שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב מצגר: עונש למוסד שלם בשל עשבים שוטים

  הרב הראשי לישראל הסתייג מסגירת הישיבה ביצהר: "מתקשה להאמין שהישיבה מעודדת פעילות אלימה" הרב דרוקמן: "יש לטפל במתפרעים, אבל למה לסגור ישיבה?". בתנועה הרפורמית בירכו על המהלך: "מקווים שזהו שינוי מגמה"

  הרב הראשי לישראל יונה מצגר תקף הערב (יום ג') את החלטת משרד החינוך לסגור את הישיבה התיכונית "דורשי יחודך" ולהפסיק את התמיכה בישיבה הגבוהה "עוד יוסף חי" ביצהר, בעקבות מעורבות תלמידיהן בפעילות "תג מחיר" נגד פלסטינים וכוחות הביטחון. בראש שתי הישיבות עומד הרב יצחק גינזבורג.

   

   

  עוד בערוץ היהדות - קראו:

   

  "ניתן לדרוש מהישיבה להשעות את הבחורים או לסלקם, אך לא ניתן להעניש מוסד שלם ולהביא לביטול תורה של רבים בגלל עשבים שוטים", אמר הרב מצגר בשיחה עם ynet. "אני אף מתקשה להאמין שהנהלת הישיבה מעודדת פעילות אלימה, מהסוג שביצעו אותם עבריינים".

   

  גם הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית התייצב לימין הישיבה. "אני חושב שצריך לטפל במלוא החריפות ובמלוא התוקף נגד המשתתפים בדבר הנורא ששמו 'תג מחיר'", הבהיר הרב - והוסיף: "אבל למה לסגור את הישיבה? צריך לטפל בחריפות באלה שעוסקים בכך - בין אם מדובר בתלמידים ובין אם במורים, אם ישנם מורים מסוימים שעוסקים בזה. אבל 'האיש אחד יחטא ועל כל העדה תקצוף?!' אני לא מתמצא ולא יודע מה שקורה במקומות האלה, אבל לסגור מוסד כי יש כאלה

  שעושים כך וכך, זה לא נכון ולא צודק".

    

  על הטענה כי שתי הישיבות המדוברות מסיתות נגד המדינה אמר הרב: "צריך לנהוג בישיבה כמו במוסדות אחרים. אם כך נוהגים בכל מוסד שמסית נגד המדינה, כמו בתי ספר של ערבים - אז באמת צריך להיות שוויון בכל מקום. אבל אני מסופק אם זה הנוהל".

   

  לעומת זאת, בתנועה הרפורמית בירכו הערב על ההתנהלות של משרד החינוך. "החלטת המשרד מקטינה במעט את החרפה והאיוולת הטמונות בתמיכתה הכספית הנרחבת של המדינה ברבנים ובישיבות המעודדים אלימות וגזענות", אמר הרב גלעד קריב. "בשבוע שבו חל יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, יש לקוות שיש פה שינוי מגמה והתעשתות של רשויות אכיפת החוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב יונה מצגר
  צילום: מתי אלמליח
  הרב חיים דרוקמן
  צילום: משולם לוי
  הרב גלעד קריב
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים