שתף קטע נבחר

"הצבעה בבחירות - העבירה הכי חמורה בתורה"

יומיים לפני הבחירות הגיע האדמו"ר מסאטמר - מנהיג החסידות הגדולה בעולם - לעצרת בהשתתפות רבבות נגד המדינה, ההצבעה בבחירות, גיוס החרדים ו"הצבא הציוני": "הציונים הם עמלקים אמיתיים, ולכן חייב כל יהודי לנהל נגדם מלחמת חורמה"

השמחה בחצר סאטמר הפכה למפגן של שנאה נגד המדינה: למעלה מעשרת-אלפים איש השתתפו אמש (יום א') בעצרת קבלת פנים שקיימה "העדה החרדית" לכבודו של האדמו"ר מסאטמר, רבי יקותיאל יהודה טייטלבוים, שנחת אתמול בישראל. בואו של הרבי - אחד משני מנהיגי החסידות הגדולה בעולם - תוכנן לשם השתתפות בחתונת נכדתו השבוע בבית שמש, אך בזכות העיתוי המושלם, הפך הביקור להזדמנות נדירה להפגנה נגד ההשתתפות בבחירות, ומחאה על הניסיונות לגייס את תלמידי הישיבות ל"צבא הציוני".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

האירוע - "מסע המלכות" - החל בצעדה של אלפי ילדי תשב"ר (תינוקות של בית רבן) כשהם לובשים בגדי שבת וחג, ושלטי "ברוך הבא" בידיהם. האדמו"ר שביקר באותה העת בבית מנהיג העדה החרדית ("הגאב"ד"), הרב יצחק טוביה וייס, במאה שערים - הצטרף אליהם ברחוב שמואל הנביא שבפאתי השכונה, ומשם המשיך אל העצרת המרכזית בכיכר השבת.

 

"בכל מקום שהציונים הגיעו, הם עשו חורבנות נוראיים". העצרת אמש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"בכל מקום שהציונים הגיעו, הם עשו חורבנות נוראיים". העצרת אמש(צילום: גיל יוחנן)

 

המוני החסידים - גברים, טף ומעט מאוד נשים - נדחקו סביב האדמו"ר בציפייה לזכות לראותו, אך הסדר נשמר. ממערכת ההגברה בקעה שירה אדירה: "יחי אדוננו מורנו ורבנו צדיק דורנו", וסדרנים קראו ל"נשים הצדקניות" להתרכז באזור מסוים, רחוק יותר מהבמה ומ"מרכז העניינים" - "למען קדושת המעמד".

 

גולת הכותרת של הערב הייתה נאומו של האדמו"ר, שנאם ביידיש חוצבת להבות על האיסור ליהנות מהמדינה הציונית או להשתתף בבחירות, ואמר כי בעניין זה יש צורך ב"מסירות נפש". "נגע הציונות התפשט, וצריך להילחם בו בכל דרך אפשרית", אמר הרב טייטלבוים, וציטט רבנים ואדמו"רים בני הדורות האחרונים שתקפו את הציונות: "בכל מקום שהציונים הגיעו, הם עשו חורבנות נוראיים", הוסיף.

 

כניסה לממשלה: "ייהרג ואל יעבור"

לפני כחודש הצהירו בחסידות כי יחלקו כסף מזומן לכל ישראלי שלא יצביע בבחירות - ואמש אמר האדמו"ר כי "אין איסור יותר חמור בתורה מאשר להשתתף בבחירות. הרעיונות של הציונות כוללים בתוכם את כל הכפירה והמינות. כפירה בגזירת הגלות, בהשגחה ובביאת המשיח... הממשלה זה מינות וכפירה, ומרידה במלכות שמיים", הוסיף, "ואלה שעוזרים בכניסה לממשלה הם גם חלק בזה, שותפים לדבר עבירה. זה 'ייהרג ואל יעבור".

 

"בחורים ואברכים - לכו לכלא ואל תסכימו לפשרות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"בחורים ואברכים - לכו לכלא ואל תסכימו לפשרות"(צילום: גיל יוחנן)

 

לאדמו"ר נילוו כאלפיים חסידים מארה"ב ומאירופה, ובהתאם להבטחתו מהחודש הקודם, הוא עתיד לחלק שישה מיליון דולרים למוסדות שאינם "אוכלים משולחן איזבל", כלומר, לא נהנים מתקציבים ממשלתיים. "אסור לבקש כסף מהמדינה", פסק. "בחורים ואברכים - לכו לכלא ואל תסכימו לפשרות. הלוחמים האמיתיים הם אלה שמוותרים על תקציבי המדינה, ומוכנים לחיות בעוני בשביל זה.

 

"גזירת הגיוס באה להשכיח מאיתנו את כל הצרות האחרות שהציונות עשתה לנו". האדמו"ר מסאטמר נואם בעצרת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"גזירת הגיוס באה להשכיח מאיתנו את כל הצרות האחרות שהציונות עשתה לנו". האדמו"ר מסאטמר נואם בעצרת(צילום: גיל יוחנן)

 

"איך יהודי שעמד בהר סיני יכול להפר את השבועה שהתחייב שם? זה חילול ה' גדול, מה שהנציגים החרדים עושים בכנסת. חורבן גדול. אין חילול ה' גדול מזה... זה מביא שנאת יהודים בכל העולם כולו".

 

האדמו"ר תקף גם את הממשלה המבקשת לגייס את בחורי הישיבות, ואמר כי "גזירת הגיוס באה להשכיח מאיתנו את כל הצרות האחרות שהציונות עשתה לנו. צריך להילחם בה בלי פשרות. שלא יעלו על דעתם רעיונות כאלה.

 

"הציונים הם מזרע עמלק"

את מדינת ישראל ותושביה הציונים הוא כינה "העמלק של הדור", ואת חברי הכנסת החרדים השווה ל"פרלמנט של פרעה". "הציונים הם מזרע עמלק. מעולם לא הייתה כת כזו שעשתה כל כך הרבה נזק לעם היהודי. זה צער השכינה... תורת ההתבדלות הצילה את ירושלים מלהיות עיר הנדחת, כמו כל הערים שנסחפו אחר המדינה הטמאה...

 

"הציונים הם עמלקים אמיתיים, ועל כן חייב כל יהודי לנהל נגדם מלחמת חורמה". העצרת אמש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"הציונים הם עמלקים אמיתיים, ועל כן חייב כל יהודי לנהל נגדם מלחמת חורמה". העצרת אמש(צילום: גיל יוחנן)

 

"לא ראינו בכל התורה עבירה יותר גדולה מהצבעה בבחירות, המבטלת את כל התורה", הוסיף. "אני בטוח שגם כל הרבנים שהתירו (את ההצבעה לכנסת) בעבר, היו מודים היום שטעות מרה נפלה מתחת ידם. רואים את פעילותם של הנציגים החרדים, המנוגדת לתורה. הפרלמנט הישראלי הוא כמו הפרלמנט של פרעה. מי שמצביע בבחירות, שולח נציגים לפרלמנט העמלקי הזה... זוהי ממשלת ערב רב. הציונים הם עמלקים אמיתיים, ועל כן חייב כל יהודי לנהל נגדם מלחמת חורמה".

 

נגד הח"כים החרדים: "לא מפחדים מאלה שנגד התורה, אלא מאלה שכביכול מנסים לעזור לתורה, אך לא בדרכי הקדושה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נגד הח"כים החרדים: "לא מפחדים מאלה שנגד התורה, אלא מאלה שכביכול מנסים לעזור לתורה, אך לא בדרכי הקדושה"(צילום: גיל יוחנן)

 

בעיצומה של העצרת הושלכו מינשרים של "יהדות התורה" מאחד הגגות, לשם התגרות במפגינים המחרימים את הבחירות.

כעבור כמה דקות הושלכו בתגובה מגג סמוך פלאיירים נגד נציגי החרדים בכנסת. מנחה העצרת חידד את מסר האיסור על ההשתתפות בבחירות, "מהר סיני", ותקף אף הוא את חברי הכנסת החרדים, שאותם כינה "משת"פים". "אנחנו לא מפחדים מאלה שנגד התורה, אלא מאלה שכביכול מנסים לעזור לתורה, אך לא בדרכי הקדושה", אמר.

 

הרב משה שטרנבוך (הראב"ד), ממנהיגי העדה, אמר כי "אם האדמו"ר בא לראות איך פורח עולם התורה והישיבות - יש הרבה מה לראות. אבל מבחינות היידישקייט והמלחמות עם הציוינים - המצב נעשה קשה יותר מיום ליום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רבבות הגיעו להשתתף בעצרת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
התבטאויות קיצוניות. האדמו"ר רבי יקותיאל יהודה טייטלבוים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים