שתף קטע נבחר

דרוש: סגן נשיא לרומני. עדיפות לנשים שמרניות

עוד בטרם נבחר רשמית למועמד הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב, פתח רומני במסע חיפושים אחר מועמדים פוטנציאלים לתפקיד סגן הנשיא. המטרה - לא לחזור על הטעות שעשה ג'ון מקיין ב-2008, כשבחר בשרה פיילין מבלי שבדק לעומק את הרקע שלה

שלושה אירועים חשובים צפויים למועמד הרפובליקני מיט רומני בקמפיין הבחירות שלו לבית הלבן - בחירת סגן, כינוס ועידת המפלגה הרפובליקנית והעימותים הטלוויזיוניים עם הנשיא ברק אובמה. רומני לא בזבז זמן יקר ואף על פי שלא זכה עדיין רשמית במועמדות מפלגתו לנשיאות ארצות הברית, ובעקבות פרישת ריק סנטורום מהמרוץ, הוא פנה למשימתו הראשונה -  איתור מועמדים לתפקיד סגן הנשיא.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

רומני, מושל מסצ'וסטס לשעבר, הודיע על מינוי היועצת הוותיקה שלו בת' מאיירס לתפקיד האחראית על איתור מועמדים לתפקיד סגנו ולחקירה מדוקדקת של כל מועמד. במטהו של רומני לא רוצים לחזור על טעויות מהסוג שהיה מנת חלקו של ג'ון מקיין ב-2008, אז הודיע על הבחירה במושלת אלסקה שרה פיילין למועמדת לסגנית הנשיא - מבלי שנעשתה כל בדיקת רקע מעמיקה עליה.

 

רודף אחר קולות הנשים. בני הזוג רומני בבוסטון (צילום: AP) (צילום: AP)
רודף אחר קולות הנשים. בני הזוג רומני בבוסטון(צילום: AP)

 

"בחרתי בבת' מאיירס שהיתה ראש המטה שלי בעת שכיהנתי כמושל מסצ'וסטס", סיפר היום (יום ב') רומני בראיון לרשת NBC. "ביקשתי ממנה להיות אחראית באופן אישי על תהליך הבחירה, הבדיקה וניתוח המועמדים כדי לבחור בין מועמדים פוטנציאלים".

 

מחפשים סגן שיסייע לרומני בנקודות התורפה שלו

אולם, ההכרזה על מועמד לסגנו של רומני לא תהיה מהירה משום שמדובר בתהליך בדיקה שנמשך כמה חודשים. במהלך כינוסה של הוועידה הרפובליקנית בחודש אוגוסט בפלורידה, יצטרך רומני להציג את המועמד שלו לסגן, שבעת הצורך אף עשוי לכהן בתפקיד נשיא ארה"ב.

דרישות המשרה: אדם שמרן שמגיע מ"מדינה מתנדנדת" שיוכל לסייע לרומני בנקודות התורפה הפוליטיות שלו.

 

בחירה באשה שמרנית כמועמדת לתפקיד סגן הנשיא יכולה להיטיב עם רומני עוד יותר בשל הנחיתות ממנה הוא סובל מול אובמה בקרב הנשים הבוחרות. על פי הסקר האחרון שפרסם העיתון "וושינגטון פוסט", עומד הפער ביניהם על 19 אחוזים לטובת אובמה בקרב נשים.

 

בכל מקרה, לרומני אין עניין להכריז על סגן בקרוב משום שהוא רוצה שכל המועמדים הפוטנציאלים יעבדו קשה כדי לסייע לו להיבחר לנשיא. "זה יקרה לפני ועידת המפלגה", הבהיר רומני, והוסיף כי "עדיין לא קבענו את מועד ההכרזה". אשתו של המועמד הרפובליקני, אן, הודתה כי בסוף השבוע האחרון הייתה זו הפעם הראשונה ששניהם דיברו ברצינות על נושא הסגן - בעת שערכו מסע ב"מדינה המתנדנת" פלורידה.

 

פוליטיקאי מבטיח שיכול להבטיח לרומני קולות היספנים רבים. רוביו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פוליטיקאי מבטיח שיכול להבטיח לרומני קולות היספנים רבים. רוביו(צילום: AFP)

 

הסנאטור מרקו רוביו מפלורידה, ממוצא קובני, נחשב לאחד המועמדים הבולטים לתפקיד הסגן של רומני. רוביו הוא פוליטיקאי צעיר מבטיח, שמרן, מגיע מ"מדינה מתנדנדת" ומסוגל לגייס מצביעים היספנים - נקודת תורפה נוספת של הרפובליקנים במרוץ הנוכחי מול אובה - לצדו של רומני.

 

ובעוד הוא מחפש אחר הסגן המושלם, רומני כבר התחיל להבטיח לתורמים הגדולים שלו את "עור הדוב, שאותו טרם צד נצוד - אירוח בטקס ההשבעה שלו לנשיא ארה"ב. במייל שהופץ בקרב בעלי ממון שתומכים ברפובליקנים הוצע למי שיתרום לרומני יותר מ-50 אלף דולר אירוח נשיאותי, אירוח באחוזתו בקליפורניה וגישה מיוחדת אליו במהלך ועידת המפלגה הרפובליקנית בפלורידה. התורמים הגדולים יוכרזו כ"חברים המייסדים" של ניצחונו של רומני.

 

המועמד הרפובליקני אינו הראשון לגייס תרומות ולהעניק הטבות תמורתן. הנשיא לשעבר ביל קלינטון נהג לארח את התורמים הגדולים שלו בחדר השינה של הנשיא ה-16 של ארה"ב, אברהם לינקולן, בבית הלבן, וגם הנשיא אובמה נוהג לארח את תורמיו הגדולים בבית הלבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מבזבז זמן. רומני
צילום: AP
אחראית על חיפוש המועמדים לסגן. היועצת הוותיקה מאיירס
צילום: AP
הבחירה במושלת אלסקה לא הועילה ב-2008. פיילין ומקיין
צילום: רויטרס
גם הוא מארח תורמים בבית הלבן. אובמה
צילום: AP
מומלצים