שתף קטע נבחר

לבני צפויה להכריז על הקדמת הפריימריז

כניסתו של יאיר לפיד לזירה והרצון לבלום את העיסוק בקריסתה של קדימה בסקרים יובילו כנראה את יו"ר האופוזיציה להודעה על הקדמת הבחירות המקדימות בקדימה לסוף מושב הכנסת

היא כבר הודיעה בעבר כי תקדים את הפריימריז, וכעת ממתינה יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, לשמוע מאנשי המנגנון במפלגה מהו המועד הנוח ביותר לקיום הבחירות.

 

לפי שעה לא נקבע עדיין מועד לבחירות, אולם נוכח המאבקים הפנימיים והרצון לסיים את ההתמודדות בהקדם, גוברת הסבירות כי הבחירות יתקיימו סמוך לסוף מושב החורף של הכנסת, בחודש מרס. על פי תקנון התנועה, הבחירות המקדימות אמורות להתקיים רק 60-90 יום לפני הבחירות הכלליות לכנסת.

 

כותרות אחרונות על קדימה ב-ynet:

סקר: 11 מנדטים ללפיד, 28 לליכוד, 13 לקדימה

חשד: גזבר קדימה גנב שכר מפעילים בבחירות

לבני: רק אני אחליט על פריימריז בקדימה

 

מקורביו של שאול מופז, יריבה העיקרי של לבני, אמרו כי טרם ידוע להם על מועד סופי, ואילו אנשיה של לבני ציינו כי "לא נקבע עדיין מועד סופי, אך כפי שהיא הודיעה כבר בעבר, הפריימריז יוקדמו".

 

לבני קיימה לאחרונה שיחות עם חברי סיעת קדימה, וחלק מתומכיה הפצירו בה לקיים את הפריימריז "כמה שיותר מהר", על מנת להוריד את הנושא מהפרק ולעסוק בעניינים מפלגתיים. לבני התלבטה, ולבסוף, על מנת להרגיע את הרוחות וכדי לבלום את העיסוק במה שמצטייר כקריסתה של קדימה בסקרים, החליטה לאפשר קיום פריימריז כבר בחודשים הקרובים.

 

המאבק העיקרי בבחירות על ראשות המפלגה, הגדולה ביותר בכנסת כיום, יהיה בין לבני למופז, הדורש את הקדמת הבחירות מזה חודשים ארוכים. מופז גיבש סביבו קבוצה של חברי כנסת המסוכסכים עם לבני ומעוניינים להחליפה, ואף ערך עשרות סיורים ומפגשים עם מתפקדים ברחבי הארץ, על מנת להכין את הקרקע לבחירות.

 

לבני ואנשיה מאמינים כי היא תוכל לנצח, במיוחד נוכח העובדה כי בסקרים בציבור הרחב, מופז מביא מספר מנדטים חד ספרתי. אלא שמאז תחילת השבוע וכניסתו של יאיר לפיד למערכה הפוליטית, גם יכולותיה של לבני נפגמו, וקדימה בהנהגתה מאבדת על פי הסקרים מנדטים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. הפצירו בה
צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות
מופז. מביא מספר חד ספרתי בסקרים
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
קדימה בשטח
צילום: ככר השבת
מומלצים