שתף קטע נבחר

עובדי תנובה: מהיום אין שוקו, ביום א': שביתה

אחרי שפגישת ועד עובדי תנובה עם נציגות הנהלת החברה הסתיימה ללא הסכמה, העובדים מחריפים את הצעדים ובנוסף לקוטג' תנובה, לא יפיצו גם את שוקו "שוק". "בשוקו יש אלטרנטיבה, כך שתנובה נפגעת, אך לא הצרכנים". תנובה: "הצענו לוועד הצעה הוגנת בכל קנה מידה"

אם אין קוטג' תשתו שוקו תנובה? אז זהו, שלא: ועד עובדי תנובה החליט להרחיב את "שביתת הקוטג'" לשוקו והחל מהלילה שבין יום רביעי לחמישי לא ישווקו כל סוגי שוקו שוק (Shock) של תנובה לחנויות ולרשתות השיווק. זאת אחרי שהסתיימה ללא תוצאות פגישת המשא ומתן בין וועד עובדי תנובה וצוות המו"מ מטעם הנהלת החברה.

 

  • תנובה ביטלה את הבונוס לעובדים בחוזים אישיים

 

לבחירה בשוקו יש שתי סיבות: לתנובה יש מתח רווחים גבוה ממכירות המוצר, אולם היא לא שולטת בקטגורייה. שטראוס מובילה בה עם שוקו יוטבתה וגם טרה משווקת שוקו, כך שהצרכנים לא ישארו צמאים למשקה החום. "בחרנו בשוקו כי אנחנו לא רוצים לפגוע בצרכנים, יש להם אלטרנטיבה כך שתנובה נפגעת, אבל הצרכנים לא נפגעים".

 

העובדים דורשים 5% תוספת, בתנובה מסכימים ל-3%

יו"ר וועד העובדים, אחיאב שימחי מסר שאם עד יום ראשון לא תהיה התקדמות במו"מ ולא יחתם הסכם, ינקוט וועד העובדים בצעדי שביתה. מהוועד נמסר כי הפערים בין עמדות ההנהלה לבין הוועד עודם גדולים וכי "הנהלת החברה ממשיכה להציע לעובדים אחוזים בודדים כתוספות שכר, ואינה מסכימה להעביר את עובדי דרג ב' לדרג א'. לא דיברנו בפגישה על הפיטורים המתוכננים, אך בתנובה עדיין מדברים על התייעלות וזו כרוכה בפיטורי עובדים", כך לפי שמחי.

 

הוועד דורש מתנובה תוספת של 5% במשכורת לשנה, בעוד שבתנובה מוכנים כעת לתוספת של 3%. בנוסף, העובדים מבקשים הפרשה מלאה לפנסיה, בעוד שבתנובה מוכנים להרחיב את בסיס ההפרשות לפנסיה. העובדים מבקשים להעביר את עובדי דרג ב' לדרג א', ובתנובה מסכימים למעבר לא מיידי אלא הדרגתי, בתקופה של שנה שתיים. העובדים מתנגדים לפיטורי עובדים ובתנובה ביקשו במסגרת המו"מ לפטר עובדים שסרחו, בתיאום עם הוועד, כולל פיצויים. בתנובה מבקשים להתקין מערכות לשליטה על הקירור במשאיות, אך העובדים חוששים שמערכת הבקרה מרחוק תשמש כדי לעקוב אחרי המשאיות.

  

יש מחסור בקוטג', אך עדיין ניתן למצוא גביעים

מיום א' האחרון (18 במרס) עובדי החברה אינם מחלקים גבינת קוטג', למעט לבתי חולים ובתי אבות. לטענתם, במחסני החברה הצטבר מלאי של קוטג' שלא חולק לרשתות השיווק.

 

ברשתות השיווק כבר נוצר מחסור בקוטג' תנובה, אם כי עדיין אפשר היה למצוא גם היום גביעי קוטג' של תנובה בנקודות מכירה רבות. במחסור בשוקו של תנובה, מוצר נפוץ פחות, ירגישו הצרכנים אולי רק בסוף השבוע.

  

גם גמלאי תנובה, יצאו לאחרונה במאבק נגד החברה. "מוצרי תנובה עלו בשנים האחרונות במאות אחוזים", אמר ל-ynet נציג הגמלאים משה בנימין."ראינו את זה במחאת הקוטג' בקיץ האחרון, אבל השי לחג לגמלאים נשאר אותו דבר כבר 25 שנה. ההנהלה גם ביטלה את המפגשים שהיו לנו בערבי החג ואת השי הם נותנים כמה שעות לפני כניסת החג. הנהלת תנובה נוקטת במדיניות של אפליה לרעה בין ההטבות שלהם זוכים העובדים ובין אלה שמקבלים הגמלאים".

 

מתנובה נמסר בתגובה: "הנהלת תנובה הציעה לוועד הצעה הוגנת בכל קנה מידה. דובר בצעד שיפגע בצרכנים, בתנובה ובעובדיה ועל כך אנו מצרים אנחנו קוראים לוועד העובדים לנהוג באחריות במציאות המורכבת העומדת בפני החברה ומתנצלים בפני הצרכנים שלנו על הפגיעה בהם".


פורסם לראשונה 20/03/2012 20:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוקו. בינתיים לא יורגש מחסור לצרכן
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים