שתף קטע נבחר

הרב סתיו: אשלם מחיר על ההתמודדות – ואנצח

בהשקה מחודשת של קמפיין הבחירות שלו, הכריז הרב סתיו כי על אף ההתקפות האישיות נגדו, הוא מאמין שייבחר לתפקיד הרב הראשי. "יש מיליוני ישראלים שרוצים להיות יהודים על פי דרכם, ואנחנו נעזור להם, כדי ליצור עתיד משותף לכולנו"

יו"ר ארגון רבני "צהר" ורב מועצת שהם, דוד סתיו, שובר שתיקה, ובתום הקפאה של כמה שבועות משיק מחדש את קמפיין הבחירות שלו לרבנות הראשית. לאחר כישלון "דיל עמאר-אריאל" והודעת סיעת הבית היהודי כי תתמוך במועמדותו לרבנות הראשית, קיים הרב מסיבת עיתונאים בביתו והכריז: "אני מאמין שאבחר".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית:

 

 

סתיו סירב להתייחס לניסיונות לרקום עסקאות פוליטיות להבטחת בחירתו או להצעת החוק לשינוי הרכב הגוף הבוחר את הרבנים באופן שישפר את סיכוייו, ורק אמר כי לדעתו הוא יזכה למספר הקולות הגבוה ביותר, גם ההצעה אם לא תאושר. לדבריו, הוא אינו יכול להעיד על עצמו כמתאים לשמש כ"ראש רבני ישראל", אך ניסיונו והשכלתו בעולם הרבנות, מלמדים כי הוא אינו פחות ראוי לכך מהמתמודדים האחרים לתפקיד.

 

מחיר ההתמודדות

על ההתנגדות העזה שבה נתקלת מועמדותו - בעיקר בחוגים השמרניים בציונות הדתית - וההתקפות האישיות נגדו, אמר הרב סתיו כי הוא "עובר ימים קשים וסופג עלבונות פוגעניים ומעליבים", אך הוסיף כי הוא "מבין שזה המחיר".

 

יו"ר "צהר" דחה את טענות מתנגדיו כי תמיכת הציבור החילוני בו והסתייגות רבני החרדים מדרכו מוכיחות כי הוא אינו ראוי לתפקיד הרב הראשי. הוא גילה כי בתקופה האחרונה נועד עם כמה מנהיגים ליטאיים ל"פגישות מצוינות", טען שרוב הציונים-דתיים תומכים בו והבהיר כי הוא שמח לקבל חיבוק גם מחוץ לעולם הדתי, שזהו "קידוש השם", כהגדרתו.

 

לצדו של סתיו, הופיע במסיבת העיתונאים גם ראש מועצת שהם, גיל ליבנה, שסיפר על פועלו של הרב המקומי לקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים ולחיזוק הזהות היהודית בקרב כלל התושבים – רבנות שאותה הוא רואה כמודל שיש להעתיק גם לרמה הארצית. "הממסד לא צריך להפריד אלא לחבר את המגזרים זה לזה", אמר הרב.

 

הקלה בבירוקרטיה

סתיו מנה שורת צעדים שאותם הוא מבקש לבצע ברבנות הראשית: פישוט הליכים בנישואין וגירושין, עידוד זוגות לחתום על הסכמי קדם נישואין,

שדרוג מערכת הכשרות הממלכתית כך שתתאים לכלל הציבור - כל אחד על פי רמת הקפדתו, סיוע בהוכחת יהדות לעולים חדשים המבקשים להינשא ועוד.

 

בנושא הגיור אמר כי תפיסתו ההלכתית היא כי כל אדם המבקש להצטרף לעם היהודי חייב לקבל על עצמו עול תורה ומצוות, אך אפשר כי הדבר ניתן להיעשות בהדרגה, בלווי המתגיירים לפני התהליך ואחריו. "אני לא הולך להקל בהלכה, אלא רק בבירוקרטיה", הבהיר.

 

הרב סתיו הוסיף כי הוא מאמין שאזרחי ישראל יכולים להסתפק ברב ראשי אחד, אך הציבור עדיין אינו בשל לשינוי שכזה. בהתייחס לטענת מתנגדיו כי הוא עלול להיות נתון בניגוד עניינים מול מקורות המימון שלו לקמפיין הבחירות המושקע אמר כי הוא מוכן לחשוף אותם בשקיפות מלאה בפני גורם אובייקטיבי.

 

הוא סיכם כי "יש מיליוני ישראלים שרוצים זיקה למסורת, להיות יהודים על פי דרכם, ואנחנו נעזור להם, כדי ליצור פה עתיד משותף לכולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
מאמין שייבחר. הרב דוד סתיו
צילום: יוסי זליגר
מומלצים