שתף קטע נבחר

סקר 'ידיעות אחרונות': ניצחון מופז עזר ליחימוביץ'

מופז עם קדימה תקבל 12 מנדטים ואילו העבודה של יחימוביץ' מזנקת בחמישה מנדטים לאחר הפריימריז בקדימה. נתניהו נותר יציב. לבני, אם תצטרף ללפיד, תוסיף לו שלושה מנדטים

שאול מופז הבטיח שהתחנה הבאה שלו תהיה בלשכת ראש הממשלה, אבל מסקר של "ידיעות אחרונות" ומינה צמח שפורסם הבוקר (יום ה') עולה כי הדרך לשם רחוקה מאוד. למעשה, מופז משתווה במספר המנדטים (12) ליאיר לפיד. אם ציפי לבני, שהפסידה בפריימריז של קדימה, תחבור ללפיד הם יקבלו יחד 15 מנדטים ואילו במצב זה קדימה עם מופז תאבד מנדט. המרוויחה הגדולה מהבחירות בקדימה, כך על-פי ממצאי הסקר, היא העבודה בראשות שלי יחימוביץ' שעולה מ-13 מנדטים בסקר הקודם ל-18 כיום.

 

 

מנהיגות חדשה בקדימה - כתבות אחרונות ב-ynet:

תומכי לבני עוברים צד: המטרה - להחליף שלטון

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

אכזבה ברמת החייל: נאבד את האבטחה עם לבני

ההתרסקות / פרשנות - אטילה שומפלבי

 

 

מנתוני הסקר עולה כי בחירתו של מופז ליו"ר קדימה אינה מערערת את מעמדו של הליכוד בראשות בנימין נתניהו - שכמו בסקר הקודם שפורסם ביום שישי בשבוע שעבר מקבל 29 מנדטים. העבודה רושמת עלייה נאה ל-18 מנדטים. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן מאבדת מנדט וכעת היא זוכה ב-13 מנדטים. ש"ס, על-פי הסקר, תזכה בשמונה מנדטים, מרצ בשלושה, ואילו מפלגתו של אריה דרעי בשני מנדטים. יתר המפלגות (יהדות התורה, האיחוד הלאומי, הבית היהודי והמפלגות הערביות) יקבלו יחד 21 מנדטים.

 

מהסקר עולה כי אם לבני תצטרף למפלגתו החדשה של לפיד, היא תוסיף לו

שלושה מנדטים. במקרה כזה הליכוד יאבד מנדט וכך גם העבודה. המנדט השלישי שיצטרף למפלגתו של לפיד יבוא מקדימה.

 

עוד התבקשו הנשאלים בסקר להשיב על השאלה: מה צריכה ציפי לבני לעשות? 18% מהמשיבים אמרו כי עליה להצטרף ללפיד, 28% אמרו כי עליה לפרוש מהחיים הפוליטיים ו-29% אמרו כי עליה להישאר בקדימה כמספר שתיים. לשאלה מי מתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, ענו 54% מהנשאלים שנתניהו ו-16% אמרו מופז. בשאלה האחרונה נשאלו הנשאלים: כיצד השפיעה הבחירה במופז על הסיכוי שתצביע לקדימה? 63% אמרו כי הבחירה לא שינתה דבר, 15% אמרו כי הסיכוי קטן ו-13% אמרו כי הסיכוי גבר.

 

תוצאות הסקר המלא של מינה צמח ומכון "דחף" פורסמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול מופז. 12 מנדטים
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני. לפרוש או להישאר?
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד. לבני תוסיף לו שלושה מנדטים
צילום: EPA
מומלצים