שתף קטע נבחר

ר' עונה ליועץ: "לא אעיד, פוגעים בפרטיות שלי"

היועמ"ש דחה את בקשת עורכי דינה לוותר על עדותה בפרשת נתן אשל, פרקליטיה כתבו לו שוב: "הניסיון לכפות עליה להעיד מהווה פגיעה מצערת בפרטיותה". גורמים המעורים בחקירה: "ייתכן שניתן לבסס תיק משמעתי נגד אשל גם בלעדיה"

לשכת ראש הממשלה תתנהל בעשרת הימים הקרובים בלי הראש שלה, ובנציבות שירות המדינה נמשכת החקירה נגדו. גורמים המעורים בחקירת הפרשה אמרו כי גם אם העובדת ר' תתמיד בסירובה להעיד, ייתכן שניתן יהיה לבסס תיק משמעתי נגד נתן אשל. היועץ המשפטי לממשלה החליט אמנם לא לפתוח בינתיים בחקירה פלילית נגד ראש הסגל אשל, אבל כפי שנחשף ב-ynet, הגיעו לנציבות עדויות שמיעה נוספות, לפיהן אשל הטריד מינית את ר'.

 

הכתבות האחרונות על הסערה בלשכת רה"מ:

עוד עדויות שמיעה: נתן אשל הטריד מינית את ר'

אשל ייצא לחופשה, בינתיים אין חקירה פלילית

ר' לוינשטיין: אל תכפו עליי להתלונן על אשל

"עדות: אשל הטריד מינית וביצע מעשה מגונה"

 

בינתיים, שלחו הלילה (ב') פרקליטיה של ר', עורכי הדין ד"ר הראל ארנון ויצחק בם, מכתב נוסף ליועץ המשפטי לממשלה. עורכי הדין כתבו לוינשטיין, שדחה את בקשתם לא לזמן את ר' למסירת עדות, כי היא עומדת בסירובה למסור עדות לנציבות שירות המדינה וזוהי עמדתה "החד-משמעית".

 

אנשי המפתח בפרשה (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
אנשי המפתח בפרשה(צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
 

במכתבם, יממה לאחר מכתב דומה קודם, הביעו עורכי הדין צער על עמדת היועץ. "צר לנו כי החלטת שלא לכבד את רצונה של ר' להימנע ממסירת עדות בנציבות. הניסיון לכפות עליה להתייצב למתן עדות מהווה פגיעה מצערת ומיותרת בפרטיותה", כתבו.

 

פרקליטיה של עובדת משרד ראש הממשלה קיימו אמש התייעצויות רבות בעקבות הודעת וינשטיין ואחת האפשרויות שהועלו היא עתירה של ר' לבג"ץ נגד החלטת היועץ. אופציה זו נראית בינתיים קלושה, אך עו"ד ארנון הבהיר כי "ר' מוכנה להגן על עמדתה גם בערכאות משמעתיות ושיפוטיות".

 

הגורמים הבכירים המעורים בחקירה הפרשה אמרו ל-ynet כי "ייתכן שלא נצטרך את עדותה של ר' על מנת לבסס תיק משמעתי נגד אשל. הכול תלוי בעדויות שימשיכו ויגיעו לידינו". לדבריהם, בימים האחרונים הגיעו מספר עדויות חדשות המצביעות על כך שהעובדת סיפרה לכמה אנשים על כך שאשל צילם אותה מתחת לחצאית והיה אובססיבי כלפיה. לכן, ייתכן שלבסוף יסתפקו בנציבות בעדויות של אותם אנשים, ולא יהיו חייבים לקבל את עדותה של ר'. אשל עצמו יצא לחופשה בת 10 ימים.

 

אשל. ימסור בקרוב את גרסתו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
אשל. ימסור בקרוב את גרסתו(צילום: שאול גולן)

 

"אין ספק שעדותה של ר' צפויה לתרום רבות לליבון הפרשה, אולם אם היא תתמיד בסירובה הרי שייתכן שלבסוף לא נצטרך אותה", הוסיפו אותם גורמים. 

 

בימים הקרובים ימשיכו עדים נוספים להגיע לנציבות שירות המדינה, וגם אשל עצמו להגיע ולמסור את גרסתו. ייתכן כי אם יהיו מספיק ראיות נגד אשל, הוא ייחקר תחת אזהרה מבחינה משמעתית.

 

הפרשה התפוצצה בשבוע שעבר, יותר מחודש אחרי ששלושה מבכירי לשכתו של נתניהו - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל - פנו ליועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז, כדי להתייעץ איתו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה מצד אשל, כפי שנחשף ב-ynet. 

 

השלושה סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה. בהמשך עלה גם חשד להטרדה מינית, לאחר שעל פי עדויות שמיעה אשל צילם את ר' מתחת לחצאיתה, והיה אובססיבי כלפיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדת ר'. תעתור לבג"ץ?
אשל עם נתניהו. יצא לחופשה
צילום: עמית שאבי
וינשטיין. החקירה לא עברה למישור הפלילי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים