שתף קטע נבחר

אטיאס: באוצר טרפדו את כל המהלכים שלי

שר השיכון לשעבר אינו מאמין שהממשלה החדשה תפתור את משבר הדיור, ומודה: "הטעות הגדולה שלי היתה שלא ניצלתי את הכוח הפוליטי שלי על מנת לטפל בחסמים במספר מוקדים". האוצר בתגובה: אטיאס עמד מאחורי העיוות הגדול ביותר שהכשיר את הוזלת הדירות לחרדים על פני כלל האוכלוסיה

שלושה חודשים מאז קם מכסא השר הספיקו לשר השיכון לשעבר, אריאל אטיאס, לשבור שתיקה ולחוות דעתו על הנהגת המשרד החדש. "אני מחפש מחולל צמיחה אחד בתוכנית של הממשלה החדשה בתחום הדיור, ולא מוצא - רק עונשים ומסים", כך אמר הערב (ד') ח"כ אטיאס (ש"ס), בפתיחת כנס התאחדות בוני הארץ במלון הרודס אילת, בפאנל בהנחייתו של כתב "ידיעות אחרונות" עופר פטרסבורג.

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

לדבריו, משרד האוצר טרפד את כל מהלכיו ואיים "ללכלך" עליו בתקשורת ככזה הפועל לטובת המגזר החרדי. "הטעות הגדולה ביותר שלי כשר השיכון היתה שלא ניצלתי מספיק את הכוח הפוליטי שלי על מנת לטפל בחסמים של הענף במספר מוקדים במקביל", אמר והוסיף, "הייתי צריך לטפל בו זמנית בנושאים הבוערים: שיווק קרקעות, מחסור בעובדים מקצועיים, בעיית מימון הסרת חסמים בתחום היתרי בניה".

 

אטיאס הוסיף: "באגף התקציבים גררו אותי ואמרו כי נטפל בכל דבר בנפרד. אני לא הערכתי נכון את עוצמת הסיבוב שעשו עלי באגף התקציבים. הם אמרו לי שאם לא אלך בדרך שלהם, הם יתדרכו את התקשורת שאני פועל לטובת החרדים וזה מה שהם עשו. לא היתה לי כוונה להפלות אף מגזר פעלתי לטובת כל עם ישראל".

 

בנאומו התייחס אטיאס לתוכניות המסתמנות של הממשלה החדשה בתחום הדיור. לדבריו, התכנית להעניש קבלן שלא יבנה אינה ריאלית. זאת, כיוון שלוקח שנה וחצי להוציא היתר בנייה.

 

"לקבינט הדיור אין סמכויות"

בנושא קבינט הדיור, שקיים הערב ישיבה ראשונה, אמר שמדובר בהקמת משרד שיכון קטן בתוך משרד האוצר. "אין לקבינט הדיור סמכויות לשווק קרקעות, אין לו סמכות לטפל במצוקת האשראי ואין לו סמכות בנושא החלטות הריבית", אמר השר לשעבר, "נגיד בנק ישראל מתכוון להוריד את הריבית במשק בשבוע הבא, וזה יתדלק שוב את השוק.

 

"קבינט הדיור יוכל רק לנסות ולהסיר חסמים ולנסות לקדם את התוכנית של לפיד להקמת 150,000 יחידות דיור להשכרה. אבל מי כמוני יודע שאין קרקעות מתוכננות באזורי הביקוש המתאימות לתוכנית של לפיד. אילו חלומות של מערכת בחירות והתוכנית שלו תתפוגג".

 

דבריו של השר לשעבר נאמרו במושב מיוחד של כנס התאחדות בוני הארץ, שנועד להוקיר את פועלו של השר לשעבר. נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל, אמר: "אני פועל בענף הבניה עשרות שנים ושר השיכון לשעבר אריאל אטיאס היה שר השיכון הטוב ביותר .

 

"טענו נגד אטיאס שהעדיף מגזר זה או אחר, אבל אני אומר באחריות שאטיאס כשר השיכון דאג לכל עם ישראל ". בובליל הוסיף:, "אטיאס ניחן בתפיסה מהירה והבין את בעיות הענף. אני מאחל לענף ששר השיכון הנכנס יהיה טוב יותר משר השיכון היוצא".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: ״אטיאס הוא האחרון שיכול להתחבא מאחורי תירוץ נערי האוצר בכדי להצדיק את כישלונו. אטיאס היה זה שמנע את הכנסת סעיף כושר השתכרות ברכישת דירה במחיר למשתכן - העיוות הגדול ביותר שהכשיר את הוזלת הדירות לחרדים על פני כלל האוכלוסיה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביטל להב

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"באגף התקציבים עשו עלי סיבוב". אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים