שתף קטע נבחר

הר הבית בידינו: "להחליף משטרה, לא סיסמה"

במפלגות הדתיות-ימניות לא הסתירו את מורת רוחם מהקביעה של המשטרה כי האמירה "הר הבית בידינו" היא בגדר הסתה. כצל'ה: "בשלב הבא ייאסר על יהודים להתפלל על בניינה של ירושלים בכלל, ובית המקדש בפרט"

תגובות סוערות נוכח קביעת המשטרה כי הסיסמה "הר הבית בידינו", אותה טבע מרדכי (מוטה) גור, היא בגדר "הסתה". מוקדם יותר פורסם ב-ynet כי המשטרה אסרה על קבוצת חניכות מ"בני עקיבא" לקרוא "הר הבית בידינו" או לשאת שלטים עם הסיסמה, במהלך הפנה נגד הבנייה המוסלמית בהר הבית.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מי שבעיקר נזעק נוכח קביעת המשטרה הם חברי הכנסת הדתיים ופעילי הימין - שלא חסכו משבט לשונם כלפי המשטרה - וגם כלפי השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ.

 

"אם הסיסמה 'הר הבית בידינו' היא הסתה בעיני המשטרה, לא צריך להחליף את הסיסמה, אלא את המשטרה", אמר ח"כ אורי אורבך מהבית היהודי. "התפקיד של המשטרה אינו רק שמירה על הרגשות הפגיעים של הערבים, אלא קודם כל הקפדה על הזכויות של היהודים".

 

השר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, אמר כי יפנה לשר לביטחון פנים בדרישה לערוך בירור בעקבות טענת המשטרה כי קריאת "הר הבית בידינו" הינה הסתה. לדבריו, זוהי הגבלה בוטה של חופש הביטוי. "האם גם הביטוי 'תחי מדינת ישראל' הוא הסתה בעיני המשטרה?" תהה.

 

גם יעקב כץ (כצל'ה) מהאיחוד הלאומי הקיש מהאיסור של המשטרה לאמירות "בעייתיות" אחרות. "יש להניח שהשלב הבא הוא שייאסר על היהודים להתפלל ולומר 'ובנה ירושלים' או 'שייבנה בית המקדש במהרה בימינו', וכן תיאסרנה כל התפילות על בניינה של ירושלים בכלל, ובית המקדש בפרט, בשם 'מניעת הסתה'". כץ הגדיר את המדיניות הנוכחית כ"פוסט ציונות" שלדבריו תחזיר את עם ישראל לימים של גלות ושפל לאומי, כלשונו.

 

"החלטה מבישה של המשטרה"

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי טען כי "תהלוכה של יהודים לחיזוק האחיזה היהודית בהר הבית אינה פרובוקציה, אלא הבעת הריבונות של מדינת

ישראל על המקום הקדוש ביותר לעם היהודי".

 

אריאל הוסיף: "הגיעה העת שהמשטרה תפעיל את סמכותה בהר הבית ותמנע מהוואקף לחפור כאוות נפשו ולהשתולל בהר הבית, במקום למנוע מיהודים את הזכות הבסיסית להביע את הקשר היהודי להר. אמירה כמו 'הר הבית בידינו' אינה הסתה, ואפעל בכל כוחי לביטול ההחלטה המבישה של המשטרה".

 

ח"כ בן ארי קרא בציניות למשטרה להוציא צו מעצר למוטה גור ז״ל, או לפחות להחרים את ספריו. "גור שהטביע את המשפט הר הבית בידנו מתהפך בקברו" אמר.

 

רונן שובל, יו"ר תנועת "אם תרצו" קרא לשר לבטחון פנים אהרונוביץ "להתעשת ולהורות למשטרה לאפשר נשיאת שלטים עם הסיסמא 'הר הבית בידינו' - סיסמה שטבע איש מפלגת העבודה, רמטכ"ל ישראל לשעבר, מוטה גור". לדברי שובל, נשיאת הסיסמה בראש חוצות היא "לב לבו של הקונצנזוס הציוני, ומהות חופש הביטוי והדמוקרטיה בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורבך. מה עם זכויות היהודים?
צילום: מתי אלמליח
כצל'ה. גם התפילות אסורות?
צילום: גיל יוחנן
הרשקוביץ. הגבלה של חופש הביטוי
צילום: אבישג שאר-ישוב
ח"כ בן ארי. גור מתהפך בקברו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים