובל ממספר רב של פצעי ירי בגפיו התחתונות והעליונות", תיאר פראמדיק מד"א דיוויד פישר את הפגיעה בחדד. מבית החולים נמסר כי חדד נמצא בהכרה ולאחר בדיקה ראשונה הועבר לצילומי CT.

 

רחל מנהריה סיפרה: "מאוד מפחיד שזה קורה בלב שכונה. ילדים רבים מסתובבים בחוץ בצאת השבת ועלולים היו להיפגע בטעות מהירי. אנחנו מקווים שלא מדובר עכשיו בגל אירועים נוסף שישטוף את העיר ויסכן אותנו ואת ילדינו".


מקום הירי, סמוך לבית הכנסת שבו התפלל (צילום: אבישג שאר ישוב) 

  

ישראל יוסף, תושב השכונה, סיפר כי בעת שהיה בבית הכנסת נשמעו לפתע מספר פיצוצים. "חשבנו בהתחלה שמדובר בנפצים של ילדים, אבל אז אמרו לנו שמדובר בירי. כשיצאנו, מצאנו את אלדד שוכב בהכרה, צועק שכואב לו, ואומר 'ידעתי, ידעתי, ידעתי'. הזעקנו משטרה ומד"א ופינו אותו לבית החולים. הוא מתפלל בבית כנסת סמוך לבית הכנסת שלי וכנראה שהיורים עקבו אחריו וידעו מתי הוא מסיים את התפילה והולך לביתו".

 

במרס האחרון נורה במועדון נוער בנהריה אחיו של אלדד חדד, צלם העיתונות זוהר חדד. בתחילה עלה חשד כי מור קשור לאירוע, אך לאחר מכן התברר כי הירי בוצע על רקע של נקמה אישית בזוהר חדד, בלי קשר לאחיו.

 

לפני ערב חג הפסח, שוחררו מבית הכלא שקמה באשקלון ארבעת השוטרים לשעבר - חדד, יניב אשור, יוסי לוי ורמי מוסא. הארבעה, שנידונו לשנת מאסר לאחר שהורשעו בהנחת מטעני חבלה מתחת לרכבו של מיכאל מור, חגגו את ליל הסדר עם קרוביהם, אחרי שהנשיא שמעון פרס החליט לקצר את עונשם בכמה ימים. 

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלדד חדד, אחרי שחרורו ממאסר
צילום: מורן מעיין
יש סל אבטחה. מפקד המרחב
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים