שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פורסט גאמפ האוסטרלי: לרוץ את כל שביל ישראל
  ריצ'רד בוולס, אצן העל מאוסטרליה, ירוץ בשבוע הבא את כל שביל ישראל (1,009 ק"מ) ב-12 ימים. אחרי שרץ למעלה מ-10,000 ק"מ ב-2012 (כמו 240 מרתונים), נראה שזה קטן עליו

  מה עושה מי שרוצה לטייל ב שביל ישראל ואין לו חודשיים מיותרים? פשוט רץ אותו.

   

  ריצ'רד בוולס, אצן העל מאוסטרליה, שרץ ב-2012 מסלול באורך של 5,330 ק"מ באוסטרליה ומסלול באורך של 3,054 ק"מ בניו זילנד, ירוץ בין ה-17 ל-28 באפריל את שביל ישראל ברציפות, 1009 ק"מ, מאילת ועד קיבוץ דן, ב-12 יום, ממוצע של 84 ק"מ ביום.

   

  חדשות ועדכונים נוספים מחכים לכם בפייסבוק של ynet

   

  עוד על שביל ישראל בערוץ התיירות:

   

  הריצה של בוולס בארץ, שרץ בסך הכול ב-2012 למעלה מעשרת אלפים ק"מ (מקביל ל-240 מרתונים),

  תהיה הארוכה ביותר שהייתה אי פעם בישראל, ותכליתה הגברת המודעות לשמירת הטבע והסביבה והכרה של שביל ישראל בעולם.

   

  אם יצליח בוולס לעמוד במשימתו, הוא יהיה הראשון שירוץ את שביל ישראל המלא והמעודכן. השיא הקיים, העומד על 12 ימים, 13 שעות ו-37 דקות, בוצע בתקופה שאורכו של השביל היה כ-700 ק"מ.

   

  הרגליים שלו לא נחות. בוולס בריצה באוסטרליה (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר ) (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )
  הרגליים שלו לא נחות. בוולס בריצה באוסטרליה(צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )

   

  "לאתגר את עצמי על בסיס יומי"

  בוולס, אנגלי בן 35, יליד 1978, שחי באוסטרליה, מוגדר כרץ הרפתקני, אצן אולטרה מרתון. בשנת 2012 הספיק בוולס לרוץ את המסלול האוסטרלי המסומן הארוך ביותר, באורך של 5,330 ק"מ, ולאחר מכן מסלול ניו זילנדי באורך של 3,054 ק"מ, מצפונה של המדינה ועד דרומה.

   

  הוא היה הראשון שעשה את המסלול האוסטרלי כולו, ב-5.5 חודשים והראשון שגמע את המסלול הניוזילנדי כולו ב-65 יום. במצטבר, הוא רץ בשנת 2012 למעלה מ-10 אלפים ק"מ, 10,1670, ליתר דיוק, מקביל ל-240 מרתונים, בשנה אחת, שווה ערך לכמעט 5 מרתונים בשבוע!

   

  "השאלה שאני נשאל הכי הרבה, היא מדוע בן אדם שפוי צריך לרוץ 80 ק"מ ומעלה מדי יום, במשך שבועות או חודשים רצוף", אומר בוולס. "ואני משיב כי שבילים פחות מטויילים מציעים את חוויות הטיול הכי טובות והכי הרפתקניות, והמטרה שלי היא לאתגר את עצמי על בסיס יומי".

   

  מחפש אתגרים. בוולס באחת מריצותיו (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר ) (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )
  מחפש אתגרים. בוולס באחת מריצותיו(צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )

   

  הכל בזכות תמונה אחת

  שהותו של בוולס בישראל וכן הריצה לאורך שביל ישראל, היא בחסות של חברת שורש ובשיתוף החברה להגנת הטבע, שיזמה את שביל ישראל.

   

  הקשר של בוולס לחברת שורש, המתמחה בייצור ופיתוח מוצרים מקצועיים למטיילים, נוצר כאשר בחברה נתקלו במקרה בתמונה שלו באחד ממסעותיו, עם תיק שלהם.

   

  "אחרי שיצרנו איתו קשר, הסתבר לנו שתיק שנתנו לו נותני החסויות שלו התפרק אחרי כשלושה שבועות, במהלך ריצה במסלול, ובחנות הקרובה המליצו לו על תיק של חברת שורש. מאז התיק הזה שימש אותו לריצה של כמעט 7,000 ק"מ, והוא עדיין במצב שמיש", מספר יאיר פרי מחברת שורש.

   

  "אני חייב לציין שבוולס הפתיע אותנו כשהציע לרוץ את שביל ישראל", הוסיף פרי, "וכמובן שמהר מאוד קפצנו על ההזדמנות ולקחנו את העניינים לידיים. אנחנו רואים פה הזדמנות לתמוך בשמירת הטבע בארץ ולעורר מודעות לשביל ישראל בעולם".

   

  להגביר מודעות לשמירת טבע. בוולס בפעילות (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר ) (צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )
  להגביר מודעות לשמירת טבע. בוולס בפעילות(צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר )

   

  הריצה המירבית ביום - 99 ק"מ

  שביל ישראל, שנחנך בשנת 1995, הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע ליצירת שביל הליכה רגלי לאורך מדינת ישראל והוא סימן רשום של החברה להגנת הטבע. ב-2007 רץ את כל השביל, שהיה קצר יותר, האצן הישראלי קרלוס גולדברג, שעשה זאת ב-12 ימים ו-13 שעות.

   

  בוולס יתחיל את המסע ב-17 באפריל, בבית ספר שדה אילת של החברה להגנת הטבע, הנקודה הדרומית ביותר של שביל ישראל, ויחלק את הקטעים כך:

   

  • ביום הראשון הוא ירוץ מבית ספר שדה אילת ועד שחרות (80 ק"מ), ביום השני משם ועד לצופר (99 ק"מ), ביום השלישי משם ועד אזור מצפה רמון (83 ק"מ), ביום הרביעי משם לכביש 227, סמוך לדימונה (83 ק"מ), ביום החמישי משם לכביש 316 (93 ק"מ), ביום השישי משם לבית גוברין (81 ק"מ), ביום השביעי משם למסילת ציון (78 ק"מ), ביום השמיני משם לתל אביב (82 ק"מ), ביום התשיעי משם לפורדיס (95 ק"מ), ביום העשירי משם להר יונה (78 ק"מ), ביום האחד-עשרה משם למירון (91 ק"מ) וביום האחרון משם לדן (77 ק"מ).

   

  והנה המסלול שירוץ בוולס. מפת שביל ישראל (צילום: מכון דש"א, החברה להגנת הטבע ) (צילום: מכון דש
  והנה המסלול שירוץ בוולס. מפת שביל ישראל(צילום: מכון דש"א, החברה להגנת הטבע )

   

  רוצה להיפגש עם הישראלים בדרך

  "אני משתוקק להיפגש עם האנשים והקהילות לאורך שביל ישראל ותמיד מפנה למפגשים אלה את הזמן הראוי,

  למרות המרחקים העצומים שאני גומע בכל יום. השיא מבחינתי בשנת 2012 היה המפגש שלי עם האנשים. להיות אורח בביתם, לחלוק איתם סיפורים וחוויות, תוך כדי ארוחה טובה, הפך להיות חלק בלתי נפרד מהריצות שלי", אמר בוולס. 

   

  במהלך הימים יישן בוולס בבתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע, הנמצאים על תוואי שביל ישראל, בבתים של מלאכי שביל, בשמורות טבע, בחניונים מוסדרים ובשטח.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר
  ירוץ כ-84 ק"מ בממוצע ביום. בוולס בפעולה
  צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר
  צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר
  אוהב אתגרים יומיים. ריצ'רד בוולס
  צילום: ויקי סאנדרס וג'סיקה פארקר
  מומלצים