שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה חושב הציבור על התנהגות הישראלים בחו"ל?
  לא פעם שומעים על התנהגות לא נאותה של ישראלים בחו"ל. לקראת שיא בעונת הנסיעות נערך סקר שקובע: יותר מ-50% מאיתנו נתקלו בהתנהגות ישראלית מבישה בחו"ל שגורמת נזק למדינה. נא להתנהג בהתאם

  מי לא שמע על התנהגות הישראלים בחו"ל ? פה איזו התפרעות, שם איזה ונדליזם באתר תיירות ולא חסרים סיפורים על התנהגותו של הישראלי המכוער בחוץ לארץ.

   

  אז רגע לפני שמתחיל העומס ביציאות ישראלים לחו"ל בחודש אוגוסט, קיימה עמותת "שגרירים של רצון טוב", בעזרת מכון TNS טלקסר, סקר בקרב מדגם מייצג של 503 נשאלים בגילי 18 עד 65, שבחן מה אנחנו חושבים על ההתנהגותנו כשאנחנו מטיילים בחו"ל.

   

  עוד על המטייל הישראלי בערוץ התיירות:

   

  הישראלי המכוער מכה בגרמניה. גרפיטי על חומת ברלין (צילום: זיו ריינשטיין)
  הישראלי המכוער מכה בגרמניה. גרפיטי על חומת ברלין(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  מרגישים בושה

  51% מהציבור שביקרו בחו"ל אי פעם נתקלו, או ראו, התנהגות של ישראלים שגרמה להם להתבייש. יותר נשים מגברים מדווחות על היתקלות בהתנהגות שגרמה להם להתבייש (55% לעומת 47%), וכן עולה אחוז זה ככל שקבוצת הגיל צעירה יותר.

   

  שיעור דומה (כ-52%) מהציבור שטסו לחו"ל סבורים שהתנהגות הישראלים הנוסעים ומטיילים בחו"ל, גורמת נזק למדינה (20.6% "מאוד מסכימים" עם זה ועוד 31% די מסכימים עם העמדה).

   

  התנהגות טובה בחו"ל תשפיע לחיוב על הדימוי של ישראל (צילום: shutterstock)
  התנהגות טובה בחו"ל תשפיע לחיוב על הדימוי של ישראל(צילום: shutterstock)

   

  כשהישראלים מטיילים בחו"ל, הם עושים נזק למדינה

  בנוסף, קיימת הסכמה גורפת בקרב כלל הציבור, על כך שהתנהגות טובה בחו"ל תשפיע לחיוב על הדימוי של מדינת ישראל.

   

  סך הכל מסכימים עם עמדה זו 91% מהנשאלים, מהם 59.8% "מאוד מסכימים" עם כך ו"די מסכימים" 31.2%.

  נשים מסכימות עם עמדה זו יותר מאשר גברים (65% בקרב נשים לעומת 45% בקרב הגברים), וגילאי 30 ומעלה יותר מסכימים עם העמדה הנ"ל מאשר גילים צעירים יותר.

   

  רוב גדול בציבור מקבלים את הגישה, שכאשר ישראלי נמצא בחו"ל הוא "מייצג את המדינה". כ-71% מכלל הציבור (ו -73.4% מכל מי שביקר אי פעם בחו"ל) הסכימו עם ההיגד "כשאני בחו"ל אני מרגיש שאני מייצג את המדינה".

   

  כ-51% מהנשאלים הסכימו שכשהישראלים מטיילים בחו"ל, הם עושים נזק למדינה בהתנהגות שלהם (21.6% הסכימו מאוד ו-29.5%  די הסכימו עם העמדה).

   

  בחו"ל המדינה זה את, אתה ואנחנו"

  לדברי ליאור רוטברט, חבר העמותה, "כל אזרח המטייל בחו"ל מייצג את המדינה ומשפיע על תדמיתה בעיני העולם.

  דעתם של התושבים בחו"ל על ישראל, נקבעת על פי מסכי הטלוויזיה ודעות קדומות, אך לא פחות מכך - על סמך ההיכרות האישית שלהם עם 'שגרירים' טובים או רעים של מדינתנו.

   

  ההתנהגות של כל אחת ואחד מאתנו, הנימוס והכבוד לסביבה, לסמלים, לרכוש ולתושבים המקומיים, הם ההופכים אותנו לשגרירים טובים ומוצלחים רעים למדינת ישראל. זו שליחות נעימה לייצג את המדינה בכבוד הראוי, בחו"ל המדינה זה את, אתה ואנחנו".

   

  ומה אתם חושבים על ההתנהגות שלנו בחו"ל? טקבקו לנו!

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה חושב הציבור על התנהגות הישראלים בחו"ל?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים