שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

היוונים עזבו: מחירי החזירים בשפל חסר תקדים

צניחה דרסטית בביקוש לחיה הטמאה, לאחר שלא נותרו קונים לבשר הלבן. יהודים רבים נושמים כעת לרווחה, שכן צחנת החזירים - שהייתה בגדר מפגע סביבתי - נגוזה

מחירי החזירים בארץ ישראל ירדו ביממה האחרונה לשפל שענף החזירים לא ידע מאז הקמתו. עם עזיבת היוונים את ירושלים, נרשמה צניחה דרסטית בביקוש לבשר חזיר למאכל או לזבח חזיר.

 

עוד ב-ynet חנוכה  - דיווחים מיוחדים:

 

עשרות מגדלי החזירים עומדים בפני שוקת שבורה, ואינם יודעים כיצד לפעול. בין לילה הרכוש הרב שהיה ברשותם איבד את ערכו. לאחר שנהנו משכר גבוה מאוד, נותרו עם חובות עצומים וסחורה לא תקפה. מאנשים חשובים וסוחרים ממולחים, הם הפכו להיות עניים המחזרים על הפתחים.

 

שנות השגשוג של מגדלי החזירים הגיעו לאחר שכמה ממציאים יהודים הצליחו לעקוף את תקנות עזרא הסופר שקבע אין לגדל חזירים על אדמת ישראל כלל. המגדלים בנו מעין משטח מוגבה, שאיפשר את גידול החזירים במנותק מן הקרקע. רבנים יצאו נגד היוזמה ומחו כי אין זו רוח היהדות - אך לא

עלה בידם להכחיד את התופעה.

 

החזיר הינה חיה טמאה בפני עצמה, אך מעבר לכך מהווה את סמל הטומאה - עניין שלא חמק מעיני היוונים, שאילצו יהודים רבים להקריב חזיר דווקא. יהודים רבים נושמים כעת לרווחה, שכן נעלם ריח החזירים הפוסעים ברחובות, שהיה בגדר מפגע סביבתי מתפשט.

 

רועי הצאן מתקשים להסתיר את החיוך מתחת לזקן. בשיחה עם ynet מסרו כי החזיר מאז ומעולם היה חיה צבועה המציג את פרסותיו כטהור, אך בתוך תוכו הינו טמא. לדבריהם, כעת התגלה שאכן יש אמת בטענה שמגדלים הופכים דומים לחיה שאותה הם מגדלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק היום. בזיל הזול
צילום: רויטרס
מומלצים