שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

היועץ לשעבר למופז: הפנית עורף לצדק החברתי

ישי מישור עזר ליו"ר קדימה לגבש תוכנית כלכלית בעקבות המחאה החברתית ונדהם לגלות על חבירתו לנתניהו. "נכנסת לממשלה כדי להבטיח שרידותך הפוליטית", כתב במכתב חריף. מופז בתגובה: הביקורת כואבת, אבל עשינו את מה שנכון למדינה

הביקורת על שאול מופז ועל החלטתו להצטרף לממשלה נמשכת: ישי מישור, יועצו הכלכלי לשעבר של יו"ר קדימה ומי שעמד בראש הצוות החברתי-כלכלי שלו, שלח אתמול (ד') מכתב חריף למופז וכתב כי "הודעתך על הצטרפותך לממשלת נתניהו הייתה עבורי רגע של התפכחות כואבת מהאשליה כי אתה מייצג תקווה. הפנית עורף לצדק החברתי". לאחר השבעת מופז לשר בלי תיק ולממלא מקום ראש הממשלה הודיע חיים רמון - יו"ר מועצת קדימה ואחד ממייסדי המפלגה - על פרישתו מהתפקיד ועזב את המפלגה. גם ח"כים בקדימה מתחו ביקורת על ההסכם הקואליציוני.

 

לחצו לצפייה במכתב

 

מישור, דוקטורנט באוניברסיטת אוקספורד, היה בקיץ האחרון פעיל במחאה החברתית ועבד יותר מחצי שנה יחד עם מופז ועם צוות מומחים על תוכנית כלכלית עבור יו"ר קדימה. התוכנית זכתה לשם "הזדמנות הוגנת בישראל" והיא מבטיחה הפניית משאבים לחינוך ולתשתיות.

  

פצצת האחדות - הכתבות האחרונות ב-ynet:

שר בליכוד: "3 מוסקטרים מהסיירת ביזו אותנו"

חיים רמון פרש מקדימה: "חזרנו להיות הליכוד"

מופז מונה, נתניהו הובך: "עוד שרים לקדימה"

טיבייב מקדימה: נתניהו קנה אותנו במכירת חיסול

 

"האמנתי שבכוונתך לשים את הצדק החברתי בראש סדר העדיפויות למפלגתך", כתב מישור, "האמנתי שבכוונתך להציע למדינת ישראל אלטרנטיבה למדיניות הממשלה הנוכחית. ציפינו לאחר שנבחרת שתניף את דגל הצדק. כשדיברת על שאיפתך להוביל את המחאה בקיץ הקרוב, רבים מחבריי למחאה אמרו לי שאלו מילים ריקות של פוליטיקאי. אני המשכתי להאמין שמאחורי אמירותיך יש גרעין של כוונה אמיתית".

 

חלוקת המנדטים בממשלת האחדות של נתניהו ()
חלוקת המנדטים בממשלת האחדות של נתניהו

 

מישור כתב כי בהסכם בין קדימה ובין הליכוד אין בשורה חברתית. לדבריו, "במסיבת העיתונאים עם נתניהו המדיניות הכלכלית שמועכת את הישראלים לא הוזכרה אף לא במשפט. הסברת כי נכנסת לממשלה כדי לשנות את שיטת הבחירות, אך לשם כך אין צורך בשנה וחצי. האמת היא שנכנסת לממשלה כדי להבטיח שרידותך הפוליטית. לשם כך אתה מתנער מהעקרונות שבשמם גייסת אותי ואת חבריי. לשם כך אתה מתעלם מהבעיות שמבעירות את החברה הישראלית".

 

מופז: הזדמנות היסטורית לשינוי 

מישור הטיח במופז כי אינו מאמין בו: "אדם שמפנה עורף לציבור איננו

ראוי להנהיג. התקווה של ישראל לא נמצאת בממשלה שאליה הצטרפת. התקווה נמצאת בפריפריה שמתעוררת ותובעת את מה שמגיע לה. התקווה נמצאת באגרופיהם המונפים של אזרחים הנחושים להביא שינוי. אנחנו נשארים נאמנים לעקרונות שבשמם הלכנו לעבוד איתך ואתה מצטרף לקואליציה של פחדנים".

 

מופז מסר בתגובה: "כל חיי הובלתי צעירים ולוחמים במעשה, בדוגמה ובאחריות, אל משימות ואתגרים הרי גורל. החלטתי להצטרף לממשלה נועדה על מנת לנסות ולממש הלכה למעשה את מה שאנחנו מאמינים בו. הלהט של ישי מישור משקף את הלהט שלי, של ילדיי ומשפחתי. ייתכן ויש לפנינו הזדמנות היסטורית לשינוי. זה מה שמנחה אותי. האחריות מוטלת עליי. אני מעריך את ישי מאוד. הביקורת שלו כואבת ונוקבת והיא אינה נופלת על אוזניים אטומות. המבחן יהיה מבחן המעשה. אני משוכנע שבפרספקטיבה לא ארוכה גם ישי יחוש שעשינו את מה שנכון, ראוי ורצוי למדינת ישראל".


פורסם לראשונה 09/05/2012 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי מישור. "התפכחות כואבת"
"ביקורת כואבת ונוקבת". שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים