שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן: הרב עובדיה עבר כל גבול

הרב חיים דרוקמן יוצא להגנת הרב דוד סתיו על רקע המתקפה מצד הרב עובדיה יוסף, וקורא למנהיג ש"ס ללמוד את הלכות לשון הרע: "דבריו עברו כל גבול. כך דנים אדם? האם אין מדובר בדיני נפשות?"

הרב עובדיה תקף שוב, ובציונות הדתית לא נשארים חייבים: אחרי התגובה החריפה של הנהלת רבני "צהר", גם הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי המחנה, מתייחס למתקפה מצד מנהיגה הרוחני של ש"ס אמש (שבת) נגד יו"ר ארגון הרבנים, ואמר ל-ynet: "אני מזועזע ביותר מהדברים הבוטים של הגאון הרב עובדיה יוסף שליט"א נגד הרב דוד סתיו וכל כולי מתקומם נגדם".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

"איך אפשר לומר דברים כאלה על אדם מבלי להכיר אותו ומבלי לפגוש אותו מעולם?", תמה הרב דרוקמן על הרב יוסף, "כך דנים אדם? האם אין מדובר בדיני נפשות?". הוא הוסיף כלפיו כי "מן הראוי ללמוד שמירת הלשון של חפץ חיים לדבריו".

 

"מי בכלל נכנס אליו היום?"

לדברי דרוקמן, השיח בסוגיית הבחירות לרבנות הראשית צריך להיות מסוג אחר. "גם אם יש חילוקי דעות, צריך להדגיש את נקודת המחלוקת וודאי שלא לעבור לפסילות אישיות, ובטח לא כאלה שעוברות כל גבול", אמר הרב. הוא דחה את הטענה שהסתה נגד הרב סתיו בתוך הציונות הדתית, היא שגרמה להשתלחות הרב יוסף בו: "ישנם חילוקי דעות לגבי המועמד לרב הראשי אבל כולם מאוחדים בזעזוע ובהתקוממות נגד הדברים שנשמעו אמש".

 

הרב דרוקמן מאשים בעיקר את "המסובבים את הרב עובדיה יוסף" ומכנה אותם "גיחזי אחד או יותר" (על שם הדמות המקראית שסבבה את אלישע הנביא), שלדבריו "מסיתים אותו וגורמים לו ממש להתבזות. מלעיטים אותו בדברים לא אמיתיים בצורה חריפה מאוד". עוד אמר: "גם על זה דואב לבי מאוד מאוד, שאלה שרואים את עצמם קרובים אליו לא חסים על כבודו כנראה כל וכלל".

 

הוא התייחס בביטול לטענת הרב יוסף כי גורמים מתוך הציונות הדתית הזהירו אותו מפני סתיו: "אני לא מאמין. מי בכלל נכנס אליו במציאות של היום?! כנראה אותם אנשים שהוא מאמין להם, אמרו לו שזה מה שחושבים על הרב סתיו גם החברים שלו. אותם אנשים שהביאו לפני הבחירות לאמירה 'בית של גויים' הביאו גם לדברים ששמענו אתמול".

 

גם שר החינוך שי פירון התייחס לדבריו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בדף הפייסבוק שלו. "למה הרב עובדיה מקלל? האם הוא סבור שזה מקרב אנשים לתורה וליהדות? האם הוא סבור שלדבר כך על מישהו שלא פגשת מעולם זה מוסרי? הלכתי? יהודי?", כתב השר פירון.  

 

"מסוכן ליהדות"

אתמול במהלך שיעורו השבועי, תקף הרב עובדיה בחריפות את הרב סתיו, טען כי הוא "מסוכן ליהדות"

וכי מינויו לתפקיד הרב הראשי כמוהו כהכנסת עבודה זרה לבית המקדש.

 

"כל המעמיד דיין שאינו הגון, כאילו מקריב אשרה (עבודה זרה) אצל המזבח", פתח הרב עובדיה. "(זה) להעמיד צֶלֶם בהיכל". הוא הסביר כי הרב סתיו הוא אדם "לא ראוי", והוסיף: "אני יודע כמה ידיעות שאין לו יראת שמים בכלל".

 

הרב עובדיה הודה כי לא פגש את הרב סתיו אישית, אבל סיפר כי "כל חבריו ראשי המפד"ל באים אצלי: תיזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות... במפלגה שלו העידו לפני: האיש הזה מסוכן ליהדות, מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה - ואני אחריש?... לשים אותו רב ראשי? הוא לא ראוי להיות כלום! מותר להם לעשות דבר כזה?"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני מזועזע. הרב חיים דרוקמן
צילום: אורות
"איך אפשר להגיד דברים כאלה על אדם מבלי להכיר אותו?" הרב עובדיה יוסף
צילום: יעקב כהן
צילום: יוסי זליגר
"כך דנים אדם?" הרב דוד סתיו
צילום: יוסי זליגר
מומלצים