שתף קטע נבחר

עובדי תנובה: נפסיק לחלק יוגורט יופלה ממוצ"ש

במסגרת עיצומים שנוקט הוועד, העובדים יפסיקו לחלק את מוצרי היוגורט למרכולים ולרשתות השיווק החל ממוצ"ש. כבר השבוע העובדים עצרו את שיווק גבינת קוטג' ושוקו. תנובה: "נעשה כל מאמץ להגיע לפיתרון מהיר"

אוהבים יופלה? הצטיידו במלאי: ועד עובדי תנובה החליט להחריף את העיצומים ויפסיק לספק מוצרים מסדרת יוגורט יופלה החל ממחר (מוצ"ש). העובדים הפסיקו לחלק השבוע גבינת קוטג' ושוקו "שוק" לרשתות השיווק ולמרכולים, בשל סכסוך עבודה. מהוועד נמסר כי ביום ראשון הקרוב (25 במרס) יתכנס להחליט על המשך המאבק. מוקדם יותר השבוע העובדים איימו בשביתה.

 

 

מתנובה נמסר בתגובה: "אנו קוראים לוועד להידברות. נעשה כל מאמץ להגיע לפיתרון מהיר, כדי להקטין פגיעה בחברה ובצרכנים".

 

כיוון שבתחילת השבוע נעצרה חלוקת הקוטג', כבר אי אפשר לאתר גבינת קוטג' תנובה במדפי רשתות השיווק. ישנם תחליפים של המתחרים שטראוס וטרה, אך כושר הייצור של חברות אלה מוגבל ולא יכול לפצות על מלוא החוסרים. גם שוקו "שוק" של תנובה הולך ואוזל מהמדפים. תחת מותג היוגורט "יופלה" ישנם מוצרים רבים בין היתר: יופלה פירות, יופלה YYY, יופלה שטוזים והמוצר החדש: יופלה לבן עם פרי בתחתית.

 

העובדים דורשים תוספת שכר שנתית של 5% (במקום 7.5% במקור) ואילו בתנובה מוכנים לתוספת של 3%. העובדים דורשים שלא יפוטרו עובדים, ומבקשים להעביר את כל עובדי "דור ב' (מעמד שנוצר בהסכם קיבוצי שנחתם ב-2005 ונהנים מתנאים טובים פחות) למעמד של עובדי דור א' לאחר סיום 7 שנות עבודה בתנובה, וכן הרחבת בסיס ההפרשות לפנסיה על-ידי הכנסת רכיבים נוספים למשכורת הקובעת לפנסיה. כמו כן ישנם חילוקי דעות בעניין שינוי אופני חלוקה והכנסת טכנולוגיות מעקב חדשות למשאיות.

 

מנכ"ל תנובה, אריק שור ביקש השבוע מהעובדים להתחשב בירידה ברווחי החברה. "אירועי שנת 2011 פגעו בתנובה בצורה משמעותית", כתב במכתב ששלח לעובדים. "כך, למשל, הרווח הנקי של תנובה לשנת 2011 נמוך במאות מיליוני שקלים בהשוואה לרווח נקי של כ 495 מיליוני שקלים ב-2010. הדו"חות הכספיים של תנובה יפורסמו בשבוע הבא ויכללו את הנתונים הסופיים והמלאים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
יופלה YYY. אחד מסוגי מותג היוגורט
מומלצים