שתף קטע נבחר

אלי ישי ודני רוזן נפגשו: "כדי שיוכל לבוא לטקס"

בשנה שעברה, בן זוגה של אהובה תומר תקף בכל דרך את שר הפנים על אחריותו למחדלי אסון הכרמל. "ישי הבטיח שיפעל להפוך את אתר ההנצחה לממלכתי, ואז נמנע מצבים גרוטסקיים, כאלו שרה"מ לא יבוא כי יאמר שמדובר בטקס לא ממלכתי"

שר הפנים אלי ישי ובן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר שנספתה באסון הכרמל, דני רוזן, נפגשו היום (א') בלשכתו של השר במשרד הפנים בירושלים. השניים הציגו פיוס, יום לפני הטקס שעורר מחלוקת לציון שנה לאסון. "פנו אליי מספר לא מבוטל של משפחות שכולות שרצו לראות את השר באירוע והעדפתי אותם על פני הרגשות האישיים שלי", אמר רוזן.

 

עוד בחדשות ynet:

 

היחסים בין השניים התאפיינו בשנה שחלפה מאז האסון במתיחות ובחילופי דברים קשים. לפני שבועיים שלח רוזן מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו למנוע מהשר ישי להשתתף באזכרה לזכר הרוגי האסון. בשנה שעברה נאלץ שר הפנים לעזוב את טקס ה-30 לאסון בעקבות מחאתן של חלק מהמשפחות השכולות.

 

מיד לאחר האסון, שבו נספו 44 בני אדם, רוזן תקף בחריפות את השר ישי וקרא לראש הממשלה נתניהו לפטר אותו. הוא גם הגיש תביעה אזרחית נגד הממשלה ונגד השר ישי, בה תבע 3 מיליון שקלים על הנזק שנגרם לו בשל מותה של בת זוגו. העתירה נדחתה. מנגד, רמז השר ישי שרוזן מנצל את השכול כדי לנגח אותו ממניעים פוליטיים.

 

היום, הם נשמעו אחרת. "הייתה פגישה מאוד מעניינת, החלפנו דעות ונוספו פרטים שלא היו ידועים לדני עד כה", אמר ישי.

עו"ד יעקב ברובסקי, שתיווך בין ישי לרוזן, מסר הצהרה בשם השניים: "השר הבהיר כי רגישותו הרבה למשפחות השכול היא שמנעה ממנו להגיב בשנה האחרונה. השר ודני רוזן הסכימו כי יש לעשות הכול כדי שיופקו הלקחים מהאסון. רוזן אמר שהוא מאמין בכוונותיו הטהורות של השר וביקש להכריז על האנדרטה של הכרמל כאתר הנצחה לאומי וכי האירוע השנתי יוכר כאירוע ממלכתי. השר הבטיח לבדוק את העניין".

 

ישי ורוזן בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ישי ורוזן בירושלים(צילום: גיל יוחנן)
 

רוזן התקשר לאשתו של השר וביקש להתנצל על עוגמת הנפש שנגרמה. לדבריו, "הפגישה לא עסקה בטענות על האסון אלא בשביל לאפשר ולבקש מהשר לבוא ולקחת חלק באירוע ההנצחה.

 אני חושב שזב חשוב ששר הפנים יהיה באירוע למרות כל חילוקי הדעות, אנו נקיים עוד מספר פגישות ואני בטוח שנגיע לפתרון. השר יהיה מחר בטקס והוא הבטיח שהוא יתמוך ויקדם את הפיכת אתר ההנצחה בכרמל לאתר הנצחה לאומי ואז נמנע מצבים גרוטסקיים, כאלו שרה"מ לא יבוא לטקס כי יאמר שמדובר בטקס לא ממלכתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשפחות ביקשו. דני רוזן
צילום: גיל יוחנן
שר הפנים אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים