שתף קטע נבחר

הרב אבינר: מותר לחלל שבת למניעת התבוללות

רב מאילת ביקש לדעת האם מותר לחלל שבת במטרה למנוע מבנות יהודיות לצאת עם ערבים, "ולהציל את הנשים". הרב אבינר והמקובל הרב בצרי השיבו בחיוב: "בתור אנשי דת אנחנו צריכים לשמור על עם ישראל שלא יתבולל"

הרב שלמה אבינר והרב המקובל דוד בצרי פוסקים כי מותר לחלל את השבת, במסגרת ניסיונות למנוע קשרים רומנטיים בין נשים יהודיות - לגברים ערבים. במענה לשאלת פעיל נגד "התבוללות" השיבו השניים כי המטרה - הצלה מסכנה פיזית ורוחנית הנשקפת לבנות אלו, מכשירה את האמצעי - פעילות הכרוכה בחילול שבת.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

רב מאילת העוסק בנושא סיפר כי מדי שבת מגיעים זוגות מעורבים רבים מאזור הדרום לבילוי בעיר, וחלקם נשארים בה למשך כל סוף השבוע, עד שהדבר הפך ל"מסורת של ממש", כהגדרתו. לדבריו, התופעה התרחבה והתעצמה בשנים האחרונות, וכיום ישנן אלפי צעירות יהודיות החיות עם מוסלמים – עם או בלי נישואין.

 

האיש נדרש לעניין לפני כארבע שנים, כאשר התבקש על ידי כמה כאלה לסייע בגיורם של בני זוגן, וכך נחשף למימדי התופעה. מאז הוא פועל לניתוק הקשרים הרומנטיים האסורים - בניסיונות לשכנע את הנשים לזנוח אותם, ובדרכים אחרות שהוא מסרב לפרט.

 

הרב בצרי: גם בלא "פיקוח נפש"

הרב מדגיש כי בניגוד לנעשה בארגונים אחרים הפועלים בשם אותה מטרה – "אנחנו לא מחזירים בתשובה, אלא רק מבקשים להציל את הנשים, שלא יילכו שבי אחר הבילויים והפיתויים הכספיים". הוא סיפר כי בכ-50 מקרים אכן הצליח להניא אותן מכך.

 

אחת ההזדמנויות האחרונות לקיים את מאמצי השכנוע לפני נקודת האל-חזור, היא במחסום הבידוק הביטחוני לפני הכניסה לאילת, וכעת נשאלו הרב המקובל דוד בצרי (באמצעות בנו, הרב יצחק) והרב שלמה אבינר, האם מותר לצאת מהעיר בשבת - דבר הכרוך בחילולה - לטובת העניין.

 

הרב אבינר פסק כי הדבר מותר, בגלל הסכנה הפיזית הפוטנציאלית לנשים יהודיות בקשר עם גברים ערבים, ואילו הרב בצרי הרחיק לכת עוד יותר והתיר זאת גם בלא "פיקוח נפש".

 

"סכנת ההתבוללות חמורה, וכבר היום יש 30 אלף יהודיות בכפרים הערבים", הסביר הרב בצרי. "בתור אנשי דת אנחנו צריכים לשמור על עם ישראל שלא יתבולל ולא ייכחד, אחרי ששליש ממנו נמחק בשואה". הוא הדגיש כי הדבר אינו מכוון דווקא כלפי הציבור הערבי, ולעניין זה אין הבדל בין מוסלמי לכל "גוי" אחר.

 

שיתוף פעולה עם ראש עיריית רהט

השואל מוסיף כי התופעה עלולה לפגוע גם בביטחון המדינה, וכדוגמה לכך סיפר על צעירה

שהתגייסה לצה"ל ובמסגרת תפקידה החזיקה ברובה - למרות שחייה עם בן-זוג ערבי. כשהדבר נודע למפקדיה הנשק נלקח ממנה וכעת אף נשקל שחרורה מהצבא. "זו שערוריה ביטחונית שאין כדוגמתה", אמר.

 

הרב מאלית מספר על אדם נוסף, דווקא מ"הצד השני", הנלחם בנישואי תערובת, ובכך למעשה שותף למאבקו-שלו - מבלי שיידע על כך. מדובר בראש עיריית רהט, המודאג מהרווקוּת המאוחרת בקרב המוסלמיות. לטענתו, בין תושבי העיר הבדואית יש החיים עם יהודיות, ובכך הם גורמים הלכה למעשה להתרחבות התופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הרב שלמה אבינר
צילום: אורות
צילום: קובי נחשוני
הרב דוד בצרי
צילום: קובי נחשוני
מומלצים