שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המבקר: עברות בנייה של ראש המועצה הוכשרו
  ממעקב שערך מבקר המדינה, עולה כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חוף הכרמל סיפקה היתר בנייה רטרואקטיבי לנחלתו של כרמל סלע שבמושב גבע כרמל. המבקר נזף בחברי הוועדה שהתנהלותם הובילה להתיישנות ובכך להכשרת החריגות

  עברות הבנייה בשטח נחלתו הפרטית של כרמל סלע, ראש המועצה האזורית ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה חוף הכרמל, שזכו לביקורת נוקבת בדו"ח מבקר המדינה שנערך בין 2006-2005, הוכשרו והפכו לחוקיות, כך עולה ממעקב של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס שפורסם היום (ג').

   

  דו"ח המבקר - ידיעות נוספות:

   

  מהמעקב עולה כי במאי 2007 הצביעה הוועדה המקומית בעד מתן היתר בנייה רטרואקטיבי בנחלתו של סלע שבמושב גבע כרמל. בספטמבר 2008 החליטה גם המחלקה

  לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה להפסיק לרדוף אחר סלע, על אף שמדובר בחריגות בנייה מהותיות עקב התיישנות והכשרת הבנייה.

   

  במעקב עלו גם שמותיהם של חברי מועצה נוספים שביצעו עברות בנייה, בינהם יועד לודר ממושב עין איילה, שבשטח נחלתו פעל מפעל פלסטיק בשטח 400 מ"ר בלי היתר, וחבר המועצה גבי גביע ממושב מגדים שבנה שני צימרים, קראוון וסככה חקלאית ללא היתרים. במקרה של לודר הופסקה פעילות המפעל. במקרה של גביע פונו הצימרים והקראוון, הסככה החקלאית לא הוסרה עד למועד סיום הביקורת.

   

  המבקר נזף בחברי הוועדה המקומית על השיהוי בטיפול בנושא דווקא בידי מי שאמורים להוות שומרי חוק בנושאי התכנון והבנייה, ועל כך שהתנהלותם הובילה להתיישנות ובכך להכשרת החריגות, והוסיף כי "על הוועדה לפעול נגד עברייני הבנייה בתחומה מיד עם גילוי העבירה. והדברים אמורים גם בנבחר ציבור בכיר האמור לשמש דוגמה לשמירת החוק".

   

  בתוך כך, נודע ל"כלכליסט" כי מהנדס המועצה המכהן בתפקידו מחודש ינואר 2010 הודיע בישיבת המליאה השבוע כי הוא פורש. כשנשאל על ידי חברי המועצה מהי סיבת הפרישה מסר לחבריו כי "אין כימיה ביני לבין ראש המועצה". גורמים במועצת חוף הכרמל מסרו ל"כלכליסט" כי "זהו המהנדס הרביעי ש'התפוטר' בצורה זו או אחרת".

   

  מהמועצה המקומית חוף כרמל נמסר כי הדו"ח התקבל בשעות הצהריים במועצה והוא נלמד כעת. בעניין פרישתו של מהנדס המועצה נמסר כי "ראש המועצה לא פיטר אותו והוא סיים את תפקידו בהסכמה. אין כל קשר בין הדו"ח של המבקר לבין סיום עבודת המהנדס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים