שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אמיר לוי

נערים השליכו אבנים על כוחות מג"ב בשומרון

המהומות בירושלים הגיעו בשעת לילה לאזור חוות גלעד. שוטרי מג"ב השתמשו ברימוני הלם נגד עשרות בני נוער שניסו לחסום כביש והשליכו אבנים. צה"ל: "רואים בחומרה את האירוע"

העימותים בעקבות הפלת "חוק ההסדרה" והכוונה לפנות את חמשת הבתים שבמחלוקת בשכונת גבעת האולפנה בבית אל נמשכו אמש (יום ד') בשומרון אל תוך הלילה. עשרות בני נוער ירדו לציר הסמוך למאחז חוות גלעד כדי למחות, השליכו אבנים על כלי רכב והתעמתו עם לוחמי מג"ב.

 

סערת האולפנה - הכתבות האחרונות:

ארה"ב נגד נתניהו: "בונה בניגוד להתחייבויות"

הפינוי והפיצוי: הבטחה ל-850 דירות בהתנחלויות

אש בי-ם, המשטרה נערכת לחסימות בכל הארץ

נתניהו: החוק היה פוגע בהתיישבות, נבנה עוד 

 

במג"ב אומרים כי הנערים הציתו אש בשדה סמוך לציר ואף ניסו לחסום אותו, אך כוח שהגיע למקום פיזר אותם - בין היתר באמצעות רימוני הלם והציר נפתח לתנועה תוך זמן קצר.

 

המהומות בירושלים בצהריים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
המהומות בירושלים בצהריים(צילום: גיל יוחנן)

 

איתי זר, מאנשי חוות גלעד, שלל את הדברים ואמר: "היה מידע מהימן על כוונה של מג"ב לבצע הרס בגבעה. הוזעקו הרבה תושבים למקום והיה עימות בכניסה, דווקא מכיוון שהיו כוחות חריגים של מג"ב שנכנסו לחווה היו כמה רימוני הלם שגרמו גם לבהלה בקרב אחת מנשות המקום. יש לנו עניין להרגיע את הרוחות ולא להתסיס".

 

לאחר שהסתיימו ניסיונות חסימת הציר עברו הנערים לשער בסיס

החטיבה המרחבית אפרים סמוך לקדומים, שם הם קראו לחיילים לסרב פקודה וקראו קריאות בגנות הממשלה והפינוי הצפוי. כוחות משטרה שהגיעו לבסיס שמרו על השקט והנערים הסתפקו בשירים וריקודים לפני שפוזרו.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "כ-49 ישראלים התקהלו ויידו אבנים לעבר רכבים פלסטיניים וכוחות הביטחון, הכוחות השיבו לעברם ברימוני הלם. בצה"ל רואים בחומרה את האירוע ויפעלו למעצר המשתתפים בו".

 

המתיחות בין כוחות הביטחון לבין המתיישבים הגיעה לשיא אלים בדצמבר, כאשר כ-300 פעילי ימין התפרעו בכביש 55, בסמוך למאחז רמת גלעד, במחאה על הכוונה לפנותו. הם חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים, ואף תקפו את רכבו של מפקד חטיבת אפרים. הפעילים פתחו את דלת הג'יפ שבו נסע הקצין, השליכו אבנים לתוכו וכך פצעו את המח"ט וסגנו באורח קל מאוד. במקביל, פרצו כ-50 מתפרעים לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית, הבעירו צמיגים, יידו בקבוקי צבע ואבנים וגרמו נזק לכלי רכב.


פורסם לראשונה 06/06/2012 23:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים ליד חטמ"ר אפרים (ארכיון)
צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות
מומלצים