שתף קטע נבחר

רב הכותל: על הקבוצות הקנאיות להתרחק מהכותל

הכתובת על הקיר של חברת "נשות הכותל", פגי סידור, הביאה לגינויים מימין ומשמאל. גם הרב שמואל רבינוביץ' גינה, אך השמיע ביקורת מרומזת. "הזהרתי מפני התלקחות ושנאת חינם. אני מתפלל ומקווה שנצליח לעצור את ההידרדרות"

גינויים מימין ומשמאל לכתובות הנאצה בביתה של חברת "נשות הכותל ": רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', כינה את האירוע "מעשה נפשע" - ובארגון "נשות הכותל" מזהירים מ"הכתובת על הקיר".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על "נשות הכותל":

 

כתובות הנאצה שרוססו הבוקר על קירות ביתה ודלתה של פגי סידור, עיתונאית וחברת "נשות הכותל", מהוות, בעיניי רבים, עליית מדרגה במאבק החרדי נגד המתפללות. הרב שמואל רבינוביץ' הודיע כי הוא "מגנה בחריפות את המעשה הנפשע של כתיבת גרפיטי על ביתה של פגי סידור", ואמר כי "לא זו דרכה של תורה, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום!"

 

הכתובות הבוקר בביתה של פגי סידור (צילום: חן סרור) (צילום: חן סרור)
הכתובות הבוקר בביתה של פגי סידור(צילום: חן סרור)

 

לדבריו, "הזהרתי מפני התלקחות ושנאת חינם. אני מתפלל ומקווה שנצליח לעצור את ההידרדרות, ויימצא פיתרון כך שהכותל ייוותר כאדמת קודש המאחדת ומלכדת, ולא אדמת מריבה". הוא הוסיף ורמז לביקורת הקבועה שהוא משמיע נגד קבוצת המתפללות, באומרו כי "אמשיך לפעול ברוח זו, ואני קורא לכל הקבוצות הקנאיות להסיר את ידיהם מהמקום הקדוש הזה".

 

"חציית גבול חמורה"

"נשות הכותל" מצדן, הגיבו כי "סביר להניח שמדובר בצעירים משועממים, הפועלים בהתאם לצלילי ההסתה של מנהיגיהם. הבעיה האמיתית שעומדת בפני החברה הישראלית היא לא מה הם עשו, אלא מה יעשו כעת מנהיגי הציבור החרדי. הכתובת על הקיר. אנו קוראות לרבנים להשמיע את קולם ולגנות נחרצות את עצם המעשה ולעצור את ההסתה נגד נשות הכותל, ללא קשר לוויכוח הציבורי הלגיטימי".

 

 (צילום: חן סרור) (צילום: חן סרור)
(צילום: חן סרור)

 

עוד הוסיפו "נשות הכותל" כי כל שהן מבקשות זה להתפלל בעזרת הנשים באתר, באופן התואם לחלוטין את ההלכה היהודית, "אנו מצרות על כך שבמדינה יהודית ודמוקרטית מנסים למנוע זאת מאתנו באמצעות מעשי אלימות ואיומים".

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), המשתתפת בתפילת "נשות הכותל" כאות תמיכה, האשימה את "ההסתה הפרועה מצד חברי הכנסת וראשי הציבור החרדי", כדבריה. "זו חציית גבול חמורה שדורשת התערבות מיידית של משטרת ישראל". היא אף קראה למנהיגי המגזר החרדי לגנות את האירועים.

 

טרור נגד הפלורליזם

ח"כ מירי רגב ("ליכוד") קראה להגיע כמה שיותר מהר לפתרון הסוגייה. "כתבתי רק לפני מספר ימים לשרת המשפטים, ציפי לבני, כי עליה לקדם כמה שיותר מהר את סוגיית התקנות יחד עם משרד הדתות, בטרם נראה פה שפיכות דמים. מדובר בנושא רגיש ביותר, ולכן חשוב להפעיל פה רגישות - אך עם זאת לחתור לפשרה שתשים סוף למחלוקת והמתיחות בין נשות הכותל לציבור הדתי בישראל".

 

גינוי גם מצד ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שאמר כי ריסוס הכתובות הוא אלימות לכל דבר וכי יש לטפל בה בכל חומרת הדין. "הדרך ליישוב מחלוקות בעיר אינה באלימות, אלא בשיח והידברות והגעה להסכמות רחבות ככל הניתן שייתנו מענה לצרכי כל הצדדים", אמר ראש העיר.

 

מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, הגיב לאירוע בחריפות: "ההסלמה במאבק על הכותל,

מוכיחה שוב שמדובר במלחמה על דמותה של מדינת ישראל. פעולת 'תג המחיר' מול הנשים שעומדות בחוד החנית, היא טרור נגד הפלורליזם והסובלנות", אמר הס.

 

הלילה ריססו אלמונים כתובות נאצה על דלת ביתה של חברת הנהלת הארגון "נשות הכותל", פגי סידור, בשכונת תלפיות בירושלים, במה שנראה כפעולת "תג מחיר" חרדית נגד קבוצת המתפללות. תחת הכותרת "תג תורה", כתבו: "פגי, את הראשונה. אנחנו יודעים היכן את גרה. ירושלים קדושה. הכותל אינו הפקר. נשות הכותל נבלות".

 

סידור סיפרה ל-ynet כי שוטרים הגיעו לביתה, עוד לפני שנתקלה בכתובות הנאצה – ככל הנראה, בעקבות דיווח של אחד השכנים – וסיפרו לה על המעשה. "אני לא מרגישה מאויימת, אבל זה היה מאוד לא נעים", אמרה, "אני דורשת מהרבנים לגנות את מה שקרה – ולא אוותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן סרור
כתובת הנאצה הבוקר
צילום: חן סרור
מומלצים