שתף קטע נבחר

צהר: "הרב עובדיה מסית; שיעשה תשובה"

הנהלת ארגון רבני "צהר" הגיבה בחריפות ל"דברי ההסתה" של הרב עובדיה נגד יו"ר הארגון והמועמד לתפקיד הרב הראשי, הרב דוד סתיו. "אנו קוראים לרב יוסף לעשות תשובה ולבקש מחילה אחרי שכשל בעוון הלבנת פנים ברבים"

ארגון רבני "צהר" משיב מתקפה: בתגובה לדברים החריפים שאמר אתמול (מוצ"ש) הרב עובדיה יוסף נגד יו"ר רבני "צהר" והמתמודד לתפקיד הרב הראשי, הרב דוד סתיו, יצאה הנהלת הארגון נגד מנהיגה הרוחני של ש"ס וקראה לו לעשות תשובה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית: 

 

"הנהלת רבני 'צהר' מוחה על דברי ההסתה, שהושמעו אתמול על ידי הרב עובדיה יוסף, על רב גדול בישראל שכל חייו מוקדשים לאהבת התורה על ידי עם ישראל. סגנון הדברים, תוכנם ועצם הקביעה שנאמרו על ידי אדם בלי שנעשה המעט של היכרות עם האדם שאותו מלבינים ברבים, מעידים על הצורך הדחוף בשינוי פני הרבנות בישראל", נמסר מארגון הרבנים.

 

"עם ישראל זקוק לרבנות שתדע לחבר את היהדות אליו ולא להשניאה בחירופים וגידופים. הצינות הדתית אינה זקוקה לאישורים של מאן דהוא לגדולי התורה שלה, והיא תדע להנחיל את מורשתה הציונית - יהודית לעם ישראל כולו. אנו קוראים לרב יוסף לעשות תשובה ולבקש מחילה, אחרי שכשל בעוון הלבנת פנים ברבים. וידועים דברי חז"ל על חומרת עונש הנכשל בעוון זה".

 

מדובר בתגובה חריגה למתקפה מצד הרב עובדיה, שכן בדרך כלל, גם מי שנפגעו מהרב בעבר, נזהרו בכבודו ונמנעו מלכוון את דבריהם אליו אישית, כי אם אל סביבתו, שלטענתם השפיעה עליו והסיתה אותו נגדם.

 

"מסוכן ליהדות"

הבוקר, הבוקר, גם אחרי דברי הרב יוסף וטרפוד "חוק עמאר", נמסר מהבית היהודי כי היא תמשיך לפעול בכל כוח למען רב ראשי ציוני, וכי הם "מקווים שהליכוד לא יתן יד לכניעה למפלגות החרדיות ולמינוי רבנים ראשיים חרדים. הגיע הזמן לשינוי״.

 

אתמול במהלך שיעורו השבועי, תקף הרב עובדיה בחריפות את הרב סתיו, טען כי הוא "מסוכן ליהדות" וכי מינויו לתפקיד הרב הראשי כמוהו כהכנסת עבודה זרה לבית המקדש.

 

"כל המעמיד דיין שאינו הגון, כאילו מקריב אשרה (עבודה זרה) אצל המזבח", פתח הרב עובדיה. "(זה) להעמיד צֶלֶם בהיכל". הוא הסביר כי הרב סתיו הוא אדם "לא ראוי", והוסיף: "אני יודע כמה ידיעות שאין לו יראת שמים בכלל".

 

הרב עובדיה הודה כי לא פגש את הרב סתיו אישית, אבל סיפר כי "כל חבריו ראשי המפד"ל באים אצלי: תיזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות... במפלגה שלו העידו לפני: האיש הזה מסוכן ליהדות, מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה - ואני אחריש?... לשים אותו רב ראשי? הוא לא ראוי להיות כלום! מותר להם לעשות דבר כזה?"

 

חוק עמאר - סוף הדרך?

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, מנהל בימים האחרונים מאבק ב"חוק עמאר", על אף תמיכת הרב עובדיה במועמדות הרב שלמה עמאר.

ביום רביעי האחרון הצליח דרעי לפגוע אנושות בסיכוייו של החוק לעבור בכנסת. בזמן שנותר עד פתיחת מערכת הבחירות לרבנות, כאשר גרם לדחיית ההצבעה עליה בכנסת, ונימק זאת בחשד לקיומו של "דיל עמאר-סתיו", שיביא למינוי יו"ר ארגון רבני "צהר" לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

 

מחשש כי הצעת החוק תצליח בכל זאת לקום מפרפורי הגסיסה שלה, ותאושר עוד לפני שהבחירות יצאו לדרך, הפעיל כעת יו"ר ש"ס את התותח הכבד ביותר נגדה - הרב עובדיה יוסף - שככל הנראה חיסל לחלוטין את הסיכויים לכך.

 

היום (א') צפויה הממשלה בישיבתה השבועית לאשר את הקמת ועדת הבחירות לרבנות, כפי שהתחייבה בתשובתה לבג"ץ, בעתירה שהגישו ארגוני הנשים נגד השליטה הגברית בגוף הבוחר את הרבנים. תומכי "חוק עמאר" מקווים כי ברגע האחרון תימצא הדרך לדחות את הקמת הוועדה המסדרת, כדי לאפשר פרק זמן נוסף לשינויי חקיקה המשפיעים על הליך הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
"צורך דחוף בשינוי פני הרבנות בישראל". הרב סתיו
צילום: יוסי זליגר
"כשל בעוון הלבנת פנים ברבים". הרב עובדיה
צילום: יעקב כהן
מומלצים