שתף קטע נבחר

בנו של הרב עובדיה יוסף נפסל מלהרצות בבסיס

בחטיבת כפיר ביקשו להזמין את הרב יעקב יוסף להרצות ביום עיון, אך רב צבאי לא אישר את השתתפותו. בנו: "בושה וחרפה". צה"ל: "נמצאו גורמים רלוונטיים יותר לתכנים ממנו"

החלטת הצבא שלא להכניס רבנים ואנשי דת לבסיסים צבאיים ללא אישור הרבנות הצבאית יורדת לשטח: ל-ynet נודע כי הרב יעקב יוסף, בנו הבכור של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, נפסל מלהרצות בפני חיילי צה"ל.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

לפני כמה שבועות ביקשו מפקדים בחטיבת כפיר לארח ביחידה את הרב יעקב יוסף, שיערוך שיחה עם החיילים. פנייה בעניין הופנתה לרב פיקוד מרכז, סגן אלוף יואב אוקנין, שהחליט למנוע את הביקור.

 

גורמים בצה"ל הסבירו שלא מדובר בהחלטה גורפת וכי לצה"ל אין שום בעיה עם הרב יעקב יוסף, או עם משפחתו. לדבריהם, החלטת רב הפיקוד התקבלה נוכח התבטאויות מעוררות מחלוקת של הרב יוסף נגד צה"ל. בין היתר קבע הרב כי חלק ניכר מספרי התורה בצה"ל פסולים בשל הטבעה "רכוש צה"ל" על הקלף - ונוכח זאת קבע כי על חיילים לדאוג שלא לשהות בבסיסים בשבת שבה נקראת "פרשת זכור" (שקריאתה או שמיעתה נחשבות למצווה מן התורה).

 

"לצערנו, החייל הדתי הוא כמו היתום של הצבא. אין לו אבא של שידאג לו, לצערנו גם בנושא הכשרות", אמר הרב לפני כחודש לתקשורת החרדית, תוך שהוא יוצא באופן ישיר נגד הרבנים הצבאיים.

 

הרב יוסף אף היה ממעניקי ההסכמה לספר "תורת המלך", שעוסק - בין היתר - בהלכות הריגת גויים, ואף נחקר נחקר בעניין זה על-ידי המשטרה בקיץ האחרון בחשד להסתה. לפני כשנה קרא הרב להעניק את פרס ישראל למחברי הספר.

 

"לא מדיניות גורפת"

"אם כך הצבא החליט, זו בושה וחרפה", אמר בתגובה ל-ynet בנו של הרב, יונתן יוסף, "אבל זה לא יעזור להם, כי חיילים רבים

מגיעים ל-25 השיעורים שהוא מעניק מדי שבוע. אם אבא שלי לא יבוא לצבא, הצבא יבוא לאבא שלי. כל החפירות של הצבא בנושא דווקא מוכיחות שהוא הופך להיות יותר דתי. זו תעודת עניות לצבא שמנעו ממנו להרצות, ואני לא יודע בכלל מי הכתיר את אותו רב שפסל אותו להיות רב, או מה הידע התורני שלו".

 

בעבר הרצה הרב יוסף באופן מסודר בפני חיילים בתוך בסיסי צה"ל, ובדובר צה"ל ביקשו להדגיש כי לא מדובר במדיניות גורפת נגד הרב: "לפני כחודשיים התקבלה פנייה לקיים יום עיון בחטיבת 'כפיר' ובין המרצים הופיע שמו של הרב יעקב יוסף. לאחר בחינת הבקשה נמצאו גורמים יותר רלוונטיים לתכני יום העיון ועל כן לא אושרה השתתפותו. בצה"ל מבהירים כי אין מדובר בחלטה גורפת אלא בבחינה עניינית של כל מקרה לגופו". 


פורסם לראשונה 17/03/2012 23:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב יוסף
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים