שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

בי"ס המריבה: הקצאת המבנים תישלל מהעירייה?

מאחר שעיריית בית שמש לא מקצה את מבנה המריבה לבית הספר לבנות, נבדקת אפשרות חוקית לשלול ממנה סמכות זו. במקביל לפגישה של הורי התלמידות עם ראש העיר, כבר קיים צוות ההוראה הדתי-לאומי ישיבות היערכות אחרונות

נשלמות ההכנות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ב בבית הספר "אורות נריה" לבנות בבית שמש: במבנה המיועד לשמש את המוסד, ושהקצאתו למוסד החינוכי הדתי-לאומי נתקלת בהתנגדות חרדית, ערך הבוקר (יום ד') צוות בית ספר "אורות נריה בנות" ישיבות אחרונות לקראת פתיחת השנה. זאת, למרות שמבחינת העירייה מדובר בפלישה לא-חוקית למבנה ציבור. 

 

עוד על בית ספר המריבה:

 

עוד ביהדות:

 

בשעת צהריים התקיימה פגישה בין הורי בית הספר לראש העיר בית שמש, משה אבוטבול. אחד ההורים אמר כי מטרת הפגישה היא "לחזק את ידיו מול לחץ הקיצונים, ולהבהיר לו שהעיר הזו חשובה לנו, וכך גם היחסים הטובים בין כל תושביה". 

 

פגישת ההורים עם ראש העיר, משה אבוטבול (צילום: רועי מנדל) (צילום: רועי מנדל) (צילום: רועי מנדל)
פגישת ההורים עם ראש העיר, משה אבוטבול (צילום: רועי מנדל)
 

בהנהלת "אורות" אומרים כי ביממה האחרונה הם קיבלו הוראות מפורשות ממשרד ראש הממשלה, משרד החינוך והמשרד לביטחון הפנים - בחלקן מלשכות השרים עצמם – להמשיך בהיערכות ולפתוח את שנת הלימודים במועדה, ובמיקום המתוכנן של בית הספר. 

 

גם בדיון שנערך הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת התייחסו לנושא מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, וראש מינהל הפיתוח בו, יגאל צרפתי, שהצהירו כי הם מגבים לחלוטין את בית הספר הממלכתי-דתי. במקביל, כדי לפתור את הבעיה החוקית שבאי-הקצאת המבנה על-ידי העירייה לבית הספר, נבדקת האפשרות לשלול ממנה

את הסמכות לכך - ולהעבירה למשרד החינוך.   

 

במשרדי החינוך וביטחון הפנים אישרו ל-ynet כי השרים גדעון סער ויצחק אהרונוביץ' תומכים ללא סייג בעמדת המוסד הדתי-לאומי, וכי המשטרה הונחתה לאבטח את התלמידות החל ממחר, היום הראשון ללימודים.

 

אף שהערב (17:30) צפויה להתקיים בבית שמש צעדת תמיכה במוסד החינוכי, בוועד ההורים אומרים כי מבחינתם הפרשה הסתיימה.

 

  • בהכנת הידיעה השתתפו עמרי אפרים ויאיר אלטמן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת הדתיים-לאומיים בבית שמש
צילום: לורנס רייסלר
החרדים בבית הספר
צילום: מתתיהו פרומוביץ, ״חדש בבית שמש״
מומלצים