שתף קטע נבחר

הרב של אשדוד: מפקדת במשטרה - לא אפשרי

רב העיר אשדוד, יוסף שיינין, עורר סערה בטקס חילופי מפקד המשטרה בעיר, כשאמר בנאומו שנשים לא מתאימות לתפקידי פיקוד. לאחר מכן הסביר: "זה לא שיש בהן פגם, אבל מפקד צריך לנהוג באופן מסוים של קשיחות, ואילו הקב"ה ברא אותן עדינות"

רבה של אשדוד, הרב יוסף שיינין, כנראה לא שמע על האלופה אורנה ברביבאי, על תת-ניצב אהובה תומר ז"ל, מפקדת משטרת חיפה שנספתה באסון הכרמל, ועל חמש הטייסות והנווטות הטריות של חיל האוויר - אחרת קשה להסביר את דבריו בנוגע למין הנשי. דברי הרב עוררו היום (ג') סערה בטקס חילופי מפקדים בתחנת המשטרה בעיר, כאשר אמר שנשים לא יכולות לפקד על תחנת משטרה, כי זה תפקיד גברי. לאחר הטקס הוא הסביר: "הקדוש ברוך הוא ברא את הנשים עדינות".

 

עוד בנושא הדרת נשים ב-ynet:

 

בנאומו בטקס הרשמי ציין הרב שיינין כי "מדברים הרבה על הדרת נשים, אבל אני לא ראיתי פה באשדוד ובמשטרה שמינו אשה למפקדת תחנה, כי זה תפקיד גברי שנשים לא יכולות למלא".

 

בתגובה לדברים החלו רחשים בקהל, שהורכב ממכובדי העיר וקצינים במשטרה, בהם גם לא מעט נשים. כאשר עלה לנאום מפקד מחוז הדרום, ניצב יוסי פריינטה, הוא השיב לדברי הרב: "אני אומר לכבוד הרב, יש נשים רבות במשטרה והלוואי שבתקופתי תמונה אשה למפקדת תחנה".

 

"הקדוש ברוך הוא ברא את הנשים עדינות"

לאחר הטקס הסביר הרב שיינין כי הוא מאוד מכבד נשים ולא התכוון לפגוע בהן, אך המשיך לדבוק בעמדתו כי הן לא מתאימות לתפקידי פיקוד. "אני גר באשדוד 28 שנים ומעולם אשה לא הייתה מפקדת תחנה. וכשאני שואל את עצמי מדוע, אני חושב שזה תפקיד שלא מתאים לנשים. זה לא שיש בהן פגם, אבל מפקד צריך לנהוג באופן מסוים של קשיחות, ואילו הקדוש ברוך הוא ברא את הנשים עדינות, שלא מתאימות לתפקיד כזה. מפקד צריך להיות בשטח כי זה התפקיד והאשה עדינה יותר".

 

הרב הסביר כי היהדות רוחשת המון כבוד לנשים. "זה לא שאנו מזלזלים בנשים", טען, "יש לנו לא מעט עדויות לכך בתנ"ך ובספרות התורנית. עצם העובדה שאשה עושה בת מצווה בגיל 12 וגבר בגיל 13 אומר שלנשים יש יותר בינה מהגבר, ולכן הן מקדימות בעניין הזה".

 

הרב שיינין התייחס גם לאירוע שהסעיר את העיר והמדינה בחודש שעבר, כאשר טניה רונזבליט, העזה לשבת בקדמת אוטובוס בקו מהדרין באשדוד. לדברי הרב, הנוסעת החילונית הגיעה משכונה אחרת כדי לעשות דווקא. "היא עלתה על האוטובוס בכוונה בכדי להתגרות ולהתסיס", טען רב העיר שהוסיף כי למרות זאת החילונים והחרדים "חיים פה בהרמוניה מוחלטת כולם יחד".

 

קצינה המשרתת במרחב לכיש אמרה לאחר הטקס, שבו התמנה לתפקיד סגן-ניצב נועם שקל במקומו של סגן-ניצב גבי דדון, כי "חבל שדברים כאלה נשמעים בטקס כזה, הם לא היו לעניין". לדבריה, "בעבר שירתו גם נשים בתפקיד מפקדת תחנה, לצערנו זה באמת לא קרה במרחב לכיש, אבל זה בהחלט יכול לקרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מתאים לנשים. הרב יוסף שיינין
צילום: יאיר הרוש
"באה להתגרות ולהתסיס". טניה רוזנבליט
צילום: צביקה טישלר
טקס חילופי המפקדים באשדוד
צילום: דוברות משטרת לכיש
מומלצים