שתף קטע נבחר

אחרי שופרסל: גם מגה מציעה מוצרי בסיס בזול

מגה השיקה סל מסובסד של 32 מוצרי בסיס בהנחה קבועה של 20%. רק אתמול הודיעה שופרסל כי תציע סל דומה בעקבות האיומים בחרם. בניגוד לשופרסל, רוב מוצרי הסל שמציעה מגה הם של המותג הפרטי

מיד אחרי שופרסל, גם רשת מגה הכריזה היום (ד') שתתמחר סל של מוצרי בסיס בזול. הרשת משיקה את "הסל המסובסד" - סל מוצרים בהוזלה קבועה של כ-20%. מדובר ב-32 מוצרים, רובם של המותג הפרטי, אך גם של כמה יצרנים, ומבוסס, לטענת הרשת, על מיפוי סל מוצרים הנצרכים בכל משפחה בישראל.

 

 

בניגוד לשופרסל, שקבעה מועד תפוגה לסל שלה: פסח 2012, מגה לא מוכנה להתחייב על תאריכים. לפי הרשת מדובר ב"מדיניות ארוכת טווח".

 

בין המוצרים שבסל: קטשופ מגה ב-7.90, קפה טורקי מגה 100 גרם ב-6.99 שקלים, טונה בשמן ב-4.99 שקלים, פירורי לחם ב-3.90 שקלים, נקניקיות עוף ב-18.90 שקל, שניצל תירס ב-20 שקל, תריסר ביצים ב-11.54, חלב 3% בקרטון ב-5 שקלים, 400 גרם קוסקוס ב-4 שקלים. ספגטי מגה ב-3.90 ל-500 גרם, לחם שחור ב-4.67 שקלים וזוג נייליון נצמד ב-9.90 שקלים.

 

מאגודת הסטודנטים נמסר בתגובה כי "מוצרי הסל המסובסד כוללים ברובם את מוצרי המותג הפרטי מגה שמחירם נקבע ישירות על-ידי הרשת, מה שמאפשר לה לשלוט במחירי המוצרים ובמרווח הקמעונאי שלה ולהעניק לצרכנים הוזלה משמעותית לאורך זמן. יחד עם זאת, אנחנו לא נחים על זרי הדפנה ומתכננים את החרם הבא". 

 

על מי יהיה החרם הבא?

רק אתמול שופרסל הצהירה על מהלך דומה, אחרי שאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א איימה על חרם של שבוע על הרשת. יו"ר האגודה, רן לבנה, אמר אתמול כי אחרי צעדת המיליון המתוכננת למוצ"ש, יכריזו על חרם חדש. נראה שמגה ביקשה להקדים רפואה למכה, וכבר אתמול בערב ניתן היה לראות בסניפים שלטים שמבשרים על הסל המסובסד.

 

מאגודת הסטודנטים נמסר בתגובה להודעה של מגה: "אנו מברכים על המהלך הזה, ומקווים שמדובר במגמה מתמשכת ולא במבצע נקודתי, וחולף".

 

זאב וורמברנד מנכ"ל מגה קמעונאות: "בתקופה בה אנו עדים להתעוררות חברתית בשל עליית מוצרי המזון, החלטנו לקחת אחראיות ולסבסד לאורך זמן סל של מוצרי בסיס הנצרכים ע"י כל בית בישראל. אנו מודעים כעת לצורך של הציבור להוביל לפתרון קבוע של ירידת מחירים ולא לקבל מבצעים ולהנחות זמניות. הסל המסובסד מהווה פתרון אמיתי להוזלת סל הקנייה שבבסיסו עשרות מוצרים מהמותג הפרטי מגה המהווה לצרכן אלטרנטיבה איכותית וזולה.

 

"אנו ממשיכים כל העת לפעול לבלימת עליית המחירים ויודעים כי רק מותג פרטי חזק יהווה תחרות אמיתית אשר תוביל להוזלה משמעותית של המוצרים המקבילים בקטגוריות השונות. עם פתיחת השוק לייבוא אנו מתכוונים להיכנס לתחומים נוספים כמו גבינות קשות ולהוביל להוזלה של כל התחום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מגה. "ניכנס לייבוא גבינות קשות"
מומלצים