שתף קטע נבחר

הרבנים עמאר ומצגר יכהנו עד בחירת מחליפיהם

שישה ימים לפני תום כהונתם, אישרה הממשלה החדשה את הארכת הקדנציה של הרבנים הראשיים עמאר ומצגר עד לבחירת רבנים חדשים. תיקון החקיקה נעשה לדרישת הבית היהודי, ועל פי ההערכה, יאפשר בעקיפין מינוי של רב ראשי אשכנזי ציוני

כהונת הרבנים הראשיים לישראל, יונה מצגר ושלמה עמאר, תוארך עד לקיום בחירות לרבנות הראשית - כך אישרה אמש (ב') הממשלה בישיבתה הראשונה. היום תאושר ההצעה בכנסת בחקיקת בזק, כדי שתחול גם על הרבנים המכהנים כיום, שעל פי החוק הקיים אמורים לסיים את תפקידם בתחילת השבוע הבא.

  

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

השרים אישרו פה אחד הוראת שעה, שלפיה אם לא התקיימו הבחירות לרבנות לפני סיום תקופת הכהונה, היא תוארך בפרק זמן של ארבעה חודשים או עד לבחירת הרבנים הראשיים הבאים.

.

תיקון החקיקה נעשה על פי ההסכם הקואליציוני, לדרישת הבית היהודי, כדי שבפרק הזמן שנוסף לרבנים המכהנים,

ניתן יהיה לאשר את ההצעה המכונה "חוק עמאר", ושלפיה רב ראשי יוכל להיבחר לקדנציה נוספת.

 

ההערכה היא כי מטרת הבית היהודי לאפשר לש"ס להעמיד את הרב עמאר לבחירה חוזרת, כדי שהיא בתמורה תתמוך במינוי רב ראשי אשכנזי ציוני.

 

בתחילת החודש קבע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי הרבנים הראשיים יסיימו את תפקידם בתום תקופת כהונתם, אף שטרם נקבעו להם מחליפים.

 

בחוות דעת שפרסם עו"ד הראל גולדברג, ממשרדו של היועץ המשפטי, נכתב כי כהונת הרבנים מסתיימת עשר שנים לאחר שהחלה, גם אם לא התקיימו בחירות. עם זאת ציין כי הארכת הכהונה תתאפשר באמצעות חקיקה מתאימה, ולכן מהלך הממשלה אינו נוגד את עמדת היועץ. 

 

קהילה חורגת: החרדים שורדים את פסח. בקושי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
יכהנו עד הבחירות לרבנות הראשית. הרבנים עמאר ומצגר
צילום: חיים צח
מומלצים