שתף קטע נבחר

נתניהו: הליכוד לא זז ימינה, פייגלין לא ישפיע

ראש הממשלה אמר לשרי הליכוד כי ההנחה שפייגלין ישפיע על מיקום חברי כנסת ברשימה אינה מציאותית, והמפלגה לא תפנה לדרך משיחית. בעניין האיראני נזף בשרים: הפטפטת מזיקה

אחרי הפריימריז בליכוד - ראש הממשלה מנסה הבוקר (יום א') להרגיע את אלו החוששים כי בעקבות ההישג של משה פייגלין וכניסת מאות מתנחלים למרכז המפלגה הליכוד יילך ימינה. ראש הממשלה אמר: "אני חושב שהליכוד לא זז ימינה. ההנחה שפייגלין יכול להשפיע על מקום ברשימה או על מיקום חברי הכנסת - אין לה אחיזה במציאות".

 

בישיבת שרי הליכוד, הוסיף נתניהו: "גם ההנחה שהליכוד יפנה כעת לדרך משיחית אינה נכונה ואינה תואמת את הקו של תנועה ליברלית דמוקרטית

 וחופשית״. בפריימריז של הליכוד, שנערכו בשבוע שעבר, קיבל ראש הממשלה 77 אחוזים מקולות הבוחרים, בעוד פייגלין זכה ב-23 אחוזים.

 

עוד ביקש נתניהו מהשרים שלא להתבטא כלל בנושא האיראני, אחרי שורת אמירות שתפסו כותרות בישראל ובעולם - מצד שר הביטחון אהוד ברק והמשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון. "הפטפטת גורמת נזק עצום, שמה את ישראל בחזית ומכשילה את מאמצי הסנקציות", טען.

 

נתניהו בדרך לישיבה. העוצמה תשמור עלינו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו בדרך לישיבה. העוצמה תשמור עלינו(צילום: EPA)

 

לאחר מכן, בפתח ישיבת הממשלה, התייחס נתניהו לאירועים האחורנים באזור. "בימים האחרונים קיבלנו תזכורת באיזו סביבה אנחנו חיים. שמענו את אמירתו של שליט איראן על חיסולה של ישראל, ראינו את הצבא הסורי טובח בעמו, ראינו אירועי דמים אחרים באזורנו".

 

הוא הסביר כי ישראל צריכה להיות חזקה. "למנהיגים שונים אין שום עכבות מוסריות להרוג את שכניהם ואת בני עמם כאחד", אמר

 ראש הממשלה. "באזור כזה הדבר היחיד שמבטיח את הקיום, את הביטחון ואת השגשוג הוא העוצמה. אנחנו מחויבים להמשיך לטפח את עוצמתה הצבאית, הכלכלית והחברתית של מדינת ישראל".

 

גם המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, התייחס לנעשה באזור. "אני חושב שהטבח בסוריה זה דבר אכזרי ובלתי נתפש. אין ספק שצריך לשים לזה סוף", הוא אמר. "הקהילה הבינלאומית נמצאת באחת משעות המבחן הגדולות שלה אם יש לה את היכולות להפסיק את מעשה רצח מסוג כזה. לצערנו, רוסיה וסין לא הצטרפו לאותה החלטה שגם ככה הייתה רכה ממה שנדרש". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, היום. תהיו בשקט
צילום: EPA
מומלצים