שתף קטע נבחר

ת"א תממן 45 יחידות לדיור בר השגה בשפירא

עיריית ת"א פתחה את הכיס ואישרה 54 מיליון שקל לטובת בניית 69 יחידות דיור בשכונת שפירא, 45 מתוכן יסווגו כדיור בר השגה. מובילי המחאה החברתית תקפו את ראש העיר: "לא יקנו אותנו ב-45 דירות וגם לא בטיפולים קוסמטיים. מי שלא מבין את המציאות הישראלית ב-2012 לא יהיה חלק ממנה בשנים הבאות"

השאלה האם תחזור המחאה החברתית לרחובות תל-אביב בקרוב מעלה הילוך: בסוף השבוע האחרון העניק ראש העירייה, רון חולדאי, ראיון למוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות וטען שלא ייתן אפילו לאוהל אחד לקום בשדרות רוטשילד בקיץ הקרוב ותקף את ניהול המחאה בקיץ האחרון.

 

 

הבוקר (א') אישרה ועדת הכספים בעיריית תל-אביב סכום של 54 מיליון שקל לטובת פרויקט דיור בר השגה בשכונת שפירא בדרום העיר. למעשה, מדובר בתכנית ותיקה הקרויה "גני שפירא", אלא שמכרזים של העירייה להתקשרות עם יזמים פרטיים לא הניבו תוצאות. הבוקר העירייה החליטה לממן את הפרויקט במימון עצמי, כאשר מי שתבנה את היא החברה העירונית עזרא ובצרון. תזמון זה, יחד עם הצהרותיו של חולדאי, מצביעים על רצון להזיז דברים בטרם יגיע הקיץ.

 

הדמיית הפרויקט (הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים) (הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים)
הדמיית הפרויקט(הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים)

 

3 בניינים עם חצר פנימית

לפי התכנית, שתחלוש על 4 דונמים בין רחובות טורי זהב לרחוב דה מודינה בשכונה, יבנו סך הכל 69 יחידות דיור בשלושה בניינים שיבנו סביב לחצר פנימית. גודל הדירה הממוצעת בפרויקט יהיה כ-80 מ"ר. 24 יחידות ימכרו לציבור הרחב ויהיו מרווחות יחסית ו-45 דירות יהיו דירות בנות 3-2 חדרים ויסווגו כדיור בר השגה. הן יוצעו לשיווק על פי קריטריונים, אותם קבעה העירייה לפני מספר שנים.

 

לפי הקריטריונים, מי שיוכל ליהנות מההטבה, שאמורה להניב הנחה של כ-160 אלף שקל ממחיר השוק, יהיה חייב להיות תושב העיר בחמש השנים האחרונות, בני הזוג (או רווק) עם הכנסה מצטברת של עד כ-14 אלף שקל נטו, לא להיות נתמך מקצבת קיום וכן מגבלת גיל המכוונת את הפרויקט לזוגות צעירים.

 

 (הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים) (הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים)
(הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים)

 

מתכננת הפרויקט, אורית מילבואר-אייל, הסבירה ל-ynet: "ביקשתי להעניק פרשנות עדכנית לשיכון הציבורי הישראלי אך באיכות בניה גבוה. זה מצב שבו כולם יוצאים מורווחים". "הפרויקט יאפשר לבני המעמד הבינוני לרכוש דירה במחיר סביר ומצד שני יהיה מנוף כלכלי חשוב להתחדשות העירונית של השכונה שמאופיינת כיום באוכלוסיה חלשה", הוסיפה. 

 

"גני שפירא זה הפרויקט הראשון של דיור בר השגה שיוצא לביצוע על ידי עיריית תל-אביב. זו העיר הראשונה שלקחה את נושא מצוקת הדיור בצורה רצינית" אומר ארנון גלעדי, משנה לראש העירייה מסיעת הליכוד.

 

"עיריית תל-אביב החלה לטפל במצוקת הדיור הרבה לפני ניצני המחאה החברתית. הוועדה ברשותי החלה לפעול לפני יותר מ-4 שנים. כאשר גיבשנו את הקריטריונים לדיור בר השגה. המחאה החברתית הביאה את הנושא לתודעה ציבורית, אך בעירייה הנושא טופל הרבה לפני", הוסיף גלעדי. "אני מקווה שהממשלה תראה בזה סנונית ראשונה לקידום אלפי יחידות דיור בקרקעות של מנהל מקרקעי ישראל הנמצאות בתל-אביב".

 

"אות קלון לדמוקרטיה"

שיר נוסצקי ורגב קונטס, ממובילי המחאה בקיץ האחרון, הגיבו להחלטת העירייה: "ראינו לאורך כמעט כל עשרת החודשים האחרונים ניסיונות פוליטיים ציניים של פוליטיקאים שמנסים לצייר את עצמם כמושיעי המחאה. הראיון שנתן רון חולדאי בסוף השבוע האחרון הוא אות קלון לדמוקרטיה ולאחריות ציבורית. לא יקנו אותנו ב-45 דירות וגם לא בטיפולים קוסמטיים. מי שלא מבין את המציאות הישראלית ב-2012 לא יהיה חלק ממנה בשנים הבאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
הדמיית פרויקט "גני שפירא"
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
הדמיית פרויקט "גני שפירא"
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
מומלצים