שתף קטע נבחר

"הרב סתיו מהלך אימים על הרב דרוקמן"

הרב אליקים לבנון מאשים את הרב דוד סתיו כי איים להכפיש את שמו של הרב חיים דרוקמן, על רקע העימות בין השניים בנושא הבחירות לרבנות הראשית. לבנון: "הרב סתיו פסל עצמו מלהציג מועמדות לרב ראשי". מקורבי הרב סתיו: "שקר והוצאת דיבה"

המתנגדים למינויו של הרב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי מסירים את הכפפות: רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, טוען שהרב סתיו איים על הרב חיים דרוקמן, מבכירי הציונות הדתית, והזהיר כי יכפיש את שמו ברבים, אם ימשיך לקדם את מועמדותו של הרב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית:

 

 

בראיון לתחנת הרדיו "גלי ישראל", טען לבנון כי יש בידיו כמה עדויות – אחת מהן מ"כלי ראשון" – על כך שהרב סתיו העביר מסר מאיים לרב דרוקמן, מי שרקח את "דיל עמאר-אריאל". לפי העדויות שעליהן הצהיר הרב לבנון, איים הרב סתיו כי אם הרב דרוקמן לא יחדל ממאמציו לקדם את המהלך, הפוגע בסיכויי סתיו להיבחר לתפקיד הרב הראשי, הוא יביך אותו ב"פתיחת תיקים" מן העבר.

 

לדברי לבנון, עד לימים האחרונים סבר שהתנהלות הרב סתיו במערכת הבחירות לרבנות היא רק "מוזרה" ו"משונה" ("רב לא הולך ועושה קמפיינים במיליונים לכדי להיבחר כרב ראשי - גם אם כוונתו לטובה, ויכול להיות שכוונתו לטובה"), אך כעת "המשחק השתנה", והאיש "פסל עצמו אולי מלהיות בכלל רב, אבל בוודאי מלהציג מועמדות לרב ראשי לישראל".

 

"רב שרוצה להיבחר למעמד הזה מאיים בלי בושה על רב הרבה יותר מבוגר ממנו, יותר זקן, יותר בעל ניסיון, מאיים עליו בהכפשת שמו, בפתיחת תיקים", אמר ל"גלי ישראל". "זה נושא שיחה שהיה בין הרב סתיו למישהו, שאמר (סתיו, ק"נ): 'אם הרב דרוקמן לא יפסיק לפעול יהיה כך וכך' ... הדברים אלה מזעזעים את כל אמות הסיפים".

 

מקורבי הרב סתיו מסרו בתגובה כי "הדברים הם שקר והוצאת דיבה חמורה ביותר. אנו מאמינים כי הרב לבנון בעצמו ימצא את הדרך להתנצל בהקדם בפני הרב סתיו. כשיחזור הרב סתיו משליחותו בחו"ל, הוא ינקוט צעדים תורניים ומשפטיים אל מול הדברים החמורים של הרב לבנון".

 

ממשיך למרות ההשמצות

אתמול הודיעה סיעת הבית היהודי כי הדיל עם ש"ס לשינוי החקיקה והצבת הרבנים עמאר ואריאל בראש הרבנות הראשית ירד מהפרק, לאחר שלטענתה מוצו כל הניסיונות, והתברר כי אין סיכוי שוועדת השרים

תאשר את תיקוני החקיקה הנדרשים לו.

 

בתחילת השבוע הודיע הרב סתיו, יו"ר ארגון "צהר" כי הוא אינו פורש מהמירוץ לרבנות. במכתב ששיגר לפעילי הארגון כתב כי "מתנהל מסע הפחדות והשמצות נגדי של קבוצה קטנה ורעשנית של רבנים". עוד הוא כתב כי "למרות הסבל הרב שנגרם לי ולמשפחתי - לא אכנע לתכתיבים של אנשים שכל חפצם הוא למנוע את ארגון 'צהר' מלהתרחב, ולפגוע בסיכוי שנציג הארגון הזה ייבחר כרב ראשי. רבים מאותם רבנים מצהירים כי הם מעדיפים שייבחר רב חרדי, ובלבד שלא אבחר. הם מוכנים לבזות את הרב אריאל בהפסד שני, ובלבד שלא אבחר. לא אתן לכך את ידי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
"ינקוט צעדים תורניים ומשפטיים מול הדברים של הרב לבנון". הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
"המשחק השתנה". הרב אליקים לבנון
צילום: גיל לרנר
"פתיחת תיקים מהעבר". הרב חיים דרוקמן
צילום: אורות
מומלצים