שתף קטע נבחר

נתניהו בחידון התנ"ך: הדרת נשים מנוגדת ליהדות

ראש הממשלה נשא דברים בפתח חידון התנ"ך למבוגרים ומתח ביקורת על הדרת נשים: "זה נוגד את המסורת של התנ"ך, נוגד ערכים דמוקרטיים וסותר את עקרונות היהדות". שר החינוך: "הסיקריקים ומבצעי תג מחיר מוציאים דיבת היהדות רעה"

בדברים שנשא בפתיחת חידון התנ"ך למבוגרים גייס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את  ספר הספרים כדי למתוח ביקורת קשה נגד הדרת נשים: "התנ"ך מספר על היחס ההוגן והראוי שיש לתת לכל אדם, ובכלל זאת לנשים ששרו כמו דבורה ומרים, ונשים שנלחמו על עצמאות עמנו כיעל".

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

ראש הממשלה הוסיף: "אנו עדים היום לתופעה פסולה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי - והדבר נוגד את רוח המסורת של התנ"ך, נוגד ערכים דמוקרטיים וסותר את עקרונות היהדות, שאחד המרכזיים בהם הוא 'ואהבת לרעך כמוך'. אני מברך על כך שרבנים ומנהיגים חרדים יצאו בתקיפות נגד תופעה זו".

 

נתניהו אמר כי הנחה את כל גורמי האכיפה לעשות כל שביכולתם לפעול להפסקת תופעת הדרת נשים ולמיצוי הדין למי שמתנכל לנשים במרחב הציבורי.  

 

לפני שסיים, סיפר נתניהו בנימה אישית על חמיו שנפטר לא מכבר, שמואל בן ארצי, ואמר כי בכוונתו לחדש מסורת של עריכת חוג תנ"ך בבית ראש הממשלה כבר השנה.

 

סער: הקיצונים מוציאים דיבת היהדות רעה

שר החינוך גדעון סער, שנשא דברים אחרי ראש הממשלה, הבהיר כי משרד החינוך ידאג לפעילותו התקינה של בית הספר "אורות - בנות" בבית שמש, כפי שעשה בפתיחת השנה - על אף ניסיונות החרדים הקיצונים למנוע את פתיחתו. "חוקי המדינה יקוימו, הריבון הוא שיקבע", הבהיר סער 

 

הוא הוסיף כי בעת הזו יש להימנע מהכללות. לדבריו, ביריוני הסיקריקים של בית שמש, כמו גם מבצעי פעולות תג מחיר, אינם מיצגים את ערכי היהדות אלא את היפוכם. "מדירי הנשים, כמו גם שורפי המסגדים, מוציאים את דיבת הארץ והיהדות רעה", אמר השר, "במרימי היד על המדינה ועל חוקיה יש לטפל במלוא התקיפות, ללא פשרות, גם תוך שימוש באמצעים בלתי שגרתיים".

 

השר הדגיש כי בעת הזו יש להימנע מהכללות, שכן "הסיקריקים אינם מייצגים את הציבור החרדי, כפי שמבצעי תג מחיר לא מייצגים את המתנחלים. אסור להכליל, ויש לשמור על המתינות. לדבוק בדרך האמצע, דרך הביניים - שאותה התווה הרמב"ם".

 

חידוש המסורת

והיה גם חידון. 13 מתחרים השתתפו בתחרות שנמשכה כשעתיים, ולאחר שאלת ראש הממשלה - שעסקה ב"ערכים ומידות" - נותרו שניים שעלו לשלב ההכרעה וניצבו זה מול זה. בסופו של דבר, ליאור מאיר מחולון - האישה היחידה שהשתתפה בחידון - נוצחה על-ידי שמואל עמרוסי, שהוכתר כחתן התנ"ך לשנת תשע"ב

 

זו השנה השנייה שבה מתקיים החידון למבוגרים, מאז הודיע השר גדעון סער על חידושו - 30 שנה אחרי שהופסק. המתחרים בחידון גברו בדרך על כ-1,600 איש

שביקשו להתמודד על התואר.

 

עמרוסי, שהגיע למקום ה-1, זכה ב-30 אלף שקל, מאיר קיבלה 20 אלף והמתחרה במקום השלישי זכה בעשרת אלפים שקל. יתר המשתתפים קיבלו מחשבים ניידים ותוכנות פרויקט השו"ת של אוניברסיטת בר אילן.

 

לפני החידון אמר שר החינוך, גדעון סער: "חידוש התחרות למבוגרים נועדה לחזק את ההזדהות עם הערכים האנושיים, הלאומיים והחברתיים של התנ"ך, ולבסס בקרב הציבור בארץ את הקשר לארץ ישראל ולמורשת ישראל. החידון מהווה מסגרת חינוכית חברתית משותפת לאזרחים מכל החוגים והגוונים בארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
השר סער. הסיקריקים לא מייצגים את החרדים
צילום: עידו ארז
מומלצים