שתף קטע נבחר

הרב עובדיה מאושפז בטיפול נמרץ

לאחר שחש ברע, פונה מנהיגה הרוחני של ש"ס לבית החולים הדסה עין כרם - שם הוא המאושפז במחלקת טיפול נמרץ פנימי עקב זיהום שבו לקה. הרב עובדיה יוסף נמצא בהכרה, מצבו יציב ולא נשקפת סכנה לחייו. בציבור החרדי - "גל פתוח" ותפילות לרפואתו

החמרה במצבו הבריאותי של הרב עובדיה יוסף : מנהיגה הרוחני של ש"ס פונה אמש (יום א') לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שחש ברע, והוא מאושפז כעת במחלקת לטיפול נמרץ פנימי - שם הוא מקבל טיפול אנטיביוטי תוך-ורידי לטיפול בזיהום שבו לקה. 

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

אף שהרב יוסף נמצא בהכרה מלאה, מצבו יציב ולא נשקפת סכנה לחייו, בציבור החרדי מודאגים - בשל גילו המופלג. מועצת חכמי התורה של ש"ס, שהרב החולה הוא נשיאה, קראה לציבור "לקרוע שערי שמים" בתפילות לרפואת רבי עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה, ובתחנת הרדיו התורנית-ספרדית "קול ברמה" עברו לשידור "גל פתוח" עם עדכונים על מצבו, ושירים ותפילות לשלומו. בבתי מדרש ובתי כנסת רבים הקדישו הלילה לזכות הרב את לימוד התורה ואת הסליחות הנאמרות לקראת ראש השנה.

 

כאביו של הרב, שמהם הוא סובל מאז מעד בביתו לפני כשלושה חודשים, גברו, וניידת טיפול נמרץ הוזעקה אל הבית ברחוב הקבלן בירושלים, ופינתה אותו לבית החולים. בתחילת השבוע שעבר אושפז הרב יוסף, ולקראת סופו שוחרר. אתמול בבוקר שב לבית החולים לבדיקות, ושוחרר שוב כעבור כמה שעות. דוברת בית החולים הדסה עין כרם מסרה כי הבוקר ייערכו בדיקות נחוצות נוספות להערכת מצבו של הרב.

 

"ההחלמה מתעכבת"

כאמור, לפני כשלושה חודשים נפל הרב בביתו שבירושלים בדרכו לבית הכנסת הצמוד, ונחבל בפלג גופו התחתון.

בעקבות כך, אושפז הרב שלוש פעמים – האחרונה שבהן בראשית חודש יולי, אז עבר הרב ניתוח בהרדמה מלאה לאיחוי החוליות בגבו.

 

המקורבים מספרים כי השבר התאחה, והרב היה אמור להתחיל פיזיותרפיה, אך הכאבים העזים לא פסקו – ולא ברור מה מקורם. "הרב כבר היה אמור לעמוד על הרגליים, ולהתחיל את הפיזיותרפיה, אך ההחלמה מתעכבת", סיפר ל-ynet אחד מבאי בית הרב, לאחר האשפוז בשבוע שעבר.

 

בשנה האחרונה אושפז מנהיגה הרוחני של ש"ס, בן ה-93 מספר פעמים, ובחודש ינואר האחרון דווח כי הרב עבר אירוע מוחי קל. זה כבר שבועיים שהוא אינו מעביר את השיעור השבועי במוצאי השבת.


פורסם לראשונה 02/09/2013 01:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים