שתף קטע נבחר

עשתה לייק: ז'קונט בעד נישואי הומו ולסבית

הפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט השתמשה בפייסבוק כדי להביע את תמיכתה במיזם הנישואים בין הומואים ולסביות דתיים. "זה הרע במיעוטו", הסבירה. לעומתה, הרב רפי פוירשטין מתנגד: "זו מתיחה של מוסד הנישואים"

ורדה עושה לייק לנישואי הומו ולסבית: הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל-ז'קונט מביעה תמיכה במיזם "אנחנו" המשדך בין הומואים ולסביות דתיים, וקובעת כי מדובר ב"רע במיעוטו" המאפשר לחד-מיניים שומרי מצוות, שאינם מעוניינים לממש את נטיותיהם, להקים משפחה ולהישאר חלק מהקהילה.

 

עוד על מיזם השידוכים:

 

עוד ביהדות:

 

בעמוד הפייסבוק שלה התייחסה ז'קונט לעניין וכתבה כי הדבר "מאוד הגיוני" בעיניה: "אנשים שחייבים להתחתן ולהביא ילדים, אבל לא רוצים להעמיד פנים ולהתחתן עם בן זוג סטרייט, מוצאים בן או בת זוג שותף לגורל שאיתו יכולים לצאת לדרך ולחיות תוך כדי רעות והבנה".

 

בהמשך, בתשובה לשאלת אחת מחברותיה ברשת - האם אין מחיר נפשי להעמדת פנים, ענתה הפסיכולוגית: "ודאי. הכי טוב לצאת מן הארון... זה באמת עדיף, אם אפשר. הבעיה היא שדתיים מאוד ישלמו מחיר נורא יותר אם יפסיקו להעמיד פנים".

 

בשיחה עם ynet סיפרה רזיאל-ז'קונט כי היא נוהגת להסיר מעמוד הפייסבוק שלה אנשים ומוסדות המנסים לפרסם את עצמם באמצעותו, ואף מגיבה לכך בתוקפנות, אך במקרה זה השאירה שם את פרסום עמותת "כמוך" על מיזם השידוכים וגם הביעה בו תמיכה.

 

"אם אפשר, אז כן – צריך לחיות כמו שרוצים, עם בן זוג וכולי, אבל אצל דתיים וחרדים זה לא תמיד אפשרי", היא סיכמה את עמדתה, "יגרשו אותך, יחרימו, ואתה תמצא את עצמך בודד - ללא משפחה ולעיתים מנושל מבית. ההצעה הזו, גם אם אין בה זוגיות אמיתית, אהבה ורומנטיקה, היא הרע במיעוטו. זה להתחתן, להביא ילדים ולחיות חיים שהם אמנם של מראית עין אבל מאפשרים לך ללכת לבית כנסת".

 

ז'קונט סיפרה כי כמו כל סוגי האנשים, גם הומואים דתיים הגיעו אליה לטיפולים. בפולמוס הרבנים והפסיכולוגים בנוגע לטיפולי המרה יש לה דעה ברורה ונחרצת: "הנטייה המינית לא יכולה בשום אופן להשתנות. נקודה".

 

"זו ממש פיקציה"

לעומת ז'קונט, סגן יו"ר מכון פוירשטין, הרב רפי פוירשטין מראשי ארגון צהר, מתנגד למיזם "אנחנו", אף שרבים מחבריו הרבנים מצדדים בו - זאת משום שהוא רואה בו "עידוד חתונה פיקטיבית המעוותת ומחללת את המושג 'משפחה' ו'נישואים'".

 

פוירשטין מדגיש כי בשידוכים אלה אין כל חידוש הלכתי, משום שגבר ואישה יכלו תמיד להינשא גם בלא שתהיה ביניהם אהבה או משיכה מינית, ולכן אין במיזם זה חידוש הלכתי כלשהו. ומאידך, "מיזם" הדוחף הומואים

ולסביות לבחור בדרך זו, תוך יצירת מצג כי זה מה שיצמצם את מצוקותיהם. "זו ממש פיקציה שמנסה למתוח את מוסד הנישואין למקומות שסותרים את נשמתו ומהותו של הקשר", אמר.

  

הרב פוירשטין הבהיר כי הוא אינו נוהג לחטט ולבחון את טיב הקשר של זוגות הבאים בפניו, ולכן לא תהיה לו בעיה עם הומו ולסבית הבוחר בנישואים אלה, והוא אף יסכים לערוך את החופה והקידושין בחתונתם, אך הוא מתנגד לכל מהלך חיצוני המעודד אותם לכך כשאין בסיס רגשי ונפשי עמוק לקשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יחיאל ינאי
ורדה רזיאל ז'קונט
צילום: יחיאל ינאי
הרב רפי פוירשטין
צילום: גבי מנשה
מומלצים