שתף קטע נבחר

רמטכ"ל איראן: "עונש מפתיע" לתקיפה ישראלית

במקביל לשיגור טיל בליסטי מפלמחים במסגרת ניסוי, התייחסות רשמית ראשונה בטהרן לדיבורים בישראל על אפשרות תקיפה באיראן. הגנרל חסן פירוז-אבאדי ציין כי משטר האייתוללות לוקח ברצינות את האיום, אך הוסיף: "הסבירות למתקפה כזאת נמוכה"

רמטכ"ל איראן, הגנרל חסן פירוז-אבאדי, התייחס היום (ד') לראשונה לפרסומים בישראל על אפשרות של תקיפת מתקני הגרעין באיראן והזהיר כי איראן "תעניש באופן מפתיע" את ישראל על כל סוג של "טעות". ברקע גל הפרסומים, שיגרה הבוקר ישראל במסגרת ניסוי טיל בליסטי מפלמחים.

 

עוד בנושא הדיון הציבורי על איראן:

 

"למרות שהסבירות למתקפה כזאת נמוכה, אנחנו רואים באיום זה איום רציני ונמצאים בכוננות מלאה", צוטט הגנרל בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". בדברים שאמר בשולי כינוס ביטחוני הוסיף הבכיר האיראני כי "אמריקה יודעת שתקיפה צבאית של המשטר הציוני באיראן תגרום לה לנזקים רציניים בנוסף לנזקים שייגרמו למשטר זה".

 

לדבריו, "למרות שהסבירות למתקפה כזאת נמוכה, אנחנו רואים באיום זה איום רציני". הוא הוסיף כי איראן נמצאת בכוננות מלאה, והזהיר כי הדבר נועד לכך שטהרן תוכל "להעניש באופן מפתיע (את ישראל - ד.כ.) על כל סוג של טעות".

 

"תגובה מפתיעה" על כל "טעות" של ישראל. ניסוי בשיהאב-3 באיראן (צילום: AP) (צילום: AP)
"תגובה מפתיעה" על כל "טעות" של ישראל. ניסוי בשיהאב-3 באיראן(צילום: AP)

 

הגנרל פירוז-אבאדי הוא המפקד הצבאי הבכיר ביותר באיראן. הוא עומד בראש המטה הכללי של הכוחות המזוינים, הכוללים את הצבא הסדיר ואת משמרות המהפכה. הוא כפוף ישירות למנהיג העליון באיראן, אייתוללה על חמינאי, המשמש גם כמפקד העליון של הכוחות המזוינים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בהתייחסו למצב בסוריה הזהיר הגנרל האיראני את ארה"ב מלתקוף את דמשק כפי שעשו כוחות נאט"ו בלוב. "המשטר הצבאי בדמשק שלא נשא ונתן עם ישראל ב-30 השנים האחרונות הוא הקו הקדמי של ההתמודדות עם המשטר הכובש של ירושלים בעניין הפלסטיני", ציין הגנרל האיראני, "המודל הלובי לא יצליח להפחיד את סוריה. אם חזית ההתמודדות מול המשטר הכובש של ירושלים תקרוס, כל המוסלמים יתקוממו ולא יישאר דבר מהאמריקנים ומהמשטר הציוני".

 

עד כה נמנעה התקשורת האיראנית מלעסוק בדיון הציבורי הער בישראל סביב האפשרות של תקיפת מתקני הגרעין, וגם בכירי משטר האייתוללות העדיפו שלא להגיב לדיבורים בישראל. ככל הנראה, באיראן מעדיפים להוריד פרופיל ולהמתין בסבלנות עד לפרסום הדו"ח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שצפוי לחשוף היבטים נוספים של תוכנית הגרעין הצבאית של טהרן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל האיראני חסן פירוז-אבאדי
סבירות נמוכה למתקפה
צילום: רויטרס
מומלצים