שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

קצב קיבל מספר בכלא: הוא אינו מוגדר כאובדני

לאחר שהנשיא לשעבר והאנס, משה קצב, עבר את שרשרת הקליטה בכלא מעשיהו, הוחלט לא להגדירו כאישיות אובדנית ולפיכך המצלמות בתאו לא יופעלו. הוא נפגש עם עובדת סוציאלית ועם רופא וקיבל מספר: 1418989

אסיר מספר 1418989: הנשיא לשעבר והאנס, משה קצב, הוא מהיום אסיר מן המניין בכלא מעשיהו. במסגרת שרשרת הקליטה, הוא נפגש עם עובדת סוציאלית ועם רופא, ולפי שעה החליטו בשב"ס לא להגדירו כאישיות אובדנית, ולפיכך לא יופעלו המצלמות בתאו, שאמורות היו להעביר תמונה בזמן אמת.

 

האסיר מספר 1 - הכתבות האחרונות:

לא כמו ענת קם: למה קצב הוכנס עם רכב לכלא?

משה קצב: גילה לצדי בכל הכוח, הייתי נאמן לה

קצב בכלא, א' שנאנסה: "מקווה שהסיוט נגמר"

קצב נפגש עם שותפו לתא בניזרי

 

קצב נידון לשבע שנות מאסר בעקבות מעשי אונס שביצע בעובדת במשרד התיירות בסוף שנות ה-90 ועבירות מין נוספות שביצע בשתי עובדות בבית הנשיא. הבוקר הוא נכנס עם רכבו ממש עד שערי הכלא. בני משפחתו יצאו מהרכב ורק לאחר מכן יצא הנשיא לשעבר. הוא צעד לעבר שער הכניסה כשהוא מלווה בקרוביו. לאחר שחיבק אותם, הוא נכנס לרצות את עונשו. בדרך הוא עבר בקבר אביו.

 

לאחר סדרת ראיונות הקבלה, עבר קצב ראיון נוסף אצל מפקד האגף התורני שבו ייכלא ורק אז נכנס באופן רשמי לתוך התא יחד עם השר לשעבר, שלמה בניזרי, עמו נפגש בימים האחרונים כשבניזרי יצא לחופשה. אשתו של קצב, גילה, לא ליוותה אותו לכלא. בראיון שהעניק בביתו לפני כליאתו לסוכנות הידיעות AP, הצהיר הנשיא לשעבר: "הייתי נאמן לאשתי והייתי נאמן למשפחתי. אני מאחל לילדיי נישואים כמו שהיו לי ולגילה". 

 

בבוקר, עם צאתו מביתו, תקף קצב את הרשויות. "מוציאים היום אדם להורג על סמך התרשמויות, בלי עדויות ובלי ראיות", אמר, "יום אחד האמת תיחשף, יבוא היום הזה. אינני יודע מתי - זה יהיה איתי או בלעדיי".

 עשרות מתומכיו מחאו לו כפיים וצעקו לו "אוהבים אותך משה" ו"משה אתה צדיק". קצב התראיין בימים האחרונים לכלי תקשורת זרים וטען כי "הפכנו לסעודיה, חיבוק הוא עבירת מין".

 

א' ממשרד התיירות, המתלוננת המרכזית נגד קצב, אמרה למקורביה כי "זהו לא יום קל עבורי. אני מקווה שעכשיו אוכל להמשיך את חיי. אני מקווה מאוד שכל הפרשה והסיוט הגיעו לסיומם". א' מבית הנשיא, שבזכותה נחשפו עבירות המין של הנשיא לשעבר, אמרה: "תודה לאלוהים, זה היה סיוט - שנים קשות ואבודות. עכשיו הכול מאחוריי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך למאסר. משה קצב
צילום: ירון ברנר
הבוקר, ביציאה מביתו
צילום: AFP
מומלצים