שתף קטע נבחר

יתד נאמן: חטיפת הנערים - בגלל חוק הגיוס

שופרו הרשמי של המגזר הליטאי קובע, כי אירועי השבוע האחרון הם תוצאה ישירה של הפגיעה בעולם התורה: "כאשר הממשלה מנסה לבצע חטיפה מאורגנת של לומדי תורה, כאשר היא מנסה לחטוף חיילים מבסיסם ולהקטין את הצבא היחידי ששומר - הארץ מבקשת להקיא אותם"

זה היה רק עניין של זמן עד שגורם חרדי יקיש בין חטיפת הבנים ל"גזירת הגיוס " - והנה זה מגיע מכיוונו של המנהיג הליטאי הבכיר: העיתון "יתד נאמן", שופרו הרשמי של הרב אהרון לייב שטיינמן קובע, כי אירועי השבוע האחרון הם תוצאה ישירה של הפגיעה בעולם התורה, ותמרור אזהרה מפני הבאות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

במאמר המערכת שמפרסם הבוקר (ד') העיתון, נכתב: "כאשר הממשלה מנסה לבצע חטיפה מאורגנת של לומדי תורה ממקום לימודים, כאשר היא מנסה לחטוף חיילים מבסיסם ולהקטין את הצבא האמיתי והיחידי ששומר - בני-מעיה של הארץ נסערים, והיא מבקשת להקיא אותם".

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

"יתד" פוטר את עצמו בהסתייגות כי "נסתרות דרכי שמים, ואנחנו לא יכולים לחשבן אחד ועוד אחד", אך מוסיף מיד: "כאשר הממשלה מנסה למעט לומדי תורה, כאשר היא העבירה חוק דרקוני שנועד למעט ולהפליל את חובשי ספסלי בית המדרש, היא חשפה את הארץ לאסונות".

 

על פי אותו מאמר, תלמידי הישיבות הם – ורק הם – שומרים על העם והארץ: "בכל פעם שניסו לפגוע בלומדי תורה - משהו בשלווה המקומית התערער", נכתב. "כשמנסים לפגוע בשומרים האמיתיים, הצבא נהיה חלש יותר, והארץ נחשפת לסכנות נוראות, ומפעם לפעם מוגשים לנו שטרות אימה לפירעון".

 

רק לומדי התורה שומרים על היהודים

הביטאון הליטאי מותח ביקורת על אלה המזדרזים להאשים את הממשלה במצב, בגלל היעדר אופק מדיני, ומכנה אותם "יפי נפש", אך באותה

נשימה מטיח בה כי היא עושה הכל כדי לסכן את החיים בארץ הקודש - בעקירת הדת מחיי היהודים, ובגל חקיקה לעומתי בסוגיות דת ומדינה.

 

"מה ששומר על המתגוררים כאן זו התורה. תורה מגנא ומצלא (מגינה ומצילה – ק"נ). מי ששומר על הארץ ויושביה מאימת החרב אלה לומדי התורה... ללא ספק, משהו בביטחון המקומי התערער. בגלל הממשלה, ארץ ישראל הפכה להיות מקום מסכן יותר ליושביה".

 

ולאחר כל זאת נכתב במאמר המערכת: "בשעה קשה כזו לא נחפש אשמים. אשמים אנחנו. כל ישראל ערבים זה בזה. וכשקורה אסון נורא כזה, זה אומר שהקדוש ברוך-הוא מדבר אלינו. לכולנו... נטה אוזן לקול האמת. הקדוש ברוך-הוא מדבר אלינו בשפתו, האם לא נשמע קולו?"

 

"האירועים האלה הם רק מגביר קול, הם שירות 'דואר' להעברת הידיעות, הם הסירנה העולה ויורדת, הם המוכיח בשער, הם הקול המתריע.

הקדוש ברוך-הוא מדבר אלינו בשפתנו - אולי כי לא הבנו בשפה אחרת. לא נמתין לאמצעי המחשה נוספים".

 

לסיכום קורא "יתד נאמן" להתעלות רוחנית להצלה מהמצב הביטחוני: "נתחזק ונרבה תפילה לשלום החטופים ולשלומנו. נבצר את הצבא האמיתי, היכלי התורה".

 

"כל אחד יקבל על עצמו להוסיף בלימוד התורה הקדושה – לזכותם, להתחזק בעבודת ה' ובמידות טובות, להרבות בכבוד התורה ולומדיה ולהתחזק באמונת חכמים. זה מה שהקדוש ברוך-הוא תובע מאיתנו, ואולי בזכות כל אלה נזכה שישובו בנים לגבולם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים