שתף קטע נבחר

נוקבו צמיגים בשועפט ורוססה כתובת: "האולפנה"

משטרת מחוז ירושלים הקימה צוות חקירה מיוחד בעקבות ניקוב צמיגיהן של שבע מכוניות בשכונת שועפט בצפון העיר. על אחת המכוניות רוססה הכתובת "האולפנה". אחד מבעלי כלי הרכב שהושחתו: "מפקירים אותנו. מי שבא לכאן במיוחד שונא ערבים"

צמיגיהם של שבעה כלי רכב של תושבי מזרח ירושלים נוקבו הלילה (יום ב') בכניסה לשכונת שועפט בצפון ירושלים. על אחד מהם נכתב "האולפנה". משטרת מחוז ירושלים הקימה צוות חקירה מיוחד לבדיקת האירועים הללו בימים האחרונים.

  

"למה עשו לנו דבר כזה?" אחת המכוניות שהושחתו בשועפט, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"למה עשו לנו דבר כזה?" אחת המכוניות שהושחתו בשועפט, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

כתובת "היטלר, תודה על השואה" רוססה ביד ושם

נערים השליכו אבנים על כוחות מג"ב בשומרון

נתניהו: החוק היה פוגע בהתיישבות, נבנה עוד

 

יוסוף חלדי ששלוש ממכוניותיו ניזוקו סיפר כי "בתי התעוררה הבוקר על-מנת לצאת ללימודים וכשיצאה מהבית היא גילתה את מה שקרה. בשלוש המכוניות נוקבו כל ארבעת הצמיגים ועל אחת מהן נכתב 'לסדר את האולפנה'". חלדי סיפר כי מצלמות אבטחה שמותקנות בכניסה לבית הנציחו את האירוע. לדבריו, בסרט נראים גבר ואשה שרססו כתובות על אחת המכוניות.

 

בנוגע לתחושותיו ציין חלדי כי "זה פשוט לא נורמלי. למה עשו לנו דבר כזה? עכשיו כולנו מושבתים. מי שבא לכאן במיוחד הוא שונא ערבים. טוב שהפגיעה היא ברכב ולא בבני אדם. למשטרה לא אכפת, פשוט מפקירים אותנו".

 

"למשטרה לא אכפת". אחת המכוניות שהושחתו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"למשטרה לא אכפת". אחת המכוניות שהושחתו(צילום: גיל יוחנן)

 

"טוב שהפגיעה היא ברכב ולא בבני אדם". שועפט, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"טוב שהפגיעה היא ברכב ולא בבני אדם". שועפט, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

 

סאמר עיסא, שגם שתי מכוניותיו הושחתו סיפר כי "התעוררתי בשש בבוקר וגיליתי שכל הצמיגים בשתי המכוניות שלי פונצ'רו. התקשרתי למשטרה והם הגיעו אחרי עשר דקות. אנחנו נשארנו עם הנזק ואף אחד לא ילם על זה. אחנו רוצים לעזוב, אני חושב שלגור במרכז העיר יהיה לנו הרבה יותר טוב, כי שם לא עושים דברים כאלה. הילדים שלי מבוהלים ורוצים להישאר בבית. אנחנו פשוט מפחדים".

 

ריצ'רד זננאירי, שגם רכבו הושחת אמר כי "רק לפני יומיים עברתי לשכונה וזו קבלת הפנים שקיבלתי. מדובר בהרגשה איומה, אנחנו מרגישים רדופים וששום דבר כאן לא בטוח. היום פוגעים במכוניות, מחר יפגעו בבני אדם. לא מדובר במדיניות חדשה, אלא בדפוס פעולה קבוע שנמשך והממשלה לא עושה דבר. התושבים בשכונה מאוד כועסים".

 

השחתת המכוניות ליד בית הדין לעבודה בירושלים מצטרפת לאירוע דומה בכפר נווה שלום סמוך לבית שמש, שבו נוקבו ביום שישי בבוקר צמיגים של 14 כלי רכב. על שלוש מכוניות רוססו כתובות "מוות לערבים", "נקמה" ו-"ד"ש מהאולפנה". כמו כן רוססה הכתובת "ד"ש מחוות גלעד, נקמה", על קיר בית הספר היסודי בכפר. כוחות משטרה הגיעו ליישוב, שבו מתגוררים יהודים וערבים, ופתחו בחקירה.

 

פינוי שכונת גבעת האולפנה שעליו הורה בג"ץ מעורר סערה בקרב פעילי ימין. לכך הצטרף הניסיון הכושל לחקיקת חוק ההסדרה, שאמור היה להכשיר בדיעבד את חמשת המבנים בשכונה. הפעילים מחו על ההסדר המתגבש לפינוי, ועשרות מהם, בהם תושבי השכונה, הפגינו מול החטיבה המרחבית בנימין. כמה מהפעילים התקרבו לבסיס ואף טלטלו את הגדר המקיפה אותו. לאחר שלא שעו לקריאות החיילים לצעוד אחורנית, הושלך לעברם רימון הלם, ואז הם התפזרו. שער הבסיס של החטיבה המרחבית מרוחק כמה עשרות מטרים מהמקום שבו הדחפורים מכשירים את השטח, שאליו יועתקו המבנים שיפונו משכונת גבעת האולפנה. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוב השחתת כלי רכב. שועפט, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים