שתף קטע נבחר

המשטרה: "הר הבית בידינו" – הסתה

חניכות בבני עקיבא רצו לערוך צעדה נגד הבנייה המוסלמית בהר הבית - והתבקשו על-ידי המשטרה שלא לשאת שלטי "הר הבית בידינו" בטענה שמדובר ב"הסתה" שעלולה להוביל לאלימות

גם מוטה גור הסית? משטרת ירושלים אסרה על קבוצת חניכים מתנועת "בני עקיבא" לקרוא "הר הבית בידינו", או להניף שלטים שעליהם כיתוב זה, במהלך הפגנה שבכוונתם לקיים בשבוע הבא בירושלים - זאת בטענה שמדובר בהסתה נגד הציבור הערבי, העלולה לגרום לאלימות. כזכור, את המשפט "הר הבית בידינו" אמר מרדכי (מוטה) גור, עם כיבוש העיר העתיקה במלחמת ששת הימים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

את ההפגנה המתוכננת אירגנו חברי גרעין להב"ה של תנועת הנוער הדתית בסניף ראשון-לציון, בעקבות התמונות שצולמו בהר הבית, שבהן נחשפה הנחת פיגומים על "אבן השתייה". למרות שבתחילה תוכננה תהלוכה - המשטרה אישרה רק התכנסות מחאה.

 

אחת המארגנות סיפרה ל-ynet כי כאשר היא וחבריה פנו למשטרה לקבלת רישיון לאירוע, הציבו להם תנאי: "הם ביקשו שלא נאמר משפטים כמו 'הר הבית בידינו' והגדירו אותם 'מסיתים'... ככלל, המשטרה הזהירה שלא נגיד שום דבר שמתייחס לבעלות על ההר כי זה מתסיס את הערבים. אני ממש לא מבינה מה ההסתה בזה, אבל ככה הם אמרו. הסכמנו – רק כדי לא לעשות בלאגן. אנחנו לא מחפשים בעיות אלא לקיים מחאה תרבותית".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) פירסם בדף הפייסבוק שלו את התנאי המשטרתי לקיום ההפגנה, והוסיף כי בכוונתו להיאבק לשינוי ההחלטה: "פניתי בשאלה לשר לביטחון פנים האם גם לדעתו המשפט 'הר הבית בידינו' זה הוא בגדר 'הסתה' והאם מאותו נימוק הוא שוקל לאסור על הפצת ספרו של מוטה גור ז"ל 'הר הבית בידינו'".

 

יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק, אמר: "האיסור ההזוי של המשטרה להניף שלט 'הר הבית בידינו' בתוך שכונה יהודית, שני קילומטר מהר הבית, מבהיר עד כמה ההפגנה הזאת כל כך חשובה. צריך לראות עד לאן הגענו בחרדה שלנו מהצל של עצמנו. חייבים לדאוג שהר הבית

יישאר בידינו לפני שיהיה מאוחר מידי".

 

בגרעין להב"ה מספרים כי יזמו את תהלוכת המחאה לאחר שפניות רבות מצידם לשורה ארוכה של פוליטיקאים לא נענו. "כשהבנו שהמצב לא הולך להשתנות, החלטנו לצאת להפגנה", הסבירו המארגנים, "כרגע זה מתפרסם בעיקר בפייסבוק ומפה לאוזן ועשרות אמרו שיגיעו, ואנחנו מקווים שיותר".

 

בהודעה שהפיצו קראו: "מדובר בנושא יהודי-ישראלי חשוב ולכן חשוב מאד להגיע! אנחנו צריכים אתכם!".

 

ממשטרת ירושלים נמסר כי ניתן אישור לקיום מחאה בטיילת ארמון הנציב - אך לא לקיום תהלוכה. כמו כן, חל איסור לשאת נאומים בעלי אופי מסית או לשאת כרזות הסתה.

 

גורם במשטרה הוסיף כי השלט "הר הבית בידינו" הוא בגדר הסתה. 

 

  • בהכנת הידיעה השתתף נועם (דבול) דביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הר הבית. של מי הוא?
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: מקור ראשון
הבנייה על אבן השתייה
צילום: מקור ראשון
מוטה גור. הסית?
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים