שתף קטע נבחר

רבנים חרדים: יצאתם מהדרום? אל תחזרו

מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, הרבנים יהודה לייב שטיינמן וחיים קנייבסקי, הורו לתלמידיהם מהדרום שלא לשוב לאזור מגוריהם - שכן מדובר ב"פיקוח נפש"

הרבנים אהרון יהודה לייב שטיינמן וחיים קנייבסקי, ממנהיגי הציבור החרדי, הורו היום (א') לתלמידיהם מהדרום, ששהו מחוץ לאזור מגוריהם בפורים ובמהלך סוף-השבוע, שלא לשוב לבתיהם עד לרגיעה במצב הביטחוני.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במענה לשאלות רבות שהופנו אליהם בעניין, השיבו שני הרבנים הבכירים - כל אחד בנפרד - כי עד שתחלוף הסכנה, המצב בדרום הוא בגדר "פיקוח נפש" ולכן עליהם להימנע מלהיכנס אליו.

 

בעקבות כך בחרו אברכים רבים להישאר אצל בני משפחה שאצלם שהו בשבת. גם במוסדות התורה שבטווח הרקטות התלבטו האם להאריך את חופשת הפורים עד יעבור זעם או דווקא לחדש את הלימוד לאחר כמה ימי הפסקה כדי שיביא ברכה לדרום כולו. גם הדילמה הזו הונחה לפתחם של מנהיגי הציבור, הרבנים, שהכריעו נקודתית - כל אחד למוסד הכפוף אליו.

 

הסלמה בדרום

ההסלמה במצב הבטחוני החלה ביום שישי, עם חיסול מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי, שנהרג בעזה יחד עם מוחמד אל-חנני, מחבל שנידון למאסר עולם ושוחרר בעסקת שליט. לפי צה"ל, השניים

יזמו פיגוע שעמד לצאת לפועל נגד ישראלים דרך סיני.

 

בצהריים פגעו שתי רקטות בבאר שבע. האחת נפלה בשכונת מגורים - אשה לקתה בחרדה ונזק נגרם ל-15 בתים. זמן לא רב אחר כך פגעה רקטה נוספת בבית ספר בעיר וגרמה לנזק - אך לא לנפגעים. בסך הכל משעות הבוקר נורו 29 רקטות לשטח ישראל וגרמו לחמישה נפגעי חרדה.

 

אמש דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על כך שהנהגת חמאס מנסה להביא לרגיעה. לפי הדיווחים, משלחת בראשותו של בכיר הארגון ברצועת עזה, מחמוד א-זהאר, יצאה לקהיר דרך מעבר רפיח, כדי לדון בנושא עם הממשלה המצרית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב קנייבסקי. לא לחזור לדרום
צילום: שוקי לרר
הרב שטיינמן. "פיקוח נפש"
צילום: שוקי לרר
מומלצים