שתף קטע נבחר

החזון התגשם: מסמך ההוראות ל"תג מחיר"

לאחר שהוציא את "תורת המלך", פירסם הרב יוסף אליצור מאמר שמציג את האסטרטגיה לפעולות "ערבות הדדית". שנתיים אחרי, מדהים לגלות איך ההצעות קוימו אחת-לאחת. האם לא הגיע הזמן שהציבור הדתי-לאומי יטפל ברבנים כאלה?

לכאורה, פעולות "תג מחיר" המתבצעות בשטחי יהודה ושומרון, ולאחרונה זולגות לתוך תחומי הקו הירוק, הן הסלמה "טבעית" של מעללי הימין הקיצוני. אבל זה לא בדיוק כך. מאחורי הפעולות הכמו-ספונטניות ניצבת אידיאולוגיה סדורה, שמתפרסמת בגלוי בספרים, מאמרים ואתרי אינטרנט.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

בשנתיים האחרונות בוצעו אינספור פעולות "תג מחיר", כשבין היתר הוצתו שישה מסגדים, מכוניות הועלו באש, רוססו בתים של פעילי שלום ושל פקידים וקצינים בכירים בשירות המדינה, נפרץ מחנה צה"ל בבית אל ועוד. כל זה לא נעשה בְּרִיק.

 

בספטמבר 2009 פורסם הספר "תורת המלך" על-ידי הרבנים יצחק שפירא ויוסף אליצור. הספר, שמתיר דמם של גויים באיצטלה הלכתית, אינו בודד במאבק הימני-קיצוני של המחברים. סמוך להוצאת הספר, כתב הרב אליצור מאמר מקיף המציג את האסטרטגיה לפעולות "ערבות הדדית", כלשונו. המאמר, שבעצם כולל הנחיות מדויקות לביצוע "תג מחיר", הופץ בעלון ימני מובהק - אך לא התפרסם בציבור הרחב.

 

כיום, שנתיים אחרי, ניתן לראות איך צמחו פעולות "תג מחיר", ואיך הצעותיו של הרב אליצור, שפורסמו אז, הפכו אחת-לאחת למציאות בשטח. כך זה נראה בציטוטים:

 

  • אלימות כלפי ערבים

"אם ליהודים אין שקט - גם לערבים אין שקט; אם הערבים מנצחים בגלל אלימות כלפי יהודים - גם היהודים ינצחו באלימות כלפי ערבים".

 

  • חסימות כבישים

"מובן שכל הנ"ל מוביל לפעולות חינניות, עם הרבה שמחה: אפשר לנצל את כוחם של הנשים, הילדים והמבוגרים יחסית לחסימת כביש גישה מסוים".

 

  • נזק רב לרכוש צה"לי, ונזקים לרכוש וגוף ערבי

"עד היום לא העזו פקחי המנהל להיכנס ליצהר מאז גזירת ההקפאה, זאת מפני שהניסיון והחום ביצהר גורמים לזה שכל כניסה של גורמים עוינים ליישוב דורשת כוחות רבים, ומסתיימת בנזק רב לרכוש צה"לי ומשטרתי, נזק רב עוד יותר לרכוש וגוף ערבי, ולגזרה בוערת מכל כיוון למשך כמה ימים".

 

  • התנכלות למשנה ליועמ"ש, שי ניצן

"צריך לתקוף ישירות את אלה שעומדים בראש פעולות ההרס. זה מתחיל באנשים כגון אדון שי ניצן, תושב רמות, שחייו השלווים צריכים להיות מופרים: תמונתו צריכה להיות מופצת תחת הכותרת 'צורר היהודים' ושכניו צריכים לדעת איזה שטן גר בשכונתם..."

 

  • הרס במשרדי המנהל האזרחי

"אפשר לטפל בגוף המתקרא 'המינהל האזרחי'. בסיס המינהל בבית אל יכול בהחלט להוות יעד לפלישה מהירה ומדויקת של קבוצה גדולה, שתביא לנזק והרס באחד ממשרדיו המכובדים. אתם הורסים לנו - אנחנו הורסים לכם!"

 

  • פגיעה ברכבי המינהל

"אפשר לעקוב אחרי ניידות המינהל, וללמוד את ציר הנסיעה ומקומות החניה שלהם. למה לא? זה אפילו חוקי (גם אם ההמשך לא כל כך חוקי...)".

 

  • הסתת חיילים לפגיעה בערבים וברכוש צה"ל

"ברור שמי שיגויס ידאג לאינטרסים של אחיו: פגיעה בערבים, הנפת שלטים בטקסים, העברת מידע על מה שהצבא זומם לעשות, ופגיעה ברכוש צה"ל שפוגע ביהודים".

 

"פורום תקנה" אחר

אז מה עוד צריך רב בישראל לכתוב כדי שקברניטי החוק והסדר יעצרו אותו? והרב אליצור,

יש לזכור, אינו לבד. הגיע הזמן שהציונות-הדתית תקים מעין "פורום תקנה" שיבחן את כל פסקי ההלכה, הספרים והמאמרים המסיתים של רבנים שהחליטו לעסוק בענייני ציבור ופיקוח נפש.

 

אם על רב בודד שייתכן כי פעל שלא כיאות בתחום המיני הוקם פורום חשוב שכזה, מדוע שלא יוקם פורום לעניין המעמיד בסכנת נפשות את המפעל הציוני כולו? 

 

  • ד"ר גדי גבריהו הוא רכז פעילויות תנועת "י"ב בחשוון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יוסף אליצור. מסמך מכונן
צילום: אבי מועלם
צילום: אתר יפו 48
תג מחיר. הכתובת הייתה על הקיר
צילום: אתר יפו 48
מומלצים