שתף קטע נבחר

החיסולים והצללים: ספר ישראלי משגע את איראן

ב"ניו-יורק טיימס" נכתב כי "מלחמות הצללים" הפך לשיחת היום בטהרן. יש מי שמאמין לטענות כי יחידת המחסלים של המוסד אחראית לחיסולי המדענים, אחרים בטוחים: "זו בדיחת המאה". לפרסית הוא לא יתורגם

בשבוע האחרון לא עוסקים באיראן בסנקציות (בגלל הצנזורה), וגם לא במחירים המאמירים (בשל אותה סיבה), אלא דווקא בספר שהוא פרי שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני. ב"ניו-יורק טיימס" נכתב אתמול (יום ה') כי הספר "מלחמות הצללים", מאת יוסי מלמן ודן רביב, הפך לשיחת היום בקרב הצמרת הפוליטית והביטחונית בטהרן, וגם בתקשורת האיראנית.

 

איראן בדרך לגרעין, כותרות נוספות

ראש הביון הבריטי: לאיראן יהיה עד 2014 נשק גרעיני

עוד סנקציות אמריקניות על איראן: המקיפות ביותר

תתעלמו, זה יעזור? איראן מצנזרת קשיי צנזורה

דו"ח הפנטגון: איראן משפרת טילים נגד כלי שיט

 

על פי הדיווח, חלק מכלי התקשורת לוקחים ברצינות את הכתוב בספר וטוענים כי הוא חושף את מה שהרשויות בישראל לא רוצות שהעולם יידע, ואילו אחרים מזלזלים בו וטוענים כי הוא תוצר של הדמיון הישראלי.

 

רשת הטלוויזיה האיראנית Press-TV התרכזה בטענה בספר על פיו יחידת המחסלים של המוסד "כידון" שלחה מתנקשים לטהרן כדי לחסל מדעני גרעין. בדיווח זה התרכזו באזרחות של המחסלים, וטענו שלכל אלו שהועסקו על ידי "כידון" הייתה אזרחות איראנית או אזרחות כפולה - איראנית-ישראלית. לפי ה"ניו-יורק טיימס", רוב אלו שמחזיקים באזרחות כזו הם יהודים ממוצא פרסי.

 

באתר בפרסית, שבו מתפרסמים "מסמכים על פעולות מבצעיות נגד איראן", טענו כי הספר הוא "בדיחת המאה". שם בעיקר גיחכו על הטענה לפיה אנשי המוסד מספיק מוכשרים כדי לחדור לאיראן, להטמין פצצות ברכבי מדענים איראנים ולברוח בחזרה לתל-אביב. כרגע אין כוונה לתרגם את הספר לפרסית.

 

הספר, שיצא לאור בהוצאת "ידיעות ספרים", מפרט בין השאר את פעילות המוסד לסיכול תוכנית הגרעין של איראן. הוא ראה אור בשפה האנגלית לפני שישה ימים,  המהדורה העברית תראה אור בשבוע הקרוב. "מלחמות הצללים" הצליח להתברג למקום ה-200 בעולם, מתוך מיליון הספרים שנמכרו בחמשת הימים האחרונים באתר אמזון.

 

הספר "מלחמות הצללים", מאת יוסי מלמן ודן רביב, יוצא לאור בהוצאת "ידיעות ספרים"

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספר "מלחמות הצללים"
צילום: עטיפת הספר
חיסלו וחזרו לתל-אביב?
מומלצים