שתף קטע נבחר

ערב פרידה מהרב פרומן: אבא נפרד עכשיו מהעולם

בעקבות ההידרדרות במצבו הבריאותי, קיימו תלמידיו ובני משפחתו של הרב מנחם פרומן ערב ניגונים ולימוד בחצר ביתו, בשעה הקבועה שבה מסר את שיעורו השבועי. "רצינו לעטוף אותו עם התלמידים שהוא כל כך אהב, והתורה שהייתה נשמת אפו"

הרב מנחם פרומן נאבק על חייו, אבל תלמידיו וחסידיו לא מוכנים להיפרד, ואמש (יום א') הגיעו כמאתיים מהם להשתתף בערב ניגון ולימוד בחצר ביתו, שבה הוא מוסר מדי יום ראשון שיעור בספר ה"זהר". 

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

במהלך היממה האחרונה חלה הידרדרות משמעותית במצבו של הרב מנחם פרומן, רב היישוב תקוע וממנהיגי הציונות הדתית. לדברי בנו, הרב ששוחרר לפני מספר ימים מאשפוז בבית החולים לביתו, איבד את הכרתו. "אבא במצב לא פשוט", הוא אומר ל-ynet. "למעשה הוא נפרד מהעולם".

 

"החלטנו לקיים את השיעור השבועי של אבא סביבו", הרב יהוישיב (שיבי) פרומן מספר. "בגלל מצבו הוא לא יכול להשתתף. רצינו לעטוף אותו עם התלמידים שהוא כל כך אהב, והתורה שהייתה נשמת אפו. עם הניגונים, המוזיקה והשירה שליוותה אותו, במיוחד בשנתיים האחרונות".

 

"ביקש להיות בחיק משפחתו"

הרב שיבי פרומן הוסיף כי "אבא חי וקיים עדיין, ואנו חיים וקיימים איתו. אבא משפיע תמיד. הוא לימד ומלמד 'זהר' של חיים, לא תיאורטי ומתמטי. המילים העתיקות היו נאמרות על ידו, אך ההתרחשות תוך כדי השיעור הייתה התרחשות של זהר. של גילוי סוד, של משהו נסתר שקורה".

 

לדברי הבן, בחר הרב לשהות בימיו האחרונים בביתו. "הוא רצה לעבור את מה שהוא עובר כרגע בחיק משפחתו".

הרב שיבי פרומן ביקש מהציבור להתפלל על מנחם יהושע בן לאה רייזל "לשמחה ונחת", כלשונו.

 

הרב לקה לפני כשלוש שנים במחלת סרטן קטלנית במעי הגס, והוא נאבק מאז על חייו. עם גילוי המחלה הוסיף הרב פרומן לשם משפחתו את השם "חי שלום", והצהיר כי יקדיש את עצמו לטובת השלום והדו-קיום בין ערבים ליהודים בישראל.

 

הרב פרומן נודע בהשקפותיו הייחודיות בשאלת הסכסוך היהודי ערבי, ובמסגרת מאמציו לקידום הדו-קיום בין העמים הוא נפגש, בין היתר, עם אישים פלסטינים כדוגמת יאסר ערפאת. לאחר משבר המשט לעזה אף נפגש עם ראש ממשלת טורקיה, רג'ב טאיס ארדואן.

 

  • בהכנת הכתבה סייע קובי נחשוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב פרומן בימים טובים יותר
צילום: אלי מנדלבאום
"אבא בתהליכים של פרידה". הרב יהוישיב (שיבי) פרומן
צילום: אלי מנדלבאום
צילום: אלי מנדלבאום
תלמידיו הגיעו לשיעור השבועי - בלי רבם
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים