שתף קטע נבחר

דאגה בכיתה: למה אף אחת לא מתארסת?

תלמידות בנות 19 בכיתה של סמינר יוקרתי בבני ברק אינן יודעות את נפשן מרוב דאגה: בעוד שחברותיהן מהכיתות המקבילות נישאות - אצלן יש "בצורת". הורי התלמידות אף פנו בעניין לרב שטיינמן שהציע "להתחזק במצוות שבין אדם לחברו"

רווקוּת מאוחרת? תלמידות אחת הכיתות בסמינר חרדי יוקרתי בבני ברק מוטרדות בשבועות האחרונים מ"בצורת חתונות". בעוד שעשרות שידוכים מוצלחים נרשמו בכיתות המקבילות, בכיתה המדוברת לא התארסה אף לא בת אחת מאז תחילת שנת הלימודים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מדובר בתלמידות בנות 19, שהתחילו זה מכבר את השנה הראשונה של "מסלול ההמשך" - המיועד לבנות שסיימו תיכון. כפי שנהוג בחברה החרדית-ליטאית, הבנות כבר הספיקו "לצאת לשידוכים", במטרה להקים משפחה, אלא שהתוצאות העגומות עד כה גרמו להן לערוך חשבון נפש על אפס אחוזי הצלחה.

 

באתר החרדי אנ"ש דווח כי בימים האחרונים העלו התלמידות סברה שלפיה ה"משבר" הוא עונש על כך שפגעו באחת מבנות

הכיתה. לשיטתן, ל"קפידא" (שמירת טינה) שיש לאותה תלמידה כלפי חברותיה יש כוח להשפיע עליהן לרעה - ויש צורך ב"תיקון" להסרת ה"קללה".

 

קבוצה של הורים פנתה בעניין לרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, ושיתפה אותה במחשבה זו. "'בין אדם לחברו' זה חמור", השיב הרב, "עליהן להתחזק ולקבל על עצמן שמעתה ואילך יישמרו שלא לפגוע בזולת".

 

בן משפחה של אחת הבנות סיפר ל-ynet כי בהמלצת הרב שטיינמן, החליטו תלמידות "כיתת הרווקות" לעשות תשובה ולפייס את החברה, וכמו כן לקרוא את כל 150 הפרקים של ספר תהילים – בציפייה לישועה. ולחתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פרידמן
תלמידה בסמינר. מה יהיה עם השידוך?
צילום: יואב פרידמן
מומלצים