שתף קטע נבחר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

גלעד הוא לא מופלטה

הקרקס התקשורתי סביב חזרת שליט, מבית היוצר של נתניהו ודובר צה"ל, היה מאולץ ומעורר קבס. רה"מ התייחס לגלעד כתפאורה משובחת, נדחף לחיבוק עם אביו, וזכה להצדעה מאולצת. ובתווך גלעד הכחוש והנבוך, שרק רוצה לנשום לרווחה

בסופו של דבר, בעיני נתניהו, גלעד שליט אינו חשוב יותר מתא הטייס של הסופרטנקר, מערימת מופלטות במימונה או מהדלקת נרות-שבת עם מדונה. על פי השקפתו, באירועים האלה הוא הכוכב, והעילה היא רק תפאורה משובחת להדגשת חשיבותו, מאמציו, הישגיו ונחיצותו בתפקיד ראש הממשלה. לא עכשיו, אלא לקדנציה הבאה - לשם מכוונת ההצגה המאולצת, לשם נדחפות עדשות המצלמה אם צריך או לא צריך, בהנחה שתמיד צריך. ותמיד עם הפנים קדימה, לא ליד הכישלונות, האסונות והמאמצים שלא צלחו, שגם בהם, מה לעשות, יש לראש הממשלה חלק לא מבוטל. רק חיובי, ורק ביבי גיבור. באמצע הפריים. חולש על התמונה כולה. למרבה הצער, זה סדר היום המדיני המצולם שלשכת ראש הממשלה מכתיבה לאזרחיה.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות

כל קטעי הווידאו על חזרת שליט

 

.

שליט מצדיע לראש הממשלה. נתניהו שוב גיבור (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
שליט מצדיע לראש הממשלה. נתניהו שוב גיבור(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
 

ההנחה היא שהללו - כלומר, אנחנו - רואים ושומרים בזיכרון בדיוק את מה שרוצים להראות לנו, בלי לשאול יותר מדי שאלות. ובכל זאת צריך לשאול – גם אם זה באמצע השמחה העצומה על שובו של גלעד שליט הביתה – האם אי אפשר היה להפיק אירוע קצת פחות קרקסי, פומפוזי ומתלהם מזה שהוגש לנו בחסות אותה לשכה ובשיתוף פעולה הדוק של דובר צה"ל? האם כל זה לא היה מאולץ ולחוץ ומעורר קבס בדיוק, אבל בדיוק, כמו הראיון ההזוי שגלעד שליט נאלץ לקיים עם כתבת הטלוויזיה המצרית?

 

עסקת שליט - הכתבות האחרונות ב-ynet:

 

חיבוק ראשון מאבא? נתניהו תופס זווית בצילום (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
חיבוק ראשון מאבא? נתניהו תופס זווית בצילום(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
 

כי הרי גלעד שליט אינו גיבור מלחמה ששב הביתה, ואין כל צורך ממשי - למעט הצורך באירוע-ראווה - ללוותו ממסוקו ולהפקידו בידי הוריו על ידי ראש הממשלה דווקא. כל קצין צה"ל יכול לעשות את זה לא פחות טוב, ובאורח פחות מביך ומתיש ומעורר תעוקה אצל האיש הצעיר, הנבוך והכחוש הזה שאינו יודע את נפשו מרוב התרגשות. ואתם יודעים מה? אפשר היה אפילו לתת לאביו ולאמו ולאחיו לפגוש אותו ליד המסוק. גם הם היו ודאי מסוגלים להוליכו לחדר שבו יהיו סוף סוף לבד, בלי מצלמות ובלי טררם.

 

ככל הנראה, כשהופכים לראש ממשלה חייבים לאבד לא מעט בושה, נימוסים וכבוד לזולת. כך, נתניהו מרשה לעצמו להיות מקבל-הפנים הראשון של גלעד בתל נוף, וגם להידחף בזחיחות לתמונה הראשונה של נועם שליט המחבק את בנו: אם לא נדחף בגופו ממש, קבלו כעובדה את ההנחה שצלם-מטעם תודרך היטב לכלול את ראש הממשלה בפריים האחד הזה. כמו משקיף ממעל, מחייך מאוזן לאוזן, נתניהו שוב גיבור. גלעד שליט כבר מושא עקיף: רק את גבו רואים שם, בחיבוק הראשון.

 

אבל מה שרואים היטב ומה שרצו שתראו מופץ כעת ויטופטף בהדרגה, באורח מבוקר לגמרי, על ידי מי שחפץ ביקרו של ראש הממשלה: הנה התמונה שבעיני מסמלת גם את נימוסיו הטובים של גלעד שליט וגם את חוסר הטעם של לשכת ראש הממשלה. הנה הוא מצדיע למי שהוביל לשחרורו, תמונה שבעיני לשכת נתניהו ודובר צה"ל גם יחד מסמלת את שיא האירוע, ואיננה אלא שיא של קיטש מיותר בהפקת ענק. בסופה של ההפקה הזו, צריך לקוות, כל המצלמות ייעלמו, כל הכתבים והפרשנים ישתתקו, וגלעד שליט ובני משפחתו יוכלו סוף סוף לנשום. הלוואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו עם שליט. בדיוק כמו הראיון במצרים
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי. קיטש מיותר
צילום: אלכס קולומויסקי
הדובר של נתניהו, יועז הנדל. אירוע פומפוזי ומתלהם
צילום: עמית מגל
צילום: גבי מנשה
אריאנה מלמד
מומלצים