שתף קטע נבחר

הון וביטחון: כמה דירות ברק יכול לקנות בחולון?

שר הביטחון אהוד ברק, מכר השבוע את הפנטהאוז ב-26.5 מיליון שקל. האם על שאר האזרחים נגזר רק לפנטז על נוף פנורמי ומפרט איכותי? מתברר שרק 20 דקות נסיעה דרומה מהמרכז תוכלו לרכוש פנטהאוז מפנק בעשירית מהמחיר

האם יש תקווה לפנטהאוז במחיר סביר? שר הביטחון, אהוד ברק, הצליח השבוע למכור את דירת הפנטהאוז שלו במגדלי אקירוב בתל-אביב בלא פחות מ-26.5 מיליון שקל. זאת אחרי שלפני כשנתיים הכריז כי בכוונתו למכור את דירת הפאר בגודל 450 מ"ר, המשקיפה לחוף ימה של תל-אביב, במחיר גבוה אף יותר - 40 מיליון שקל.

 

עוד בנושא קניית דירה בערוץ הנדל"ן :

בועה? 1.5 מיליון לדו משפחתי בקריית אתא

אחרי המחאה: הקבלנים ממשיכים למכור חלומות

הדירות יוזלו? ירידה במחירי הקרקעות במכרזים

הקבלנים לחוצים - רוכשי הדירות מרוויחים

 

למרות מחיר התג המכובד במיוחד, גם מי שאין בידיו סכום כזה יכול להתפנק בפנטהאוז או בדירת יוקרה עם נוף, מפרט דירה מצוין ואיכות חיים. הפתרון נמצא 20 דקות דרומה מתל-אביב - בשכונות חדשות בערי הלוויין - והתשלום: עשירית ממחיר הפנטהאוז של שר הביטחון.

 

"גם בעשירית מהסכום אותו קיבל ברק, כלומר 2-3 מיליון שקל, ניתן להגיע לפנטהאוז חלומי עם מרפסת ענקית או דירת פרימיום מהסרטים באזורי הלוויין", אומרת ל-ynet ליאת דנינו-ישראלי, מנכ"לית רשת השיווק אמבסדור. "מה שקרה בשנים האחרונות הוא תהליך מעניין: כל ערי הלוויין שמדרום וממזרח לתל-אביב התקרבו אליה תחבורתית, הן במערכת הכבישים המשופרת והן ברכבת - אולם רמות המחירים נותרו סבירות ביותר באופן יחסי, למרות עליית המחירים המסחררת בתל-אביב ובגוש דן בשנים האחרונות".

 

לדבריה, קרבת ערי הלוויין לתל-אביב באה לידי ביטוי בעיקר בשדרוג תחנות הרכבת (למשל תחנות חדשות שנפתחו לאחרונה בחולון ובראשון לציון); כביש הרוחב 431 (המחבר בין ראשון לציון-נס ציונה-באר יעקב-רמלה-מודיעין); וכביש חוצה ישראל. כך, מי שמחזיק בדירה בינונית בתל-אביב ורוצה להשתדרג לדירת יוקרה, מבלי להוסיף לתקציב סכום משמעותי, יכול לעבור לערים הללו - שמהוות הזדמנות נדל"נית משתלמת למדי.

 

רמלה: 1.5 מיליון לפנטהאוז ומרפסת ענק 

פרויקט "פארק צפון" ברמלה, הנמצא בימים אלה לקראת סוף הבנייה, ממוקם במרחק כ-20 דקות נסיעה בלבד מדרום-מזרח לתל-אביב, ויש לו ממשק תחבורתי מצוין הכולל את הרכבת, את כביש 40, את כביש חוצה ישראל ואת כביש 44 (צריפין). "בפרויקט ניתן עדיין לרכוש פנטהאוז בקומה 14 בן חמישה חדרים בשטח של 137 מ"ר, עם מרפסת ענקית בשטח של 92 מ"ר תמורת 1.5 מיליון שקל בלבד", אומר תמיר לולו, סמנכ"ל השיווק של מ. אביב.

 

מדובר במחיר השווה במקרה הטוב לדירת שלושה חדרים ממוצעת בבית ישן במרכז תל-אביב. לדברי לולו, בין הרוכשים יש לא רק משפרי דיור מרמלה וראשון לציון הסמוכה, אלא גם מתל-אביב ויתר ערי גוש דן, שגילו לפתע ש"השד אינו נורא" ושהתמורה שיקבלו שווה את המרחק ואת הנסיעה בבוקר לעבודה בתל-אביב.

 

לא רחוק משם, ביישוב מצליח, מציעה חברת רוטשטיין פנטהאוז בן חמישה חדרים בקומה התשיעית בשטח של 124 מ"ר עם מרפסת בשטח של 19 מ"ר ומחסן צמוד תמורת 1.7 מיליון שקל. לפנטהאוז מפרט עשיר הכולל תריסים חשמליים, תקרות גבוהות, מטבח מעוצב, אסלות תלויות ועוד.

 

שכונת פארק צפון ברמלה. כמו דירת 3 חדרים בת"א ()
שכונת פארק צפון ברמלה. כמו דירת 3 חדרים בת"א

 

דירה בפרויקט רוטשטיין ביישוב מצליח. תריסים חשמליים ותקרות גבוהות ()
דירה בפרויקט רוטשטיין ביישוב מצליח. תריסים חשמליים ותקרות גבוהות

 

חולון: שדרוג משמעותי באיכות הדיור

עיר לוויין אפילו קרובה יותר לתל-אביב, שכבר אינה נחשבת טאבו גם בעיני משפחות תל-אביביות צעירות היא חולון. מי שרוצה להתגורר במגדל יוקרה רק רבע שעה מהעיר ללא הפסקה יכול להתעניין בפרויקט TOP SPORT של חברת בוני התיכון, שנמצא בימים אלה ממש בעיצומה של הבנייה. נכון לעכשיו ניתן לרכוש מיני פנטהאוז במחירים הנעים בין 2.5-2.8 מיליון שקל ופנטהאוזים החל מ-3.2 מיליון שקל.

 

כך, לדוגמא, בקומות 17-19 נמכר מיני פנטהאוז בן חמישה חדרים בשטח של כ-140 מ"ר עם מרפסת בגודל 20 מ"ר תמורת 2.5 מיליון שקל. דירת פנטהאוז בקומות 20-22, הכוללת חמישה חדרים בשטח של כ-160 מ"ר בתוספת מרפסת ענקית בשטח של כ-93 מ"ר, נמכרה בכ-3.6 מיליון שקל.

 

גם בפתח תקווה, הסמוכה למעוז ההיי-טק בשכונת אם המושבות ואף לא רחוקה כלל ממתחם ההיי-טק ברמת החייל, משווקת החברה פרויקט יוקרה. במגדל TOP TOWER אפשר לרכוש מיני פנטהאוז בקומה ב-20, הכולל חמישה חדרים בשטח של 145 מ"ר ומרפסת של כ-30 מ"ר עם שתי חניות ומחסן, תמורת כ-2.8 מיליון שקל. פנטהאוז בקומות 23-25, הכולל חמישה חדרים בשטח של כ-167 מ"ר בתוספת כ-46 מ"ר מרפסת נמכר בכ-3.8 מיליון שקל.

 

לדברי חיים קקון, סמנכ"ל השיווק של בוני התיכון, עוד בעשור הקודם מצאה החברה כי קיים פוטנציאל משמעותי של משפרי דיור המתגוררים בדירה "רגילה" באזור גוש דן, ומעוניינים לעבור לפנטהאוז בתקציב סביר. לדבריו, "מדובר לא רק בשדרוג משמעותי באיכות הדיור, אלא גם בעסקה נכונה לטווח הארוך. זאת משום שדירות כאלו אינן מצויות במספר גדול יחסית, ומשום שבסופו של דבר רמות המחירים באזור חולון ובת ים יתאזנו עם מחירי אזור השרון (הוד השרון, כפר סבא ונתניה).

 

 

פרויקט בוני תיכון בחולון. כבר לא טאבו ()
פרויקט בוני תיכון בחולון. כבר לא טאבו

 

רחובות ויבנה: משפרי דיור ומצמצמי דיור

גם בצפון הוותיק של רחובות ניתן למצוא מגדלי יוקרה במחירים סבירים למדי. "מרבית הרוכשים באזור הם משפרי דיור, אבל כאן גם אפשר למצוא מצמצמי דיור מהעיר ומיישובי הסביבה, שמעוניינים להתגורר בסביבה עירונית - אך התקציב שלהם אינ מאפשר להם דירת יוקרה באזור תל-אביב וגוש דן", מסביר ל-ynet זאב מילנר, מנכ"ל חברת "י. זילברמינץ ובנו.

 

מילנר משווק בימים אלה את פרויקט אייזנברג גורדון, שבו ניתן למצוא פנטהאוזים בני חמישה או שישה חדרים, בגודל שנע בין 148-205 מ"ר עם מרפסות בגודל שבין 22-121 מ"ר. הפנטהאוזים ממוקמים במגדל הראשון בקומות 16-18 ובמגדל השני בקומות 23-25, כולם פונים לנוף הים התיכון, נוף הרי יהודה וירושלים ונוף פנורמי של תל-אביב. המחירים נעים החל מ-3.5 מיליון שקל.

 

גם בפאתי רחובות, בחלקה המערבי של העיר שהפכה כבר ממזמן לפנינת נדל"ן, בסביבה כפרית זרועה פרדסים, ממוקמת השכונה החדשה מערב רחובות. בשכונה זו משווקת חברת אבסירר דירות יוקרה מעט זולות יותר. כך, למשל, מיני פנטהאוז בן חמישה חדרים בקומה ה-18 בשטח של 164 מ"ר עם מרפסת בשטח של 85 מ"ר יעלה לכם 1.959 מיליון שקל.

 

מי שמעדיף להדרים ליבנה יכול למצוא בפרויקט של חברת אמבסדור בשכונה החדשה "יבנה הירוקה" פנטהאוז בן חמישה חדרים בקומה ה-15 בשטח של 152 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 89 מ"ר ומחסן צמוד, במחיר של 2.645 מיליון שקל.

 

פרויקט איזנברג גורדון ברחובות. הצפון הוותיק (צילום: באדיבות חברת י.זילברמינץ ובנו בע"מ) (צילום: באדיבות חברת י.זילברמינץ ובנו בע
פרויקט איזנברג גורדון ברחובות. הצפון הוותיק(צילום: באדיבות חברת י.זילברמינץ ובנו בע"מ)

 

פרויקט אמבסדר ביבנה. קצת מדרימים - ומקבלים דירת יוקרה ()
פרויקט אמבסדר ביבנה. קצת מדרימים - ומקבלים דירת יוקרה

 

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

אז מדוע בעצם יש פער כה עצום במחירים? "הפער במחירים נובע קודם כל ממחיר הקרקע, הלוקיישן ותדמית העיר, השכונה והאזור שיכולה להשתנות לטובה או לרעה עם הזמן", מסביר ל-ynet כמאל שגראוי, יו"ר ובעלי חברת אחים שגראוי, המתמחה בבניית מגדלי מגורים ומסחר, שימור מבנים והתחדשות עירונית. לדבריו, דירה ברחוב החשמונאים בתל-אביב תעלה בסביבות השלושה מיליון שקל, לעומת דירה דומה בשדרות רוטשילד שתעלה לא פחות מחמישה מיליון שקל.

 

שגראוי מסביר את ההבדל הגדול במחירים בשווי הקרקע, בהתאם למיקום, לאופי ולתדמית הרחוב. לדברי, גם לסוג ולאופי האוכלוסייה יש מרכיב מרכזי בתמחור אזור מסוים. "גם שכונת נווה צדק, שהייתה עד לפני עשור שכונה צדדית ומוזנחת, זינקה פלאים ונחשבת כיום לשכונה יוקרתית עם אופי ויופי אמנותי, ובעקבות זאת עם ההשקעה בפיתוח, בבנייה ובמסחר", מוסיף שגראוי. "התדמית השתנתה והביאה לעלייה דרסטית במחירי הנדל"ן באזור".

 

לדבריו, "כמו ברוב ערי אירופה, הצפון נחשב למבוקש ויוקרתי יותר - ומכאן גם הפרשי המחירים בצפון לונדון ובצפון תל-אביב, לעומת השכונות הדרומיות. כך, למשל, ברחוב הירקון 96 דירת פנטהאוז בשטח של 250 מ"ר עם חזית לים עולה 20 מיליון שקל - לעומת דירת פנטהאוז בבניין הסמוך (הירקון 94) בבניין נמוך ולא משופץ שלא פונה לים - ותימכר ב-8-10 מיליון שקל.

 

אפילו ביפו, מוסיף שגראוי, יקר יותר מאשר ברחובות. בפרויקט "רובע יפו" עולה דירת יוקרה בת 3.5 חדרים בשטח של 80 מ"ר עם 50 מ"ר מרפסת כ-10 מיליון שקל. לעומת זאת, במגדל "אחוזת הנשיא" של קרדן שבנתה חברת אחים שגראוי ברחובות, ניתן לרכוש פנטהאוז בשטח של 150 מ"ר עם מרפסת בגודל 100 מ"ר ב-3.5-5 מיליון שקל - הבדל משמעותי במחיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי אקירוב בת"א. לא חייבים 26 מיליון?
צילום: מיכאל קרמר
מגדלי פארק צפון ברמלה. הפחתה משמעותית במחיר
מומלצים