שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

אולמרט מגיב: יש שופטים בירושלים, כואב על זקן

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שהודח בגלל כתב אישום שהתנפץ לרסיסים, הגיב על ההכרעה: "לא היו מעטפות כסף, אין מעטפות כסף". התובע, עו"ד אלי אברבנאל, סירב לומר אם הפרקליטות תערער לעליון, ואמר כי הם הופתעו מהתוצאה. סנגורו של אולמרט: לבחון מחדש את האישומים של הולילנד

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שילם בכיסאו בגלל כתב אישום חמור שהתנפץ היום (ג') לרסיסים. בעקבות הכרעת הדין שזיכתה אותו ממרבית סעיפי האישום נגדו אמר אולמרט: "לא היו מעטפות כסף, אין מעטפות כסף, בית המשפט קבע בצורה הברורה ביותר שלא היו מעטפות כסף, לא היה ולא נברא". אולמרט ציטט מדברי ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין, "יש שופטים בירושלים". הוא אמר שהוא כואב את הרשעתה של ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן.

 

 

אולמרט זוכה - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

אחרי משפט שנמשך 4 שנים, אמר אולמרט בהתרגשות: "לא הולכתי שולל מוסד אחד, לא את יד ושם, לא את הלב, לא את הוועד למען החייל. לא היה מעולם שום איש ציבור ישראלי שגייס למען הארגונים האלה מאות אלפי דולרים כפי שאני עשיתי במשך 30 שנה".

 

"לא היו מעטפות כסף. לא היה ולא נברא". אהוד אולמרט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"לא היו מעטפות כסף. לא היה ולא נברא". אהוד אולמרט(צילום: גיל יוחנן)

 

הוא הודה לבית המשפט על "המכובדות שבה ניהל את ההליך", וכן לסוללת עורכי הדין שייצגה אותו, "לא הייתי יכול לבקש עורכי דין טובים יותר מעורכי דיני". בימים הקרובים, הבטיח אולמרט, "אתן את תגובתי המלאה לציבור".

   

לקריאת תקציר הכרעת הדין - לחצו כאן

לקריאת הכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

 

בסיום דבריו ציטט אולמרט את בגין. "אני מרגיש ברגע הזה רצון לצטט את מה שאמר מי שהיה ראש ממשלת ישראל, מנהיג שהערכתי מאוד וכיבדתי מאוד, מנחם בגין ז"ל: יש שופטים בירושלים".

 

התובע במשפט: "לא ציפינו לתוצאה"

מוקדם יותר אמר פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, בעקבות הכרעת הדין כי "לא ציפינו לתוצאה, אך יש לזכור שהוא גם הורשע".

 

במשך דקות התפתל עו"ד אברבנאל, התובע במשפט אולמרט, מעל דוכן הנואמים מחוץ לאולם בית המשפט: "לא ציפינו לתוצאה הזו, זה ברור לגמרי. יחד עם זאת, ולפני שנדבר על הזיכוי מחלקים נרחבים מכתב האישום צריך לומר באופן ברור: אין להקל ראש בכך שאדם כל-כך בכיר בחיים הציבוריים שלנו הורשע במה שהוא הורשע. בית המשפט ביקר בחריפות את התנהגותו של מר אולמרט". הוא הגן על החלטת הפרקליטות להאשים את אולמרט, ואמר כי התנהל "הליך ראוי. איש לא החמיר עם אולמרט. הוא הועמד לדין ככל אזרח".

 

מכה לפרקליטות. עו"ד אורי קורב (מימין) ועו"ד אלי אברבנאל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מכה לפרקליטות. עו"ד אורי קורב (מימין) ועו"ד אלי אברבנאל(צילום: גיל יוחנן)

 

להלן הכרעות השופטים:

אהוד אולמרט - זיכוי מפרשת ראשונטורס ("נותר בלבנו ספק סביר בדבר אשמתו"), זיכוי מפרשת טלנסקי, זיכוי מקבלת דבר במרמה ממבקר המדינה. הרשעה בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות.

 

שולה זקן - זיכוי מפרשת טלנסקי, זיכוי מפרשת האזנות הסתר. הרשעה בשתי עבירות של קבלת דבר במרמה, ללא נסיבות מחמירות, ובעבירה של מרמה והפרת אמונים בפרשת ראשונטורס. זיכוי מעבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד באישום זה

 

סנגורו של אולמרט: "לבחון את האישומים בהולילנד"

עו"ד אלי זהר, סנגורו של אולמרט, שזוכה ממרבית הסעיפים המרכזיים במשפטו, אמר לאחר מכן שאין בכוונת ההגנה לערער לבית המשפט העליון בנוגע להרשעה בפרשת מרכז ההשקעות. הוא הוסיף כי "ראוי לעשות בדיקה מחודשת לתיק הולילנד", שבו הואשם אולמרט בשוחד. 

 

הוא רמז כי האחריות מוטלת על משה לדור, "פרקליט המדינה דרש את החקירה המוקדמת שהביאה לפרישתו של רה"מ. את המסקנה כל אחד מכם יכול להסיק".

 

עו"ד זהר תקף את כוונת הפרקליטות לערער לעליון, לאחר שאולמרט זוכה בפרשות ראשונטורס וטלנסקי, שווי אוסף העטים והלוואה מאיש העסקים ג'ו אלמליח. "אני חושב שבמדינה דמוקרטית החלטה לערער על זיכוי בפלילים היא החלטה פסולה. אני חושב שבנסיבות העניין הזה, החלטה על ערעור תהיה החלטה לא ראויה בעליל".

 

הוא שיבח את שופטי בית המשפט המחוזי "על היכולת להתגבר על כל הלחץ החברתי, הסביבתי והתקשורתי, ולומר דברים כהווייתם, ולקבוע קביעות שלפי קריאה ראשונה רק בתמצית אין מוצקות מהן". לדבריו, "זה יום גדול למשפט הישראלי".

 

עו"ד מיכה פטמן, סנגורה של שולה זקן, אמר כי "היום בית המשפט אמר בקול צלול: לא הייתה תוכנית מרמה, לא הייתה כוונת מרמה, לא היה רצון לפגוע באף אחד - לא בארגון, לא בגוף ממשלתי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הולכתי שולל אף אחד. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
לא היו מעטפות כסף. אהוד אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
לבחון מחדש את הולילנד. עו"ד זהר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים