שתף קטע נבחר

איפה אתם, הרוב החרדי השפוי?

"הרוב החרדי השפוי" נותן לגידולי הפרא שבשדה שלו לצמוח באופן חופשי. הוא מפחד ממה יגידו השכנים, והעסקנים, והשדכנים, והמורות בסמינר - והוא כבר מזמן לא מנהל את העניינים. זה הזמן לצאת מהארון ולמלא את הרחובות

תכירו את "הרוב השפוי" - התשובה החרדית האוטומטית לכל השאלות עלי אדמות, שנשלחות לעבר המגזר החרדי. במהלך השבועות האחרונים יצא לי להתקשקש עם הרבה חברים חרדים על הנשים המודרות, או הלא מודרות שלהם. מתשובותיהם האפולוגטיות עולה כי על הבלגאן בבית שמש ובבתי ורשה, במדרכות מאה שערים ובקווי המהדרין אחראים קומץ סהרורים וחבורת עסקנים שתלטנית, אשר מטילים צל על הרוב השפוי כולו. כמה נוח.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

אם נדייק, הרוב השפוי קיים. אפילו הלכתי לחפש אותו בעצמי בעיר הקודש בני ברק, ואף מצאתי. הסתובבתי שם השבוע בסקיני-ג'ינס ומחשוף, ואיש לא ירק עלי או קרא לי פרוצה. נכנסתי למאפייה במרכז רחוב רבי עקיבא, והמוכר נתן לי את הכסף ביד, ואפילו נגע בה קצת. לאור הכותרות האחרונות בעיתונים, נראה לי שמדובר בחדשות מרעישות: "הסתובבה בבני ברק ויצאה בשלום", צריך היה לכתוב.

 

הם מפחדים

אך אלו לא באמת חדשות. כילידת בני ברק לשעבר אני לא זוכרת אי-פעם שפחדתי להסתובב בעיר. מתוך אלפי פעמים שיצאתי לרחוב החרדי, אני יכולה לספור על כף ידי האחת את כמות הפעמים שבהן זכיתי להערה על צורת הלבוש שלי. לעומת זאת, אני זוכרת הרבה יותר פעמים שבהן זכיתי להערות סקסיסטיות ברחובות תל אביב. אז תסלחו לי על חוסר הפופולאריות אבל אני כן מתפתה להאמין שהרוב החרדי שפוי, וזה לא סותר את העובדה שאני נגעלת, כמו כל עם ישראל, מהתנהגותו של שלמה פוקס.

 

רוצה לראות 400 אלף מפגינים נגד ההקצנה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
רוצה לראות 400 אלף מפגינים נגד ההקצנה(צילום: נועם מושקוביץ)

 

מה שכן, אם המדיניות החדשה היא לעצור את כל מי שמכנה את האחר בשמות, תואיל נא משטרת ישראל ותכניס לכלא גם את כל מי שמספר לחברו במה אמא שלו עובדת, תוך כדי ריב על חניה, ואת כל הערסים שקוראים לבחורה במילה המשפילה הזאת, שמתחילה באות כ'. נראה לי שתהיה להם הרבה עבודה.

 

אז יש לחרדים רוב שפוי, אבל זה לא ממש עוזר, כי הרוב החרדי השפוי כבר מזמן לא מנהל את העניינים. הרוב השפוי הוא פאסיבי ודומם, חס על שמו הטוב וייחוסו, ולא מוכן להזיז את עצמו מהבית בשביל להציל את כבוד החברה החרדית.

 

הרוב השפוי החרדי נותן לגידולי הפרא שבשדה שלו לצמוח באופן חופשי: הוא יצרף אותם בכיף למניין, הוא לא יעלה על קו מהדרין וימחה נגד ההפרדה, הוא לא ישקול בדעתו להסיר בעצמו את השלטים שקוראים לנשים לעבור למדרכה השנייה. הוא לא יטיל חרם על עיתונים שמטשטשים ילדות בפרסומות, הוא יעמוד מנגד כשיתלו ברחוב שלו פשקוויל אנטי ציוני. זהו רוב שחונך לספוג הכל. לבלוע את הלשון, העיקר שלא ייהרס לו השידוך של הילדה. הרוב השפוי מפחד ממה יגידו השכנים, והעסקנים, והשדכנים, ומשמרות הצניעות, והמורות בסמינר.

 

עכשיו תור השפויים

מיקי רוזנטל ביקר פעם במאה שערים, נעמד מול שלט שעליו נכתב "אין כניסה לציונים" - ושאל את אחד מהעוברים ושבים

אם הוא מסכים עם המסר. הבחור ענה שלא, שזה רק "שוליים". בינתיים נאספו מסביב אנשים נוספים. רוזנטל ביקש מהם שמי שלא מסכים עם השלט, שיצביע. אף אחד לא העז להרים את היד.

 

אם יש "רוב חרדי שפוי", זה הזמן לצאת מהארון ולמלא את הרחובות. זה הזמן להפנות אצבע מאשימה אל עבר השוליים - ולהוקיע אותם מקרבו, בלי לפחד שכולם יראו את הכביסה המלוכלכת. הרוב השפוי לא אמור להיות הרב עובדיה או ח"כ חיים אמסלם, או קומץ חרדים אמיץ שמעז להראות את הפרצוף שלו בהפגנה למען נעמה בבית שמש.

 

בהפגנת החרדים עם הטלאי הצהוב בכיכר השבת השתתפו רק כמה מאות. המגזר החרדי מונה כ-700 אלף אנשים. איפה הם? שיצאו ויתגלו. אני רוצה לראות את ישיבות פוניבז' ומיר על הרגליים. אני רוצה הפגנה נגד ההקצנה שבה ישתתפו לפחות 400 אלף חרדים שפויים, וכדאי בשבילם שיהיו שם גם נשים בקהל. אם יש רוב חרדי שפוי, הביאוהו לכאן ונדעהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שותקים, כי חונכו לספוג הכל
צילום: בועז פיילר
מומלצים