שתף קטע נבחר

בעל היצירות שנבזזו מיהודים: "הן שלי"

בדירתו של אוצר האמנות הגרמני קורנליוס גורליט נמצאו 1,500 יצירות שבזזו הנאצים מידי יהודים. האיש שנחשד בהעלמות מס טוען כי אביו רכש בצורה חוקית בשנות ה-30 וה-40 את כל היצירות שברשותו, בהן של פיקאסו ושאגאל. על העיתונאים שרודפים אחריו: "אני לא בוריס בקר. מה הם רוצים ממני?"

שובר שתיקה: אוצר האמנות הגרמני קורנליוס גורליט, שבדירתו במינכן נמצאו 1,500 יצירות שנבזזו מיהודים על ידי הנאצים, אמר כי לא יוותר על היצירות ללא מאבק.

 

עוד חדשות בעולם :

סין מקלה על הילודה: הבייבי בום בדרך?

חייך למצלמה: כך נראה האסיר מוחמד מורסי

השבוע: אל תתעסקו עם תימנייה עם אקדח

מדוע כוסו קברים בנורבגיה בשקיות שחורות?

 

בראיון שהעניק לשבועון הגרמני "דר שפיגל" אמר גורליט שאביו רכש את יצירות האמנות באופן חוקי לגמרי ושהן נמצאות אצלו מתוקף היותו יורשו של אביו. "אני לא אשיב דבר מרצוני", אמר גורליט לכתב "דר שפיגל" שבילה איתו 72 שעות בדירה שבה נמצאו ציורים של פבלו פיקאסו, פייר-אוגוסט רנואר, מרק שאגאל ואנרי מאטיס בפשיטה משטרתית בפברואר 2012.

 

"אני מקווה שהכול יוסדר במהרה ושבסופו של דבר אוכל לקבל את היצירות שלי", אמר גורליט, שנאשם בגרמניה בהעלמת מס ובהסתרת יצירות אמנות גנובות. הוא סיפר גם כי מסר לידי הרשויות "מספיק" מסמכים שמוכיחים את חפותו.

 

"אני לא בוריס בקר. מה רוצים ממני האנשים האלה?", שאל גורליט בפליאה בהתייחסו לגדודי העיתונאים שצבאו על ביתו והולכים אחריו לכל מקום. "אני בסך הכול רוצה לחיות עם הציורים שלי".

 

קורנליוס גורליט הוא בנו של אספן יצירות האמנות הילדברנד גורליט שבשנות השלושים והארבעים רכש ציורים רבים מיהודים במחירים נמוכים לפני שברחו מגרמניה. כפי הנראה, קורנליוס נהג למכור יצירות מפעם לפעם כדי לממן את מחייתו.

 

חשיפת אוסף יצירות האמנות הגנובות עוררה דרישה מגורמים ברחבי העולם לפרסום מלא ומפורט של הציורים שנמצאו ולמתן הסבר לעובדה שגילויים הוסתר במשך יותר משנתיים. כבר למחרת החשיפה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האוצר הנאצי". שער העיתון "פוקוס" שחשף את הפרשה
מומלצים