שתף קטע נבחר

בית שמש: תלמיד נפגע מאבן, קללות לעבר בנות

הקרב סביב בית הספר "אורות" בבית שמש לא שוכך. אבן הושלכה לחצר בית הספר לבנים, וקבוצת חרדים שקיללה את התלמידות היוצאות לביתן התעמתה עם הורים דתיים. מוקדם יותר הופצו מודעות לעגניות נגד מובילי המאבק החרדי

המאבק הדתי-חרדי בבית שמש עולה מדרגה: אבנים הושלכו בצהריים (יום ג') אל עבר בית הספר "אורות נריה" לבנים – ככל הנראה על ידי חרדים קיצונים המתנגדים למוסד החינוכי המקביל לו, שבו לומדות רק בנות. אחת האבנים פגעה ברגלו של תלמיד בחצר בית הספר, שקיבל טיפול במקום. מיידה האבן נמלט וכוח משטרה שהוזעק לבית הספר לא הצליח לאתרו.

 

בית ספר המריבה בבית שמש:

 

עוד בערוץ יהדות. קראו: 

 

זמן קצר לאחר מכן הגיעה קבוצת חרדים קיצונים סמוך לבית הספר "אורות בנות", ולטענת הורים שנכחו במקום הם קיללו ושיגרו נאצות לעבר התלמידות. במקום התפתח עימות בין הצדדים.

 

חרדי תושב בית שמש הדגיש בשיחה עם ynet כי רוב הציבור החרדי בעיר מתנגד למעשיהם של הפלג הקיצוני, ומתנער מהם.

 

אחד הפשקווילים שהופצו, ושהובילו לתסיסה ()
אחד הפשקווילים שהופצו, ושהובילו לתסיסה

 

מה שככל הנראה גרם לחידוש העימותים האלימים בין הצדדים הוא קמפיין אישי שמנוהל נגד מובילי המאבק החרדי בבית הספר הדתי-לאומי. ל-ynet נודע כי להדפסת המודעות והפצתן חברו גורמים דתיים-לאומיים וחרדים המתנגדים לפלג הקיצוני.

 

במודעות שהופצו הלילה בריכוזים חרדיים בעיר נחשפו שמותיהם, כתובות מגוריהם ותמונותיהם של מובילי המאבק ב"אורות נריה – בנות", ונרמז כי מדובר בפדופילים הנהנים להסתכל על התלמידות הקטינות ולהתעסק בעניינן.

 

על אחד החרדים הקיצונים נכתב: "פלוני (כאן מופיע שמו – ק.נ) אוהב להסתכל בבנות בתולות דתיות. איך יודעים? כי כל יום הוא יוצא לראות אותן ביציאתן מבית ספר אורות. תסתכלו בפנים שלו - כנראה הוא אוהב אותן יותר מהשאר".

 

במודעה אחרת בסדרה נכתב: "גם מר (שם משפחה) אוהב להסתכל בבנות בתולות דתיות... תסתכלו בפנים שלו איזה הנאה יש לו להסתכל בבנות קטנות!".

 

מעיריית בית שמש נמסר: "לצערנו, אנו רואים כיצד התחזיות המוקדמות של המשטרה מתממשות. חבל מאוד שאותם גורמים ארציים, כמו מנכ"ל משרד ראש הממשלה, משרד החינוך והמשרד לבטחון פנים, שחסרה להם הכרת השטח המקומי, העדין והשברירי, בחרו לבחוש בסכסוך השכונתי ולנקוט עמדה חד-צדדית במאבק בין האוכלוסיות השונות בעיר, ובכך גרמו להכשלת ניסיונות הפישור והגישור שנעשו על-ידי העירייה.

 

"עיריית בית שמש מגנה את האלימות וקוראת לשני הצדדים לעצור את ההידרדרות, ולחזור לשולחן המשא ומתן כדי להגיע לידי הסכמה, כי בסופו של יום מדובר כאן בשכנים, ואין ברירה אלא להסתדר".

 

"הפיצוץ - באשמת הדתיים"

לפני יומיים הגיעה קבוצה של חרדים שניסתה כאקט של מחאה, למנוע את יציאתן של הבנות ממתחם המוסד החינוכי. המשטרה, שמאז תחילת שנת הלימודים נמצאת במקום כדי לשמור

על הסדר, הרחיקה את המוחים. 

 

בית הספר לבנות נמצא מול חלונות בתי השכונה החרדית - ומכאן התנגדותם הנחרצת. לקראת פתיחת שנת הלימודים נערך ניסיון להביא להבנות בין ההורים הדתיים-לאומיים ובין החרדים, אבל המאמצים עלו בתוהו. 

 

לטענת החרדים, במקום לפתור את המשבר הנקודתי על הקצאת מבנה המריבה, התעקשו הדתיים-לאומיים לפתור את כלל המחלוקות בין שני המגזרים בעיר ולהביא ל"שלום כולל", והפכו את הפיצוץ לבלתי נמנע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלגן בבית שמש
צילום: אמיר לוי ואבי פרץ
מומלצים